Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Soccer (B) Scores for Tuesday, September 14, 2021

Time: 4:00 PM
@Crookston
Pelican Rapids 7
Crookston 0
Final
Time: 4:15 PM
@PACT Charter
West Lutheran 3
PACT 2
Final
Time: 4:15 PM
@Johnson
St. Paul Como Park 4
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 4:15 PM
@Heritage Christian
United Christian Academy 0
Heritage Christian 2
Final
Time: 4:15 PM
@Legacy Christian
North Lakes Academy 0
Legacy Christian 3
Final
Time: 4:30 PM
@St. Paul Academy
Providence Academy 0
St. Paul Academy 1
Final
Time: 4:30 PM
@Southwest MN Christian
Sioux Falls Christian 6
Southwest MN Christian 3
Final
Time: 4:30 PM
@Mounds Park Academy
Minnehaha Academy 9
Mounds Park Academy 0
Final
Time: 5:00 PM
@Edina Braemar Park
Minnetonka 0
Edina 1
Final
Time: 5:00 PM
@Eagan
Eastview 3
Eagan 2
Final
Time: 5:00 PM
@Watertown
Rockford/HLWW 2
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 5:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Southwest 8
Minneapolis Roosevelt 0
Final
Time: 5:00 PM
@Burnsville
Farmington 2
Burnsville 4
Final
Time: 5:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis South 1
Minneapolis Washburn 5
Final
Time: 5:00 PM
@Winona Cotter
Dover-Eyota 2
Winona Cotter 1
Final
Time: 5:00 PM
@Shakopee
Lakeville South 2
Shakopee 0
Final
Time: 5:00 PM
@Mahtomedi
South St. Paul 0
Mahtomedi 7
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato Dakota Meadows
Faribault 1
Mankato West 2
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato Kennedy
Rochester Mayo 1
Mankato East 0
Final
Time: 5:00 PM
@Elk River
Centennial 5
Elk River 0
Final
Time: 5:00 PM
@Eden Prairie
Wayzata 1
Eden Prairie 0
Final
Time: 5:00 PM
@Little Falls
Minnewaska Area 10
Little Falls 3
Final
Time: 5:00 PM
@DeLaSalle
St. Paul Highland Park 0
DeLaSalle 2
Final
Time: 5:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Edison 7
Minneapolis Henry 0
Final
Time: 5:00 PM
@Apple Valley
Lakeville North 3
Apple Valley 1
Final
Time: 5:00 PM
@Coon Rapids
Blaine 0
Coon Rapids 4
Final
Time: 5:00 PM
@Anoka
Totino-Grace 4
Anoka 1
Final
Time: 5:00 PM
@Andover
Robbinsdale Armstrong 2
Andover 3
Final
Time: 5:00 PM
@Osseo
Champlin Park 6
Osseo 2
Final
Time: 5:00 PM
@Spring Lake Park
Rogers 0
Spring Lake Park 3
Final
Time: 5:00 PM
@Glencoe
Jordan 2
Hutchinson 3
Final
Time: 5:00 PM
@Melrose
Hillcrest Lutheran Academy 14
Melrose 1
Final
Time: 5:00 PM
@Brooklyn Park
Maple Grove 4
Park Center 3
Final
Time: 5:00 PM
@Victoria
Delano 0
Holy Family Catholic 1
Final
Time: 5:00 PM
@Hill-Murray
Simley 0
Hill-Murray 7
Final
Time: 5:30 PM
@Hermantown
Duluth Denfeld 2
Hermantown 0
Final
Time: 5:30 PM
@Prior Lake
Rosemount 1
Prior Lake 0
Final
Time: 5:30 PM
@Southwest MN State
Central MN Christian 0
Marshall 3
Final
Time: 5:30 PM
@Avail Academy
Lakes International Language Academy 0
Avail Academy 3
Final
Time: 5:30 PM
@Zimmerman
Princeton 2
Zimmerman 0
Final
Time: 5:45 PM
@Cloquet
Hibbing/Chisholm 0
C-E-C 6
Final
Time: 6:45 PM
@New Ulm
Mankato Loyola/LCWM/St. Clair 3
New Ulm 1
Final
Time: 6:45 PM
@Waseca
St. Peter 5
Waseca 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
North St. Paul 0
St. Thomas Academy 4
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
East Grand Forks 0
Moorhead 10
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Sauk Rapids-Rice 5
Fergus Falls 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. John's University
St. Cloud Cathedral 5
St. John's Prep 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Rocori 0
St. Cloud Tech 4
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
Lake City 1
Rochester Lourdes 6
Final
Time: 7:00 PM
@La Crescent
Plainview-Elgin-Millville 0
La Crescent-Hokah 3
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
Fairmont Area 0
Worthington 4
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
St. Louis Park 1
Benilde-St. Margaret's 0
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
St. Charles/L-A 2
Caledonia 4
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Willmar 2
Alexandria 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Sartell-St. Stephen 0
St. Cloud Apollo 1
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
St. Michael-Albertville 3
Brainerd 2
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Bemidji 7
Detroit Lakes 0
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Two Harbors 1
Proctor 12
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Stewartville 1
Byron 11
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Austin 0
Rochester Century 6
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth East 3
Grand Rapids 1
Final
Time: 7:00 PM
@Bakken
St. Paul Humboldt 2
St. Paul Harding 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Buffalo 1
Hopkins 4
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Blake 1
Breck 0
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Orono 6
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Albert Lea 0
Rochester John Marshall 4
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chaska 2
Waconia 3
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Northfield 0
Owatonna 4
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Winona 7
Red Wing 1
Final
Time: 7:00 PM
@Griffin
St. Paul Washington 1
St. Paul Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Kennedy 1
Chanhassen 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
New Prague 4
Bloomington Jefferson 5
Final
Time: 7:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Croix Lutheran 1
Cristo Rey Jesuit 4
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Tartan 1
Two Rivers 1
F/OT
Time: 7:15 PM
@Hiawatha Collegiate
Twin Cities Academy/Great River 0
Hiawatha Collegiate 1
Final