Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, October 8, 2021

Time: 7:00 PM
@Janesville
Cleveland 8
Janesville-Waldorf-Pemberton 6
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Alden-Conger/G-E 0
Lester Prairie 39
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
United South Central 12
Mayer Lutheran 49
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Blackduck 7
Clearbrook-Gonvick 34
Final
Time: 5:00 PM
@Richfield
SMB 56
Richfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@Baudette
Goodridge/Grygla 48
Lake of the Woods 12
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Verndale 58
Bertha-Hewitt 26
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Laporte 6
Park Christian 69
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
Pine Island 14
Plainview-Elgin-Millville 35
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Paynesville Area 44
Holdingford 28
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Morris Area/Chokio-Alberta 33
Minnewaska Area 8
Final
Time: 7:00 PM
@Brandon
Rothsay 8
Brandon/Evansville 58
Final
Time: 7:00 PM
@Hancock
Ortonville 36
Hancock 70
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Rockford 27
Montevideo 14
Final
Time: 7:00 PM
@Battle Lake
Staples-Motley 12
Otter Tail Central 47
Final
Time: 7:00 PM
@Tyler
Dawson-Boyd 27
Russell-Tyler-Ruthton 18
Final
Time: 7:00 PM
@SeaFoam Stadium
Breck 38
St. Agnes 39
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Dover-Eyota 32
St. Charles 40
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Sebeka 34
Hillcrest Lutheran Academy 53
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Sibley East 14
LeSueur-Henderson 24
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
St. Clair/Loyola 35
Waterville-Elysian-Morristown 0
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Park
Polk County West 37
Lake Park-Audubon 6
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
New York Mills 39
Menahga 0
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Cass Lake-Bena 8
Nevis 55
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Sleepy Eye 6
Springfield 57
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Mesabi East 32
Rush City 62
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
St. Louis Park 25
Holy Angels 49
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Mahtomedi 13
St. Thomas Academy 18
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Mankato East 58
Albert Lea 0
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Mounds View 29
Roseville 28
Final
Time: 6:00 PM
@Bakken
Minneapolis Edison 28
St. Paul Harding/Humboldt 42
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Wabasso 12
Adrian-Ellsworth 38
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
Grand Meadow 35
Southland 0
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis North 28
Minneapolis Southwest 14
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
Mountain Iron-Buhl 76
North Central 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Minneapolis Roosevelt 6
Academy Force 59
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Edina 20
Lakeville North 46
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Cook County 14
Ely 8
Final
Time: 7:00 PM
@Lewiston
Triton 43
Lewiston-Altura 42
Final F/2OT
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Goodhue 15
Chatfield 40
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Esko 46
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Brooklyn Center 0
Columbia Heights 34
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Minnetonka 41
Totino-Grace 8
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Bloomington Jefferson 14
South St. Paul 21
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
DeLaSalle 13
Bloomington Kennedy 7
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Anoka 14
White Bear Lake 35
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Eastview 33
Burnsville 27
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Shakopee 0
Eden Prairie 23
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud State
Albany 16
St. Cloud Cathedral 14
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
Canby 6
Lac qui Parle Valley 19
Final
Time: 7:00 PM
@Pelican Rapids
Park Rapids Area 14
Pelican Rapids 38
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
Cloquet 27
Rock Ridge 14
Final
Time: 7:30 PM
@University of Northwestern
Irondale 28
Cretin-Derham Hall 21
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Westbrook-Walnut Grove 8
Red Rock Central 48
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Belgrade-Brooten-Elrosa 28
Atwater-Cosmos-Grove City 22
Final
Time: 7:00 PM
@Hill City
Bigfork 22
Hill City/Northland 46
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
South Ridge 48
McGregor 24
Final
Time: 7:00 PM
@Newfolden
Stephen-Argyle 13
Northern Freeze 40
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Crosby-Ironton 20
Hinckley-Finlayson 34
Final
Time: 7:00 PM
@Underwood
Parkers Prairie 8
Underwood 14
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Detroit Lakes 14
Barnesville 49
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Yellow Medicine East 12
Lakeview 54
Final
Time: 7:00 PM
@Medford
New Richland-H-E-G 39
Medford 6
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Barnum 20
Deer River 36
Final
Time: 7:00 PM
@Frazee
Thief River Falls 36
Frazee 0
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Milaca 24
New London-Spicer 21
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
New Prague 0
Rochester Mayo 45
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Chaska 24
Orono 3
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Ada-Borup-West 26
Pine River-Backus 35
Final
Time: 7:00 PM
@Winona Cotter
Hayfield 28
Winona Cotter 26
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Zumbrota-Mazeppa 7
Lake City 40
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Worthington 0
Fairmont 46
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Woodbury 55
Park of Cottage Grove 21
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Winona 0
Faribault 40
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Wayzata 3
Maple Grove 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
St. Paul Como Park 8
St. Anthony Village 14
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
