Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, October 15, 2021

Time: 7:00 PM
@Cleveland
Alden-Conger/G-E 6
Cleveland 23
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
North Central 8
Bigfork 52
Final
Time: 5:00 PM
@Brooklyn Park
Richfield 6
Park Center 48
Final
Time: 7:00 PM
@Rothsay
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Rothsay 42
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake
Laporte 20
Cass Lake-Bena 44
Final
Time: 7:00 PM
@Coleraine
Crosby-Ironton 6
Greenway/Nashwauk-Keewatin 22
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Randolph 50
Kenyon-Wanamingo 29
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Dover-Eyota 6
Chatfield 41
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Chisholm 16
Barnum 48
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Wheaton/Herman-Norcross 31
Verndale 38
Final
Time: 7:00 PM
@Silver Bay
Ogilvie 42
Silver Bay 12
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Upsala/Swanville Area 43
Long Prairie-Grey Eagle 22
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Ortonville 54
Hillcrest Lutheran Academy 78
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Big Lake 12
St. Francis 31
Final
Time: 7:00 PM
@Granite Falls
Russell-Tyler-Ruthton 37
Yellow Medicine East 36
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Renville County West 12
Nicollet 14
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Milaca 8
Zimmerman 41
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Windom Area 14
Lake Crystal-Wellcome Memorial 37
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Falls
Sibley East 14
Redwood Valley 40
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Alexandria 56
Elk River 57
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Park of Cottage Grove 30
Anoka 27
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Burnsville 14
Eagan 17
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Eden Prairie 35
Edina 0
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Stewartville 41
Winona 14
Final
Time: 7:00 PM
@Foley
Albany 28
Foley 14
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Sauk Rapids-Rice 12
Moorhead 21
Final
Time: 7:00 PM
@Parkers Prairie
New York Mills 35
Parkers Prairie 6
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Lake Park-Audubon 16
Pine River-Backus 44
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Nevis 30
Park Christian 6
Final
Time: 7:00 PM
@Oklee
Menahga 8
Red Lake County 22
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
St. Paul Central 0
Mound Westonka 49
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Montevideo 34
Holdingford 50
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Hopkins 0
Woodbury 38
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Stillwater Area 49
Mounds View 13
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Cambridge-Isanti 18
Coon Rapids 19
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Jordan 27
Marshall 14
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato East
Faribault 21
Mankato East 28
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Owatonna 0
New Prague 27
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Triton 0
Caledonia 22
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Plainview-Elgin-Millville 26
Cannon Falls 52
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Bloomington Kennedy 0
SMB 28
Final
Time: 7:00 PM
@LeRoy
Houston 6
LeRoy-Ostrander 57
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
New Richland-H-E-G 20
Blooming Prairie 42
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Belle Plaine 20
New Ulm 26
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
Zumbrota-Mazeppa 0
Rochester Lourdes 42
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Southland 20
Sleepy Eye Saint Mary's 62
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Lewiston-Altura 27
St. Charles 40
Final
Time: 7:00 PM
@Glyndon
Fergus Falls 7
Dilworth-Glyndon-Felton 13
Final
Time: 7:00 PM
@Park Rapids
Detroit Lakes 20
Park Rapids Area 14
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Andover 49
Monticello 14
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
BOLD 28
Kimball Area 41
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
McGregor 20
Cromwell-Wright Area 35
Final
Time: 7:00 PM
@Little Falls
St. Cloud Cathedral 13
Little Falls 12
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Morris Area/Chokio-Alberta 30
Paynesville Area 34
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Annandale 35
Princeton 17
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Grove
Kingsland 19
Spring Grove 20
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Wayzata 38
Blaine 10
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Browerville-Eagle Valley 26
Belgrade-Brooten-Elrosa 38
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Spectrum 25
Academy Force 6
Final
Time: 6:00 PM
@Ely
Hill City/Northland 32
Ely 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Centennial 7
Minnetonka 31
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
East Central 6
Braham 67
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Chanhassen 31
Holy Angels 21
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Winona Cotter 14
Bethlehem Academy 50
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
White Bear Lake 41
Osseo 27
Final
Time: 7:00 PM
@Mahnomen
Wadena-Deer Creek 22
Mahnomen/Waubun 49
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Waconia 28
St. Louis Park 29
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Wabasha-Kellogg 6
Fillmore Central 45
