Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Soccer (B) Scores for Tuesday, August 31, 2021

Time: 2:00 PM
@Duluth East
Mounds View 1
Duluth East 2
Final
Time: 3:30 PM
@Heritage Christian
Delano 3
Heritage Christian 0
Final
Time: 4:00 PM
@Rochester
Dover-Eyota 6
Schaeffer Academy 2
Final
Time: 4:00 PM
@Minneapolis South
St. Paul Humboldt 0
Minneapolis South 3
Final
Time: 4:15 PM
@West Lutheran
Trinity School 8
West Lutheran 1
Final
Time: 4:30 PM
@Cannon Falls
Kasson-Mantorville 3
Cannon Falls 0
Final
Time: 4:30 PM
@St. Paul
Hmong Academy 2
St. Agnes 1
Final
Time: 4:30 PM
@Southwest MN Christian
Fairmont Area 3
Southwest MN Christian 3
F/OT
Time: 4:45 PM
@Bloomington Jefferson
Benilde-St. Margaret's 5
Bloomington Jefferson 0
Final
Time: 5:00 PM
@Hill-Murray
Bemidji 0
Hill-Murray 5
Final
Time: 5:00 PM
@Rogers
Champlin Park 3
Rogers 2
Final
Time: 5:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Chaska 0
Robbinsdale Cooper 1
Final
Time: 5:00 PM
@Mahtomedi
Columbia Heights 2
Mahtomedi 3
Final
Time: 5:00 PM
@Hutchinson
Rocori 3
Hutchinson 1
Final
Time: 5:00 PM
@Duluth Marshall
Hermantown 2
Duluth Marshall 1
Final
Time: 5:00 PM
@Chanhassen
St. Louis Park 5
Chanhassen 1
Final
Time: 5:00 PM
@Glenwood
Zimmerman 0
Minnewaska Area 2
Final
Time: 5:00 PM
@St. Cloud-Whitney
Little Falls 0
St. Cloud Cathedral 7
Final
Time: 5:00 PM
@Brooklyn Park
Coon Rapids 2
Park Center 4
Final
Time: 5:00 PM
@Orono
Bloomington Kennedy 0
Orono 6
Final
Time: 5:00 PM
@Blaine
Andover 2
Blaine 1
Final
Time: 5:00 PM
@Maple Grove
Elk River 0
Maple Grove 6
Final
Time: 5:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Lincoln International 0
Minneapolis Roosevelt 7
Final
Time: 5:00 PM
@Mankato Loyola
Marshall 1
Mankato Loyola/LCWM/St. Clair 2
Final
Time: 5:00 PM
@Spring Lake Park
Osseo 0
Spring Lake Park 4
Final
Time: 5:00 PM
@Totino-Grace
Robbinsdale Armstrong 4
Totino-Grace 2
Final
Time: 5:00 PM
@Waconia
New Prague 0
Waconia 3
Final
Time: 5:00 PM
@St. John's University
Melrose 1
St. John's Prep 11
Final
Time: 5:00 PM
@Concordia Academy
North Lakes Academy 2
Concordia Academy 4
Final
Time: 5:00 PM
@Centennial
Anoka 1
Centennial 1
F/OT
Time: 5:00 PM
@Mound
Mankato East 0
Mound Westonka 1
Final
Time: 5:00 PM
@Hopkins
Minnetonka 6
Hopkins 1
Final
Time: 5:00 PM
@South St. Paul
St. Croix Prep 1
South St. Paul 1
F/OT
Time: 5:00 PM
@Wayzata
St. Michael-Albertville 0
Wayzata 4
Final
Time: 5:00 PM
@Eden Prairie
Edina 1
Eden Prairie 3
Final
Time: 5:00 PM
@Willmar
St. Cloud Apollo 1
Willmar 8
Final
Time: 5:30 PM
@St. Croix Lutheran
Venture Academy 0
St. Croix Lutheran 6
Final
Time: 5:30 PM
@Minnehaha Academy
Breck 0
Minnehaha Academy 2
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Edison
Fridley 0
Minneapolis Edison 2
Final
Time: 6:00 PM
@Biwabik
Legacy Christian 4
Mesabi East Area 1
Final
Time: 6:00 PM
@Jordan
PACT 4
Jordan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Sartell-St. Stephen 4
Sauk Rapids-Rice 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Alexandria 8
Fergus Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Brainerd 1
Moorhead 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Farmington 2
Northfield 5
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Detroit Lakes 1
St. Cloud Tech 7
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Lake City 2
Byron 1
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Eagan 0
DeLaSalle 5
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Apple Valley 0
Richfield 2
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
St. Paul Academy 1
Rosemount 1
F/OT
Time: 7:00 PM
@Worthington
St. Peter 1
Worthington 7
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Southwest Christian 2
St. Thomas Academy 1
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Waseca 1
Faribault 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Monticello 7
Becker 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Buffalo 5
Cambridge-Isanti 2
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Burnsville 0
Minneapolis Southwest 8
Final
Time: 7:00 PM
@Griffin
Cretin-Derham Hall 0
St. Paul Central 4
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
East Ridge 1
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Mankato West 7
Red Wing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Mounds Park Academy 0
Providence Academy 8
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Owatonna 2
Lakeville South 3
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Park of Cottage Grove 2
Tartan 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
St. Paul Como Park 2
St. Anthony Village 1
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
St. Paul Harding 1
White Bear Lake 4
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Stillwater Area 1
Eastview 1
F/OT
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Pine Island/Zumbrota-Mazeppa 6
Stewartville 1
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Big Lake 0
Rockford/HLWW 4
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Watertown-Mayer 4
Spectrum 0
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Albert Lea 3
Triton/K-W/Hayfield 1
Final
Time: 7:15 PM
@Holy Angels
Holy Family Catholic 1
Holy Angels 4
Final
Time: 7:30 PM
@Prior Lake
Woodbury 1
Prior Lake 0
Final
Time: 8:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Paul Highland Park 2
Cristo Rey Jesuit 0
Final