Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Wednesday, October 20, 2021

Time: 3:30 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn 28
Minneapolis Roosevelt 14
Final
Time: 4:00 PM
@Frazee
Roseau 12
Frazee 26
Final
Time: 5:00 PM
@Griffin
Minneapolis North 50
St. Paul Central 6
Final
Time: 5:00 PM
@Esko
Duluth East 0
Esko 55
Final
Time: 6:00 PM
@Staples
Crookston 32
Staples-Motley 7
Final
Time: 6:00 PM
@Crosby
International Falls 20
Crosby-Ironton 6
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Edison
Academy Force 26
Minneapolis Edison 14
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
East Grand Forks 23
Fergus Falls 30
Final
Time: 6:00 PM
@Pillager
Osakis 26
Pillager 0
Final
Time: 6:00 PM
@Bakken
St. Paul Johnson 26
St. Paul Harding/Humboldt 7
Final
Time: 6:00 PM
@New York Mills
Polk County West 28
New York Mills 14
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis South 2
Minneapolis Southwest 19
Final
Time: 6:00 PM
@Battle Lake
Parkers Prairie 0
Otter Tail Central 28
Final
Time: 6:00 PM
@Northland CTC
Park Rapids Area 13
Thief River Falls 14
Final
Time: 6:00 PM
@Hermantown
Rock Ridge 0
Hermantown 55
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Marais
Cherry 8
Cook County 20
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Sebeka 28
Wheaton/Herman-Norcross 48
Final
Time: 7:00 PM
@Hancock
Bertha-Hewitt 20
Hancock 50
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Zimmerman 8
Albany 40
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Dilworth-Glyndon-Felton 29
Detroit Lakes 42
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 8
Long Prairie-Grey Eagle 12
Final
Time: 7:00 PM
@Hawley
Barnesville 28
Hawley 12
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Sartell-St. Stephen 12
Bemidji 28
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
St. Cloud Tech 6
Alexandria 35
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
New London-Spicer 7
Dassel-Cokato 41
Final
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Sauk Centre 7
Morris Area/Chokio-Alberta 32
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Eden Valley-Watkins 34
Minnewaska Area 6
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Paynesville Area 28
Montevideo 12
Final
Time: 7:00 PM
@Upsala
Kimball Area 52
Upsala/Swanville Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Win-E-Mac
Northern Freeze 52
Win-E-Mac 14
Final
Time: 7:00 PM
@Ortonville
Rothsay 20
Ortonville 60
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile
Cass Lake-Bena 0
Fertile-Beltrami 62
Final
Time: 7:00 PM
@Ada
Red Lake County 20
Ada-Borup-West 47
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Park
Warroad 24
Lake Park-Audubon 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Big Lake 6
Rocori 34
Final
Time: 7:00 PM
@Edgerton
Hills-Beaver Creek 43
Edgerton 8
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Cedar Mountain 12
Westbrook-Walnut Grove 6
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Andover 28
Cambridge-Isanti 0
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Little Falls 41
Milaca 18
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Litchfield 13
Annandale 37
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Mora 12
Pine City 22
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud State
Princeton 14
St. Cloud Cathedral 0
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Holdingford 22
Melrose 40
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Royalton 16
Pierz 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Martin County West 14
Tracy-Milroy-Balaton 29
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
NCE/U-H 14
Nevis 21
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Blackduck 42
Laporte 6
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Bethlehem Academy 6
Rushford-Peterson 19
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
GHEC/Truman 26
Houston 16
Final
Time: 7:00 PM
@Medford
Blooming Prairie 48
Medford 7
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Spring Grove 27
Lanesboro 72
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Wabasso 0
New Ulm Cathedral 47
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Dawson-Boyd 6
Minneota 29
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Heron Lake-Okabena/Fulda 0
Red Rock Central 28
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Nicollet 6
Mountain Lake Area 51
Final
Time: 7:00 PM
@Tyler
Lac qui Parle Valley 0
Russell-Tyler-Ruthton 25
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
United South Central 6
Lester Prairie 14
Final
Time: 7:00 PM
@Randolph
Hayfield 21
Randolph 36
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Byron 15
Rochester Mayo 41
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Winona 20
Rochester Century 22
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Kasson-Mantorville 14
Owatonna 17
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Irondale 21
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Woodbury 37
Centennial 20
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Minneapolis Henry 0
Bloomington Kennedy 39
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
North St. Paul 7
Park Center 42
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Shakopee 41
Eagan 0
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Brainerd 42
Buffalo 13
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Benilde-St. Margaret's 0
Robbinsdale Cooper 41
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Champlin Park 0
Anoka 27
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
St. Francis 27
Elk River 40
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
St. Cloud Apollo 28
Coon Rapids 26
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
Luverne 0
Waseca 34
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Austin 45
Albert Lea 6
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Northfield 7
Faribault 36
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato East
Mankato West 23
Mankato East 20
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Worthington 14
New Ulm 12
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Mahtomedi 35
South St. Paul 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Tartan 10
St. Thomas Academy 35
Final
Time: 7:00 PM
@Griffin
Concordia Academy 7
St. Paul Como Park 8
