Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Tuesday, October 26, 2021

Time: 4:00 PM
@Bloomington Stadium
Apple Valley 27
Bloomington Jefferson 13
Final
Time: 5:00 PM
@Grand Marais
Bigfork 26
Cook County 28
Final
Time: 6:00 PM
@Wheaton
Rothsay 0
Wheaton/Herman-Norcross 59
Final
Time: 6:00 PM
@Fertile
Laporte 0
Fertile-Beltrami 59
Final
Time: 6:00 PM
@Hill City
Silver Bay 0
Hill City/Northland 30
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
Sebeka 30
Hillcrest Lutheran Academy 48
Final
Time: 6:00 PM
@Perham
Park Rapids Area 0
Perham 28
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
Roseau 6
Fergus Falls 28
Final
Time: 6:00 PM
@Clearbrook
Blackduck 0
Clearbrook-Gonvick 30
Final
Time: 6:00 PM
@Cherry
North Central 6
Cherry 46
Final
Time: 6:00 PM
@Brandon
Bertha-Hewitt 24
Brandon/Evansville 38
Final
Time: 6:00 PM
@Battle Lake
Walker-Hackensack-Akeley 7
Otter Tail Central 42
Final
Time: 6:00 PM
@Griffin
Tartan 48
St. Paul Central 28
Final
Time: 6:00 PM
@Chisholm
Braham 12
Chisholm 42
Final
Time: 6:00 PM
@Hawley
Frazee 0
Hawley 36
Final
Time: 6:00 PM
@Aitkin
Pequot Lakes 0
Aitkin 32
Final
Time: 6:00 PM
@Warroad
Crookston 18
Warroad 42
Final
Time: 6:00 PM
@DeLaSalle
Minneapolis South 6
DeLaSalle 24
Final
Time: 6:00 PM
@Eveleth
Greenway/Nashwauk-Keewatin 6
Rock Ridge 20
Final
Time: 6:00 PM
@Browerville
Parkers Prairie 12
Browerville-Eagle Valley 28
Final
Time: 6:00 PM
@Two Harbors
Hibbing 14
Two Harbors 46
Final
Time: 6:00 PM
@Cook
East Central 0
North Woods 2
Forfeit
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
Underwood 0
Breckenridge 7
Final
Time: 6:00 PM
@Pine River
Lake Park-Audubon 0
Pine River-Backus 30
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Pillager 12
Sauk Centre 20
Final
Time: 6:00 PM
@International Falls
Crosby-Ironton 14
International Falls 28
Final
Time: 6:00 PM
@Staples
Wadena-Deer Creek 23
Staples-Motley 12
Final
Time: 6:00 PM
@Murdock
Benson 0
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 20
Final
Time: 6:00 PM
@Belgrade
Long Prairie-Grey Eagle 8
Belgrade-Brooten-Elrosa 36
Final
Time: 6:00 PM
@New York Mills
Menahga 0
New York Mills 36
Final
Time: 6:00 PM
@Barnum
Mille Lacs 20
Barnum 42
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Washburn 0
Minneapolis Southwest 27
Final
Time: 6:00 PM
@Red Lake Falls
Bagley 28
Red Lake County 40
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Holdingford 27
Paynesville Area 48
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Maple Lake 27
Rush City 64
Final
Time: 7:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Lake Crystal-Wellcome Memorial 12
Minnesota Valley Lutheran 36
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
New Richland-H-E-G 7
St. Clair/Loyola 13
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Atwater-Cosmos-Grove City 0
Kimball Area 36
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Falls
Sibley East 24
Redwood Valley 46
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
St. James Area 7
Pipestone Area 40
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Waterville-Elysian-Morristown 7
Blue Earth Area 49
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
Medford 0
Blooming Prairie 37
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Lewiston-Altura 31
Caledonia 14
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Dover-Eyota 12
Goodhue 46
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
St. Charles 28
Triton 30
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Concordia Academy 0
Norwood-Young America 35
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
LeSueur-Henderson 14
Maple River 46
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
Pine Island 0
Rochester Lourdes 28
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Thief River Falls 30
East Grand Forks 16
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Foley 30
Pine City 14
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
La Crescent-Hokah 18
Lake City 41
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Melrose 6
New London-Spicer 42
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
Belle Plaine 0
Waseca 62
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Holy Family Catholic 20
Dassel-Cokato 61
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Minnewaska Area 18
Pierz 48
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
New Ulm 14
Tri-City United 28
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Glencoe-Silver Lake 0
Watertown-Mayer 21
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Litchfield 13
Rockford 6
Final
Time: 7:00 PM
@Luverne
Worthington 7
Luverne 23
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Mora 22
Spectrum 30
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
St. Cloud Cathedral 35
Milaca 14
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
Zumbrota-Mazeppa 0
Plainview-Elgin-Millville 37
Final
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Montevideo 0
Morris Area/Chokio-Alberta 37
