Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Saturday, October 30, 2021

Time: 12:00 PM
@Hancock
Cedar Mountain 20
Hancock 14
Final
Time: 12:00 PM
@Hill-Murray
South St. Paul 12
Hill-Murray 15
F/OT
Time: 1:00 PM
@Blake
Benilde-St. Margaret's 3
SMB 10
Final
Time: 1:00 PM
@Stewartville
Byron 22
Stewartville 21
F/OT
Time: 1:00 PM
@Kasson
Winona 14
Kasson-Mantorville 45
Final
Time: 1:00 PM
@Columbia Heights
Chisago Lakes Area 20
Columbia Heights 22
Final
Time: 1:00 PM
@Brooklyn Park
Buffalo 20
Park Center 28
Final
Time: 1:00 PM
@Rogers
Monticello 8
Rogers 14
Final
Time: 1:00 PM
@St. Thomas Academy
Apple Valley 0
St. Thomas Academy 49
Final
Time: 1:00 PM
@Becker
St. Cloud Apollo 7
Becker 51
Final
Time: 1:00 PM
@Holy Angels
DeLaSalle 0
Holy Angels 42
Final
Time: 1:00 PM
@Andover
Cambridge-Isanti 21
Andover 56
Final
Time: 1:00 PM
@Elk River
Duluth East 37
Elk River 54
Final
Time: 1:00 PM
@Simley
Academy Force 12
Simley 61
Final
Time: 1:00 PM
@Fridley
St. Paul Como Park 6
Fridley 37
Final
Time: 2:00 PM
@Swanville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 16
Upsala/Swanville Area 40
Final
Time: 2:00 PM
@Deer River
Chisholm 14
Deer River 44
Final
Time: 2:00 PM
@Belgrade
Browerville-Eagle Valley 21
Belgrade-Brooten-Elrosa 34
Final
Time: 2:00 PM
@Minneapolis North
Norwood-Young America 0
Minneapolis North 42
Final
Time: 2:00 PM
@Royalton
Paynesville Area 22
Royalton 32
Final
Time: 2:00 PM
@Barrett
Sauk Centre 7
West Central Area/Ashby 20
Final
Time: 2:00 PM
@Willow River
International Falls 26
Moose Lake-Willow River 63
Final
Time: 2:00 PM
@Barnesville
Warroad 14
Barnesville 48
Final
Time: 2:00 PM
@Mahnomen
Polk County West 3
Mahnomen/Waubun 12
Final
Time: 2:00 PM
@Ada
Red Lake County 14
Ada-Borup-West 42
Final
Time: 2:00 PM
@Pelican Rapids
Hawley 13
Pelican Rapids 24
Final
Time: 2:00 PM
@Eden Valley
Kimball Area 6
Eden Valley-Watkins 16
Final
Time: 2:00 PM
@Hinckley
Mesabi East 14
Hinckley-Finlayson 6
Final
Time: 2:00 PM
@Osakis
Wadena-Deer Creek 19
Osakis 34
Final
Time: 2:00 PM
@Cook
Barnum 48
North Woods 26
Final
Time: 2:00 PM
@Spectrum
Foley 8
Spectrum 31
Final
Time: 2:00 PM
@Esko
Rock Ridge 14
Esko 43
Final
Time: 2:00 PM
@Glyndon
Thief River Falls 7
Dilworth-Glyndon-Felton 28
Final
Time: 2:00 PM
@Aitkin
Two Harbors 6
Aitkin 16
Final
Time: 2:00 PM
@Cokato
Watertown-Mayer 14
Dassel-Cokato 39
Final
Time: 2:00 PM
@Annandale
St. Cloud Cathedral 0
Annandale 45
Final
Time: 2:00 PM
@Ogilvie
McGregor 14
Ogilvie 50
Final
Time: 2:00 PM
@Nevis
NCE/U-H 22
Nevis 19
Final
Time: 2:00 PM
@Fertile
Clearbrook-Gonvick 6
Fertile-Beltrami 14
Final
Time: 2:00 PM
@Battle Lake
Breckenridge 26
Otter Tail Central 8
Final
Time: 2:00 PM
@Hallock
Win-E-Mac 22
Kittson County Central 42
Final
Time: 2:00 PM
@Danube
Sleepy Eye Saint Mary's 16
Renville County West 27
Final
Time: 2:00 PM
@Verndale
Brandon/Evansville 8
Verndale 46
Final
Time: 2:00 PM
@Pine River
New York Mills 38
Pine River-Backus 20
Final
Time: 2:00 PM
@Hill City
Cherry 12
Hill City/Northland 6
Final
Time: 2:00 PM
@Mountain Iron
Cook County 12
Mountain Iron-Buhl 48
Final
Time: 3:00 PM
@Hutchinson
St. Peter 12
Hutchinson 49
Final
Time: 3:00 PM
@Hills
Edgerton 8
Hills-Beaver Creek 44
Final
Time: 3:00 PM
@Mountain Lake
Red Rock Central 6
Mountain Lake Area 15
Final
Time: 3:00 PM
@Slayton
Martin County West 10
Murray County Central 20
Final
Time: 3:00 PM