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Tracy-Milroy-Balaton 55
Sleepy Eye 13
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Totino-Grace 14
Champlin Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
St. Thomas Academy 49
Apple Valley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
St. Peter 6
Tri-City United 22
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
St. Paul Highland Park 7
North St. Paul 21
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
St. Michael-Albertville 17
Maple Grove 38
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
St. Agnes 28
Concordia Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Spring Lake Park 55
Tartan 7
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
South St. Paul 14
Hill-Murray 35
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Simley 21
Mahtomedi 49
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Roseville 20
Forest Lake 27
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Rochester Mayo 42
Austin 20
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Century 37
Rochester John Marshall 8
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Robbinsdale Cooper 42
Irondale 21
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Red Wing 14
Kasson-Mantorville 54
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Providence Academy 56
St. Croix Lutheran 21
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Pine City 36
Cloquet 8
Final
Time: 7:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Murray County Central 30
Minnesota Valley Lutheran 6
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Melrose 13
Sauk Centre 24
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel
Lanesboro 48
Mabel-Canton 16
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Hermantown 42
North Branch 50
Final
Time: 7:00 PM
@Griffin
Fridley 35
St. Paul Como Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Fertile-Beltrami 40
Blackduck 0
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Chaska 17
Robbinsdale Armstrong 6
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Buffalo 0
Rogers 37
Final
Time: 5:30 PM
@Minneapolis Henry
Breck 55
Minneapolis Henry 13
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Blue Earth Area 61
Norwood-Young America 20
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Benilde-St. Margaret's 24
Orono 22
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Albert Lea 6
Byron 55
Final
Time: 7:00 PM
@Ada
Underwood 0
Ada-Borup-West 34
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Minnewaska Area 26
Howard Lake-Waverly-Winsted 6
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Holy Family Catholic 13
Watertown-Mayer 49
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Glencoe-Silver Lake 28
New London-Spicer 26
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Hutchinson 34
Delano 12
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
Duluth East 58
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 6:00 PM
@DeLaSalle
Minneapolis Southwest 17
DeLaSalle 32
Final
Time: 6:00 PM
@Roseau
Pelican Rapids 44
Roseau 0
Final
Time: 3:30 PM
@Bakken
St. Anthony Village 34
St. Paul Johnson 12
Final
Time: 7:00 PM
@Isle
Deer River 43
Mille Lacs 19
Final
Time: 7:00 PM
@Osakis
West Central Area/Ashby 20
Osakis 22
Final
Time: 7:00 PM
@Frazee
Otter Tail Central 20
Frazee 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Becker 23
St. Cloud Apollo 18
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Mankato West 48
Northfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Buffalo Lake-Hector-Stewart 14
Cedar Mountain 12
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Rockford 6
Royalton 20
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Chisago Lakes Area 6
Willmar 41
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Rushford-Peterson 67
Hayfield 7
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
East Ridge 35
Eastview 6
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Pierz 14
Eden Valley-Watkins 34
Final
Time: 7:00 PM
@Heron Lake
Westbrook-Walnut Grove 14
Heron Lake-Okabena/Fulda 52
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Jackson County Central 14
Pipestone Area 32
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Maple Lake 0
Benson 37
Final
Time: 6:00 PM
@International Falls
Rush City 44
International Falls 14
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
Thief River Falls 10
Pequot Lakes 7
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
St. James Area 8
Wabasso 40
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Rock Ridge 0
Grand Rapids 42
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Staples-Motley 7
Barnesville 42
Final
Time: 7:00 PM
@Sebeka
Hancock 44
Sebeka 24
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Brandon/Evansville 66
Bertha-Hewitt 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Medford 0
St. Clair/Loyola 43
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Bemidji 41
St. Cloud Tech 8
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
Waseca 46
Worthington 6
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
Lyle-Pacelli 14
Grand Meadow 40
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Dassel-Cokato 20
Litchfield 6
Final
Time: 6:00 PM
@Warroad
Walker-Hackensack-Akeley 14
Warroad 48
Final
Time: 7:00 PM
@Breckenridge
Hawley 49
Breckenridge 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Two Harbors 63
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Mountain Lake Area 68
Madelia 12
Final
Time: 7:00 PM
@Ulen
Clearbrook-Gonvick 0
NCE/U-H 12
Final