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Red Wing 0
Byron 41
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Rochester John Marshall 28
Rochester Century 40
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Marshall 14
Faribault 43
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Albert Lea 20
Winona 49
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
St. Peter 30
Jordan 7
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Waconia 22
Chanhassen 12
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Mankato East 21
New Prague 34
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Austin 14
Northfield 48
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Big Lake 22
Princeton 42
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Delano 20
Orono 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Little Falls 19
St. Cloud Apollo 38
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Duluth Denfeld 12
Cloquet 34
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
St. Paul Como Park 30
Brooklyn Center 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
St. Paul Johnson 14
Academy Force 36
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Benilde-St. Margaret's 28
Richfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis Edison 0
Columbia Heights 36
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
Chisago Lakes Area 26
St. Anthony Village 19
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Buffalo 15
Spring Lake Park 9
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Sartell-St. Stephen 0
Alexandria 33
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Irondale 23
Monticello 26
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
St. Cloud Tech 14
Bemidji 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Cambridge-Isanti 35
St. Francis 7
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Cretin-Derham Hall 21
North St. Paul 6
Final
Time: 7:00 PM
@Bakken
St. Paul Highland Park 14
St. Paul Harding 7
F/OT
Time: 7:00 PM
@Deer River
Ely 0
Deer River 2
Forfeit
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Madelia 0
Mountain Lake Area 58
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Heron Lake-Okabena/Fulda 8
Red Rock Central 18
Final
Time: 7:00 PM
@Edgerton
Westbrook-Walnut Grove 20
Edgerton 30
Final
Time: 7:00 PM
@Hills
GHEC/Truman 0
Hills-Beaver Creek 47
Final
Time: 7:00 PM
@LeRoy
Mabel-Canton 6
LeRoy-Ostrander 57
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Buffalo Lake-Hector-Stewart 12
Cedar Mountain 50
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Ortonville 22
Sleepy Eye Saint Mary's 48
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
Spring Grove 12
Southland 19
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
Houston 18
Grand Meadow 42
Final
Time: 7:00 PM
@Danube
Nicollet 14
Renville County West 42
Final
Time: 7:00 PM
@Ulen
Park Christian 0
NCE/U-H 40
Final
Time: 7:00 PM
@Warren
Win-E-Mac 28
Warren-Alvarado-Oslo 22
Final
Time: 7:00 PM
@Grygla
Northern Freeze 26
Goodridge/Grygla 35
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Cass Lake-Bena 0
Nevis 55
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
New Ulm Cathedral 7
United South Central 39
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Kingsland 0
Fillmore Central 18
Final
Time: 7:00 PM
@Hallock
Stephen-Argyle 14
Kittson County Central 42
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Hayfield 18
Bethlehem Academy 44
Final
Time: 7:00 PM
@Randolph
Kenyon-Wanamingo 32
Randolph 36
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
Alden-Conger/G-E 0
Mayer Lutheran 42
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Cleveland 7
Lester Prairie 37
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Russell-Tyler-Ruthton 0
Martin County West 36
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Canby 6
Lakeview 30
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Sleepy Eye 12
Springfield 37
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Yellow Medicine East 0
Minneota 52
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Adrian-Ellsworth 19
Tracy-Milroy-Balaton 48
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
Wabasso 7
Murray County Central 35
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Lac qui Parle Valley 13
Dawson-Boyd 20
Final
Time: 7:00 PM
@Olivia
MACCRAY 8
BOLD 52
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Forks - Cushman
Fosston 14
Polk County West 43
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Winona Cotter 14
Chatfield 60
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Windom Area 6
Jackson County Central 58
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Wabasha-Kellogg 6
Rushford-Peterson 32
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Lyle-Pacelli 0
Lanesboro 53
Final
Time: 7:30 PM
@Bloomington Stadium
Two Rivers 19
Bloomington Kennedy 24
Final
Time: 7:30 PM
@SeaFoam Stadium
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
St. Agnes 47
Final