Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, October 1, 2021

Time: 7:00 PM
@Cromwell
Ely 8
Cromwell-Wright Area 32
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
St. Anthony Village 25
North St. Paul 30
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Two Rivers 0
Apple Valley 21
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Park Center 35
SMB 14
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis North
DeLaSalle 7
Minneapolis North 42
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Marais
North Central 8
Cook County 40
Final
Time: 8:00 PM
@St. James
Springfield 44
St. James Area 6
Final
Time: 6:00 PM
@Roseau
Breckenridge 26
Roseau 0
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
La Crescent-Hokah 0
Zumbrota-Mazeppa 20
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
Medford 14
Waterville-Elysian-Morristown 20
Final
Time: 7:00 PM
@Battle Lake
Pelican Rapids 22
Otter Tail Central 38
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Wabasha-Kellogg 12
Hayfield 42
Final
Time: 7:00 PM
@Olivia
Maple Lake 7
BOLD 56
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
Spectrum 21
Concordia Academy 7
Final
Time: 7:00 PM
@Browerville
Kimball Area 50
Browerville-Eagle Valley 7
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Moose Lake-Willow River 64
Mesabi East 0
Final
Time: 1:30 PM
@Stephen
Lake of the Woods 30
Stephen-Argyle 34
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Blue Earth Area 35
Sibley East 7
Final
Time: 7:00 PM
@Granite Falls
Lac qui Parle Valley 14
Yellow Medicine East 6
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Caledonia 33
Goodhue 39
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
Lyle-Pacelli 6
Houston 12
Final F/2OT
Time: 7:00 PM
@Foley
Little Falls 6
Foley 16
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Upsala/Swanville Area 34
Atwater-Cosmos-Grove City 8
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Robbinsdale Armstrong 49
Chanhassen 28
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
LeRoy-Ostrander 36
Grand Meadow 44
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
St. Peter 42
Belle Plaine 7
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Minnewaska Area 12
Rockford 43
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
Norwood-Young America 0
Maple River 50
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Mankato East 17
Byron 0
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Eden Prairie 52
Prior Lake 17
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Chisago Lakes Area 7
St. Francis 19
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Cretin-Derham Hall 7
Chaska 58
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Watertown-Mayer 13
Annandale 29
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Buffalo Lake-Hector-Stewart 52
Nicollet 20
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Moorhead 36
Sartell-St. Stephen 8
Final
Time: 7:00 PM
@Crosby
Chisholm 14
Crosby-Ironton 26
Final
Time: 7:00 PM
@Pine Island
Lake City 27
Pine Island 14
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk
Rush City 58
Greenway/Nashwauk-Keewatin 30
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Long Prairie-Grey Eagle 12
Belgrade-Brooten-Elrosa 34
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Mille Lacs 0
Barnum 70
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
NCE/U-H 34
Blackduck 20
Final
Time: 7:00 PM
@Finlayson
Deer River 49
East Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Academy Force 14
St. Croix Lutheran 21
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
Cleveland 14
United South Central 42
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis Washburn 14
Richfield 49
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Hopkins 7
Forest Lake 33
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Mounds View 24
Anoka 31
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Roseville 18
Osseo 47
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Andover 24
Buffalo 18
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Southwest
Bloomington Kennedy 30
Minneapolis Southwest 23
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Burnsville 35
Park of Cottage Grove 48
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
St. Michael-Albertville 20
Minnetonka 23
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Waconia 34
Bloomington Jefferson 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Russell-Tyler-Ruthton 0
Minneota 31
Final
Time: 7:00 PM
@Canby
MACCRAY 6
Canby 20
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Columbia Heights 6
Pine City 22
Final
Time: 7:00 PM
@Mora
Hibbing 14
Mora 20
Final
Time: 7:00 PM
@Hills
Renville County West 18
Hills-Beaver Creek 12
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Royalton 16
Paynesville Area 22
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Alexandria 24
Brainerd 27
Final F/OT
Time: 7:30 PM
@Nevis
Mountain Iron-Buhl 32
Hancock 34
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
GHEC/Truman 6
Sleepy Eye Saint Mary's 22
Final
Time: 6:00 PM
@Remer
McGregor 6
Hill City/Northland 57
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake
Park Christian 31
Cass Lake-Bena 16
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
North Woods 46
Braham 14
Final
Time: 7:00 PM
@Underwood
Frazee 6
Underwood 20
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Stewartville 42
Red Wing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Willmar 32
Delano 21
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Bertha-Hewitt 0
Wheaton/Herman-Norcross 81
Final
Time: 7:00 PM
@Ogilvie
South Ridge 12
Ogilvie 20
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
Luverne 29
Worthington 0
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
New London-Spicer 9
Litchfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Grand Rapids 20
North Branch 21
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile
Clearbrook-Gonvick 6
Fertile-Beltrami 49
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Pipestone Area 33
Lake Crystal-Wellcome Memorial 6
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Tri-City United 0
Marshall 35
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Stillwater Area 35
White Bear Lake 28
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
St. Thomas Academy 28
Irondale 14
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
