Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, November 5, 2021

Time: 10:00 AM
@Fargodome
Wheaton/Herman-Norcross 14
Verndale 12
Final
Time: 11:30 AM
@Southwest MN State
Hills-Beaver Creek 36
Mountain Lake Area 9
Final
Time: 12:30 PM
@Fargodome
Belgrade-Brooten-Elrosa 52
Upsala/Swanville Area 44
Final
Time: 2:00 PM
@Southwest MN State
Murray County Central 23
Tracy-Milroy-Balaton 8
Final
Time: 3:25 PM
@Fargodome
West Central Area/Ashby 19
Osakis 14
Final
Time: 4:30 PM
@Southwest MN State
Minneota 20
BOLD 0
Final
Time: 5:00 PM
@Crown College
Minneapolis North 42
St. Agnes 6
Final
Time: 5:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Robbinsdale Armstrong 13
Robbinsdale Cooper 14
Final
Time: 5:00 PM
@St. Cloud Tech
New London-Spicer 28
Pierz 24
Final
Time: 5:50 PM
@Fargodome
New York Mills 32
Breckenridge 0
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Columbia Heights 6
Fridley 35
Final
Time: 6:00 PM
@Esko
Ogilvie 42
South Ridge 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Kasson-Mantorville 42
Byron 14
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
SMB 6
Holy Angels 42
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Chaska 0
Mankato West 35
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Park Center 12
Rogers 55
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Mayer Lutheran 48
Gibbon-Fairfax-Winthrop 12
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Rushford-Peterson 7
Fillmore Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville
Maple River 40
Blooming Prairie 18
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
LeRoy-Ostrander 30
Lanesboro 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. John's University
Eden Valley-Watkins 42
Royalton 6
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Deer River 32
Barnum 8
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Mountain Iron-Buhl 66
Cherry 20
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Chatfield 46
Goodhue 15
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Pipestone Area 34
Jackson County Central 28
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Becker 35
Detroit Lakes 15
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Blaine 13
Shakopee 20
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Elk River 31
Andover 49
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Hastings 0
St. Thomas Academy 28
Final
Time: 7:00 PM
@PSS-Duluth
Grand Rapids 14
North Branch 12
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Faribault 12
Hutchinson 46
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Orono 36
Princeton 27
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
St. Croix Lutheran 13
Breck 45
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Wayzata 28
Stillwater Area 7
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
East Ridge 13
Maple Grove 42
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Tartan 6
Mahtomedi 44
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Alexandria 43
Bemidji 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Centennial 35
St. Michael-Albertville 38
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Minnetonka 0
Farmington 34
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Lakeville North 10
Eden Prairie 14
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Anoka 14
Lakeville South 67
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Rosemount 3
Woodbury 20
Final
Time: 7:45 PM
@RCTC
Plainview-Elgin-Millville 21
Cannon Falls 18
Final
Time: 7:45 PM
@St. Cloud Tech
Annandale 57
Spectrum 25
Final
Time: 7:45 PM
@Crown College
Dassel-Cokato 45
Litchfield 10
Final
Time: 8:20 PM
@Fargodome
Barnesville 36
Pelican Rapids 16
Final