Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tournament |
|||||||
Fri - Nov 24 | 7:00 PM | 6AA |
at
Wayzata |
L 6-1 F | Wayzata | ||
Sat - Nov 25 | 5:00 PM | 6AA |
vs
Edina |
L 7-2 F | Wayzata | ||
Tue - Nov 28 | 6:00 PM | 8AA | at Bemidji | W 5-1 F | Bemidji | ||
Thu - Nov 30 | 6:00 PM | 5AA | at Rogers | L 6-2 F | Rogers | ||
Tue - Dec 05 | 6:00 PM | 8AA | vs Roseau | W 1-0 F | Moorhead | ||
Sat - Dec 09 | 2:00 PM | 8AA | at Buffalo | W 6-1 F | Buffalo | ||
Tue - Dec 12 | 6:00 PM | 8AA | vs Sartell-St. Stephen | T 3-3 F/OT | Moorhead High School | ||
Fri - Dec 15 | 6:00 PM | 7AA | vs Andover | L 3-1 F | Moorhead | ||
Sat - Dec 16 | 5:00 PM | 2AA | vs Minnetonka | L 3-0 F | Moorhead High School | ||
Tue - Dec 19 | 6:00 PM | 8AA | at Elk River/Zimmerman | W 6-3 F | Elk River | ||
Wed - Dec 27 | 7:00 PM | 6AA |
vs
Edina |
L 3-1 F | Dakotah Ice Arena | ||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | 2AA |
vs
Eden Prairie |
L 9-2 F | Dakotah Ice Arena | ||
Fri - Dec 29 | 7:00 PM | 3AA |
vs
St. Thomas Academy |
L 3-2 F | Dakotah Ice Arena | ||
Sat - Jan 06 | 3:00 PM | 6AA | at Benilde-St. Margaret's | L 6-4 F | St. Louis Park Recreation Center | ||
Sat - Jan 13 | 3:00 PM | 7AA | at Grand Rapids | W 4-2 F | Yanmar Arena | ||
Tue - Jan 16 | 6:00 PM | 8AA | vs St. Cloud | W 7-1 F | Moorhead High School | ||
Tue - Jan 23 | 5:30 PM | 8AA | vs St. Michael-Albertville | W 7-4 F | Moorhead High School | ||
Sat - Jan 27 | 1:00 PM | 6AA | vs Wayzata | L 5-2 F | Warroad High School | ||
Tue - Jan 30 | 7:30 PM | 8A | vs East Grand Forks | W 5-3 F | Moorhead Sports Center | ||
Thu - Feb 01 | 6:00 PM | 8AA | at Roseau | L 6-3 F | Roseau Memorial Arena | ||
Sat - Feb 03 | 5:00 PM | 7A | vs Hermantown | W 1-0 F | Moorhead Sports Center | ||
Tue - Feb 06 | 7:30 PM | East Region - A | at Fargo Davies | W 7-2 F | Scheels Arena | ||
Sat - Feb 10 | 6:00 PM | 8A | at Warroad | W 5-4 F/OT | Warroad Gardens | ||
Tue - Feb 13 | 6:00 PM | 8AA | vs Brainerd | W 8-1 F | Moorhead High School | ||
Sat - Feb 17 | 5:00 PM | 4AA | vs Hill-Murray | L 6-5 F/OT | Moorhead Sports Center |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Feb 20 | 6:00 PM | 8AA | vs Brainerd | W 4-1 F | Moorhead | ||
Sat - Feb 24 | 7:00 PM | 8AA | vs Elk River/Zimmerman | L 4-2 F | Moorhead |