@Olivia
Lakeview 12
BOLD 34
Final
Time: 3:00 PM
@Springfield
Tracy-Milroy-Balaton 29
Springfield 19
Final
Time: 3:00 PM
@Minneota
Dawson-Boyd 13
Minneota 34
Final
Time: 3:00 PM
@Jackson
Redwood Valley 12
Jackson County Central 38
Final
Time: 3:00 PM
@Pipestone
Minnesota Valley Lutheran 12
Pipestone Area 26
Final
Time: 3:00 PM
@Willmar
Faribault 35
Willmar 28
Final
Time: 3:00 PM
@Mankato West
New Prague 0
Mankato West 51
Final
Time: 3:00 PM
@Chaska
Waconia 0
Chaska 17
Final
Time: 3:00 PM
@Highland Park
Tartan 42
St. Paul Highland Park 18
Final
Time: 3:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
St. Louis Park 26
Robbinsdale Armstrong 35
Final
Time: 4:30 PM
@Mahtomedi
Cretin-Derham Hall 18
Mahtomedi 42
Final
Time: 5:00 PM
@SeaFoam Stadium
Rush City 8
St. Agnes 26
Final
Time: 5:00 PM
@Cold Spring
Detroit Lakes 21
Rocori 20
Final
Time: 5:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Minneapolis Southwest 14
Robbinsdale Cooper 49
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Alexandria 42
Moorhead 39
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Rapids
Bemidji 22
Sauk Rapids-Rice 14
Final
Time: 6:00 PM
@Badger
Goodridge/Grygla 18
Badger/Greenbush-Middle River 22
Final
Time: 6:00 PM
@Hermantown
Grand Rapids 19
Hermantown 7
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
Perham 14
Fergus Falls 35
Final
Time: 7:00 PM
@Culver
Cromwell-Wright Area 24
South Ridge 26
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
United South Central 0
Mayer Lutheran 35
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Randolph 14
Rushford-Peterson 21
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
St. Clair/Loyola 19
Blooming Prairie 47
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Orono 22
Mound Westonka 21
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Princeton 35
Zimmerman 7
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester Century 29
Rochester Mayo 49
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Bloomington Kennedy 20
Hastings 42
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Cloquet 13
North Branch 34
Final
Time: 7:00 PM
@Winthrop
Lester Prairie 14
Gibbon-Fairfax-Winthrop 40
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Plainview-Elgin-Millville 23
Lake City 7
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Rochester Lourdes 21
Cannon Falls 50
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Southland 21
Lanesboro 45
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
Blue Earth Area 7
Maple River 8
F/OT
Time: 7:00 PM
@Albany
New London-Spicer 14
Albany 12
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
LeRoy-Ostrander 39
Grand Meadow 34
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Morris Area/Chokio-Alberta 6
Pierz 29
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Luverne 6
Fairmont 40
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
Tri-City United 8
Waseca 51
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Litchfield 17
Providence Academy 14
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Northfield 7
Owatonna 33
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Lewiston-Altura 28
Goodhue 48
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Triton 0
Chatfield 54
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Bethlehem Academy 16
Fillmore Central 21
Final