St. Clair/Loyola 0
Blooming Prairie 42
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Spring Lake Park 35
Mahtomedi 7
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
South St. Paul 12
Hastings 18
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Simley 14
Robbinsdale Cooper 34
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Rochester Mayo 6
Mankato West 30
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Rochester Century 28
Austin 20
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Randolph 0
Fillmore Central 19
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Princeton 37
Albany 52
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Owatonna 26
Northfield 7
Final
Time: 7:00 PM
@Parkers Prairie
Osakis 39
Parkers Prairie 8
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Orono 21
St. Louis Park 22
Final
Time: 5:15 PM
@Sleepy Eye
Murray County Central 41
Sleepy Eye 0
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Montevideo 14
Melrose 43
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Maple Grove 47
Champlin Park 15
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville
Lester Prairie 35
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville South 28
Rosemount 14
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Kenyon-Wanamingo 6
Bethlehem Academy 18
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Holdingford 31
Sauk Centre 13
Final
Time: 7:00 PM
@Rothsay
Hillcrest Lutheran Academy 34
Rothsay 28
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Hill-Murray 27
Tartan 20
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Faribault 41
Kasson-Mantorville 42
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Fairmont 35
New Ulm 6
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Elk River 7
Rogers 30
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Eastview 34
Eagan 13
Final
Time: 7:00 PM
@Park Rapids
Dilworth-Glyndon-Felton 34
Park Rapids Area 7
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Centennial 6
Wayzata 0
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Providence Academy 42
Breck 14
Final
Time: 7:00 PM
@Ortonville
Brandon/Evansville 52
Ortonville 32
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Albert Lea 21
Winona 60
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Holy Angels 35
Benilde-St. Margaret's 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
St. Cloud Apollo 20
St. Cloud Tech 14
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Bemidji 6
Sauk Rapids-Rice 21
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Ada-Borup-West 12
Polk County West 7
Final
Time: 5:00 PM
@Zimmerman
Glencoe-Silver Lake 7
Zimmerman 49
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
St. Cloud Cathedral 16
Milaca 40
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Valley
Howard Lake-Waverly-Winsted 32
Eden Valley-Watkins 48
Final
Time: 6:00 PM
@Barrett
Crookston 6
West Central Area/Ashby 45
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth East
Rock Ridge 14
Duluth East 46
Final
Time: 6:00 PM
@Northland CTC
East Grand Forks 28
Thief River Falls 14
Final
Time: 6:00 PM
@Cold Spring
Hutchinson 26
Rocori 8
Final
Time: 5:00 PM
@Esko
Two Harbors 0
Esko 24
Final
Time: 3:00 PM
@Bakken
St. Paul Central 23
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Monticello 21
Cambridge-Isanti 18
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Cloquet 14
Hermantown 7
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Pine River-Backus 39
Warroad 30
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Lakeview 28
Dawson-Boyd 22
Final
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Pierz 25
Morris Area/Chokio-Alberta 22
Final
Time: 7:00 PM
@Murdock
Benson 14
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 27
Final
Time: 7:00 PM
@Aitkin
Duluth Denfeld 0
Aitkin 46
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Waseca 44
Jordan 34
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Lakeville North 0
Shakopee 9
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Holy Family Catholic 0
Dassel-Cokato 48
Final
Time: 7:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Adrian-Ellsworth 15
Minnesota Valley Lutheran 16
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
St. Charles 20
Triton 22
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Grove
Southland 46
Spring Grove 14
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Farmington 54
Edina 20
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
East Ridge 15
Woodbury 14
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Edgerton 16
Westbrook-Walnut Grove 30
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Becker 58
Big Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Winona Cotter 12
Rushford-Peterson 66
Final
Time: 7:00 PM
@Hallock
Win-E-Mac 12
Kittson County Central 40
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Falls
Jackson County Central 21
Redwood Valley 18
Final
Time: 7:00 PM
@Heron Lake
Mountain Lake Area 53
Heron Lake-Okabena/Fulda 20
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Mound Westonka 28
Fridley 21
Final
Time: 7:00 PM
@Pillager
Barnesville 53
Pillager 6
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Lake Park-Audubon 8
Wadena-Deer Creek 41
Final
Time: 7:00 PM
@LeSueur
Windom Area 28
LeSueur-Henderson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Red Rock Central 0
Cedar Mountain 18
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Fergus Falls 13
Perham 7
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Mahnomen/Waubun 46
Walker-Hackensack-Akeley 7
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Totino-Grace 0
Blaine 10
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Mabel-Canton 45
Madelia 8
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Pequot Lakes 6
Detroit Lakes 32
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
Bagley 0
New York Mills 46
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Sebeka 8
Verndale 62
Final
Time: 7:00 PM
@Hawley
Staples-Motley 20
Hawley 55
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
International Falls 6
Hinckley-Finlayson 33
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis South
St. Agnes 43
Minneapolis South 3
Final
Time: 4:00 PM
@Red Lake
Menahga 72
Red Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Nevis 2
Laporte 0
Final Forfeit
Time: 7:00 PM
@Red Lake Falls
Fosston 0
Red Lake County 0
PPD