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Robbinsdale Armstrong 7
Spring Lake Park 27
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Orono 28
Hill-Murray 27
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Fridley 15
Columbia Heights 6
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Chisago Lakes Area 14
Hutchinson 47
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Red Wing 13
New Prague 48
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Spectrum 0
Mound Westonka 28
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Park of Cottage Grove 21
Prior Lake 56
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth Denfeld 6
Grand Rapids 42
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Sauk Rapids-Rice 6
Monticello 12
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
St. Charles 32
Zumbrota-Mazeppa 14
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
North Branch 49
Cloquet 12
Final
Time: 7:00 PM
@Pine Island
Rochester Lourdes 42
Pine Island 0
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Cannon Falls 74
Lake City 38
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Fairmont 13
Blue Earth Area 42
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
La Crescent-Hokah 20
Plainview-Elgin-Millville 33
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Norwood-Young America 42
LeSueur-Henderson 13
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Watertown-Mayer 10
Glencoe-Silver Lake 7
Final
Time: 7:00 PM
@St. Peter
Jackson County Central 26
St. Peter 20
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Tri-City United 20
Jordan 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
Brooklyn Center 27
St. Anthony Village 43
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Falls
Lake Crystal-Wellcome Memorial 20
Redwood Valley 40
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Providence Academy 13
SMB 7
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Rockford 20
Final
Time: 7:00 PM
@Coleraine
Barnum 10
Greenway/Nashwauk-Keewatin 6
Final
Time: 7:00 PM
@Aitkin
Hibbing 20
Aitkin 54
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Caledonia 58
Dover-Eyota 22
Final
Time: 7:00 PM
@Lewiston
Chatfield 30
Lewiston-Altura 14
Final
Time: 7:00 PM
@Winona Cotter
Fillmore Central 47
Winona Cotter 6
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Valley
Grand Meadow 48
Kingsland 24
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
Mabel-Canton 21
Southland 20
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Goodhue 33
Triton 22
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Maple River 42
Sibley East 7
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Waterville-Elysian-Morristown 0
New Richland-H-E-G 42
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Marshall 41
Belle Plaine 0
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Pipestone Area 34
Windom Area 26
Final
Time: 7:00 PM
@St. James
Sleepy Eye 46
St. James Area 22
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Foley 26
Holy Family Catholic 7
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Minnesota Valley Lutheran 34
Springfield 6
Final
Time: 7:00 PM
@SeaFoam Stadium
DeLaSalle 14
St. Agnes 18
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
St. Paul Highland Park 20
St. Croix Lutheran 33
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Hinckley-Finlayson 28
Mesabi East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Deer River 39
Chisholm 23
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Richfield 35
Breck 20
Final
Time: 7:00 PM
@Lyle
LeRoy-Ostrander 64
Lyle-Pacelli 12
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Mayer Lutheran 34
Cleveland 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Moose Lake-Willow River 40
Rush City 6
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Holy Angels 33
Waconia 26
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasha
Kenyon-Wanamingo 35
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Rochester John Marshall 7
Stewartville 51
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
Adrian-Ellsworth 0
Murray County Central 34
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Moorhead 7
Rogers 23
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Hopkins 0
Lakeville South 50
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Jefferson 0
Chanhassen 49
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
St. Michael-Albertville 29
East Ridge 32
Final
Time: 7:00 PM
@Hector
Madelia 0
Buffalo Lake-Hector-Stewart 26
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Mahnomen/Waubun 44
Menahga 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Gibbon-Fairfax-Winthrop 6
St. Clair/Loyola 14
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
Ely 0
North Central 26
Final
Time: 7:00 PM
@Remer
Ogilvie 16
Hill City/Northland 18
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
St. Louis Park 14
Chaska 21
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Maple Grove 48
Mounds View 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Iron
Bigfork 14
Mountain Iron-Buhl 74
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Cretin-Derham Hall 34
Hastings 54
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Simley 28
Two Rivers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Onamia
Braham 45
Mille Lacs 7
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Pine River-Backus 16
Wadena-Deer Creek 14
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Pequot Lakes 7
Perham 27
Final
Time: 7:00 PM
@Barrett
Underwood 6
West Central Area/Ashby 32
Final
Time: 7:00 PM
@Pelican Rapids
Breckenridge 12
Pelican Rapids 16
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Benson 6
Atwater-Cosmos-Grove City 42
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Becker 17
Willmar 0
Final
Time: 7:00 PM
@Olivia
Belgrade-Brooten-Elrosa 6
BOLD 50
Final
Time: 7:00 PM
@Danube
Sleepy Eye Saint Mary's 16
Renville County West 27
Final
Time: 7:00 PM
@Maynard
Yellow Medicine East 6
MACCRAY 18
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Bagley 20
Walker-Hackensack-Akeley 41
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Park Christian 15
Clearbrook-Gonvick 16
Final
Time: 7:00 PM
@Browerville
Maple Lake 13
Browerville-Eagle Valley 33
Final
Time: 7:00 PM
@Brandon
Verndale 26
Brandon/Evansville 20
Final