St. James Area 14
Tracy-Milroy-Balaton 69
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
St. Croix Lutheran 14
Spectrum 42
Final
Time: 7:00 PM
@LeRoy
Spring Grove 6
LeRoy-Ostrander 46
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Rochester John Marshall 0
Owatonna 41
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Robbinsdale Cooper 35
Spring Lake Park 7
Final
Time: 7:00 PM
@Luverne
Pipestone Area 20
Luverne 16
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Pine City 8
Two Harbors 12
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Northfield 28
Rochester Century 14
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Nicollet 20
Lanesboro 64
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Monticello 7
Becker 31
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
Martin County West 18
Murray County Central 24
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Maple River 21
Blue Earth Area 7
Final
Time: 7:00 PM
@Lyle
Kingsland 54
Lyle-Pacelli 6
Final
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Kasson-Mantorville 21
Stewartville 28
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel
Houston 28
Mabel-Canton 14
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Hill-Murray 49
Benilde-St. Margaret's 43
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Coon Rapids 13
Andover 49
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Concordia Academy 3
Providence Academy 35
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chanhassen 27
Waconia 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Champlin Park 8
St. Michael-Albertville 44
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Cambridge-Isanti 21
Chisago Lakes Area 24
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasha
Bethlehem Academy 54
Wabasha-Kellogg 6
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
St. Francis 7
Sauk Rapids-Rice 35
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Willmar 24
Rocori 8
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Rogers 31
Brainerd 7
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Sartell-St. Stephen 22
Alexandria 43
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Litchfield 7
Watertown-Mayer 26
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Sauk Centre 14
Howard Lake-Waverly-Winsted 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Big Lake 0
Hutchinson 31
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Dassel-Cokato 49
Glencoe-Silver Lake 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Delano 27
St. Cloud Apollo 48
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Annandale 46
Holy Family Catholic 14
Final
Time: 7:00 PM
@Little Falls
Zimmerman 41
Little Falls 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Melrose 20
Pierz 26
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
BOLD 36
Benson 9
Final
Time: 6:00 PM
@Breckenridge
West Central Area/Ashby 42
Breckenridge 27
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth East
Grand Rapids 56
Duluth East 28
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Elk River 50
Moorhead 46
Final
Time: 6:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Apple Valley 0
Robbinsdale Armstrong 43
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
Roseau 12
Fergus Falls 56
Final
Time: 5:00 PM
@Warren
Kittson County Central 29
Warren-Alvarado-Oslo 8
Final
Time: 4:00 PM
@Ogilvie
Carlton/Wrenshall 14
Ogilvie 50
Final
Time: 2:00 PM
@Upsala
Browerville-Eagle Valley 29
Upsala/Swanville Area 46
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Forest Lake 6
Stillwater Area 37
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Fillmore Central 27
Kenyon-Wanamingo 8
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Minnesota Valley Lutheran 14
New Ulm Cathedral 28
Final
Time: 7:00 PM
@Silver Bay
Cromwell-Wright Area 13
Silver Bay 27
Final
Time: 7:00 PM
@La Crescent
Cannon Falls 54
La Crescent-Hokah 12
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Madelia 16
GHEC/Truman 62
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Osseo 17
East Ridge 14
Final F/OT
Time: 7:00 PM
@Norwood
Tri-City United 32
Norwood-Young America 6
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Greenway/Nashwauk-Keewatin 22
International Falls 26
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Wheaton/Herman-Norcross 2
Final Forfeit
Time: 6:00 PM
@East Grand Forks
Crookston 0
East Grand Forks 14
Final
Time: 7:00 PM
@Osakis
Perham 29
Osakis 28
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Buffalo 7
Bemidji 28
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 6
Kimball Area 50
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Long Prairie-Grey Eagle 12
Maple Lake 19
Final
Time: 7:00 PM
@Ulen
Fertile-Beltrami 34
NCE/U-H 12
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Rosemount 3
Farmington 13
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Redwood Valley 46
Windom Area 14
Final
Time: 7:00 PM
@Edgerton
Heron Lake-Okabena/Fulda 34
Edgerton 8
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Foley 14
Princeton 58
Final
Time: 7:00 PM
@Randolph
Rushford-Peterson 47
Randolph 8
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
New Ulm 7
Waseca 38
Final
Time: 7:00 PM
@Maynard
Minneota 50
MACCRAY 0
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Eden Valley-Watkins 8
Royalton 30
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Hills-Beaver Creek 6
Mountain Lake Area 24
Final
Time: 6:00 PM
@Highland Park
Mound Westonka 40
St. Paul Highland Park 7
Final
Time: 6:00 PM
@Aitkin
Hermantown 28
Aitkin 6
Final
Time: 7:00 PM
@Glyndon
Hawley 0
Dilworth-Glyndon-Felton 21
Final
Time: 7:00 PM
@Willow River
Braham 0
Moose Lake-Willow River 49
Final
Time: 6:00 PM
@Caledonia
Rochester Lourdes 0
Caledonia 15
Final
Time: 7:00 PM
@Fosston
Warroad 21
Fosston 0
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Henry 8
Minneapolis South 39
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
North Branch 46
Duluth Denfeld 20
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
St. Paul Johnson 0
Fridley 49
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Washburn
Park Center 48
Minneapolis Washburn 7
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
Pillager 30
Pequot Lakes 41
Final
Time: 6:00 PM
@Mahnomen
Red Lake County 0
Mahnomen/Waubun 36
Final