Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, September 24, 2021

Time: 7:00 PM
@Spring Valley
Mabel-Canton 28
Kingsland 14
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Annandale 17
New London-Spicer 21
Final
Time: 7:00 PM
@LeRoy
Mountain Lake Area 6
LeRoy-Ostrander 33
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
Dawson-Boyd 50
Lac qui Parle Valley 8
Final
Time: 7:00 PM
@Canby
Yellow Medicine East 12
Canby 28
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Benilde-St. Margaret's 21
St. Louis Park 31
Final
Time: 7:00 PM
@Luverne
New Ulm 20
Luverne 31
Final
Time: 7:00 PM
@Browerville
Benson 19
Browerville-Eagle Valley 57
Final
Time: 7:00 PM
@Tyler
MACCRAY 8
Russell-Tyler-Ruthton 36
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
St. Charles 6
Chatfield 37
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
White Bear Lake 26
Eastview 14
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Laporte 12
Clearbrook-Gonvick 54
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Braham 42
Chisholm 45
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Hillcrest Lutheran Academy 63
Bertha-Hewitt 28
Final
Time: 7:00 PM
@Pelican Rapids
Parkers Prairie 8
Pelican Rapids 28
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
Lanesboro 48
Houston 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Concordia Academy 23
Academy Force 38
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
Belle Plaine 15
Tri-City United 26
Final
Time: 7:00 PM
@Silver Bay
Hill City/Northland 34
Silver Bay 15
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Howard Lake-Waverly-Winsted 13
Holdingford 31
Final
Time: 7:00 PM
@Osakis
Barnesville 50
Osakis 52
Final F/3OT
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Two Rivers 7
Hill-Murray 48
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Brandon/Evansville 16
Mountain Iron-Buhl 28
Final
Time: 7:00 PM
@Glyndon
East Grand Forks 7
Dilworth-Glyndon-Felton 22
Final
Time: 7:00 PM
@Plummer
Warroad 32
Red Lake County 16
Final
Time: 7:00 PM
@Badger
Northern Freeze 14
Badger/Greenbush-Middle River 28
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Bloomington Jefferson 14
Robbinsdale Armstrong 41
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis Henry 22
Columbia Heights 58
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Bethlehem Academy 8
Fillmore Central 19
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Hinckley-Finlayson 16
Rush City 58
Final
Time: 7:00 PM
@Underwood
Breckenridge 25
Underwood 0
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Breck 19
Spectrum 28
Final
Time: 7:00 PM
@Culver
Cromwell-Wright Area 12
South Ridge 32
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Walker-Hackensack-Akeley 26
Menahga 32
Final
Time: 7:00 PM
@Carlton
North Central 6
Carlton/Wrenshall 13
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Montevideo 34
Minnewaska Area 28
Final
Time: 7:00 PM
@Onamia
East Central 16
Mille Lacs 54
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Lester Prairie 24
Cleveland 0
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Upsala/Swanville Area 50
Belgrade-Brooten-Elrosa 40
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Stewartville 28
Byron 20
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Kimball Area 57
Long Prairie-Grey Eagle 6
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Foley 40
Zimmerman 50
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Glencoe-Silver Lake 22
Holy Family Catholic 14
Final
Time: 7:00 PM
@Danube
Buffalo Lake-Hector-Stewart 0
Renville County West 2
Final Forfeit
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Melrose 13
Morris Area/Chokio-Alberta 41
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Prior Lake 17
Lakeville North 14
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
St. Agnes 8
Providence Academy 17
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
St. Anthony Village 6
Park Center 34
Final
Time: 7:00 PM
@Hancock
Wheaton/Herman-Norcross 28
Hancock 44
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Orono 6
Chanhassen 26
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
Ogilvie 60
McGregor 14
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
Waterville-Elysian-Morristown 0
Blooming Prairie 47
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
Lake City 13
Plainview-Elgin-Millville 7
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
La Crescent-Hokah 8
Rochester Lourdes 49
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Pine Island 29
Triton 31
Final F/OT
Time: 8:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Wabasso 6
Minnesota Valley Lutheran 38
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Duluth East 21
Cloquet 7
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
South St. Paul 14
Simley 26
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Blaine 0
St. Michael-Albertville 28
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Robbinsdale Cooper 34
Holy Angels 56
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato East
Winona 7
Mankato East 20
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Elk River 43
Buffalo 21
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Rogers 48
Coon Rapids 21
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Anoka 33
Roseville 13
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Woodbury 28
Burnsville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Cedar Mountain 8
Sleepy Eye Saint Mary's 26
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Dover-Eyota 20
Goodhue 34
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Eden Valley-Watkins 42
Paynesville Area 36
Final F/3OT
Time: 7:00 PM
@Little Falls
Albany 42
Little Falls 21
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Moorhead 37
Alexandria 31
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Brainerd 6
Bemidji 19
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Park Christian 14
Blackduck 34
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Grove
Grand Meadow 20
Spring Grove 17
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Tracy-Milroy-Balaton 38
Springfield 44
Final
Time: 7:00 PM
@Murdock
BOLD 34
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 14
Final
Time: 7:00 PM
@Staples
Pillager 18
Staples-Motley 26
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Thief River Falls 10
Fergus Falls 7
Final
Time: 7:00 PM
@Sebeka
Rothsay 22
Sebeka 24
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Greenway/Nashwauk-Keewatin 0
Mesabi East 6
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Delano 24
Big Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Osseo 20
Stillwater Area 42
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Mayer Lutheran 36
Final
Time: 7:00 PM
@Hawley
West Central Area/Ashby 22
Hawley 13
Final
Time: 7:00 PM
@Medford
Gibbon-Fairfax-Winthrop 44
Medford 6
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile
Nevis 6
Fertile-Beltrami 36
Final
Time: 6:00 PM
@Perham
Detroit Lakes 27
Perham 30
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
Ely 0
Cherry 50
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
St. Croix Lutheran 21
Brooklyn Center 64
Final
Time: 7:00 PM
@Ada
Mahnomen/Waubun 12
Ada-Borup-West 33
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Zumbrota-Mazeppa 7
Cannon Falls 54
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Windom Area 6
Jackson County Central 50
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Wayzata 34
Totino-Grace 17
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Waseca 15
Fairmont 28
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
St. Francis 21
Andover 49
Final
Time: 7:00 PM
@Lyle
Southland 56
Lyle-Pacelli 8
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Shakopee 42
Edina 14
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Rosemount 3
Eden Prairie 13
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Mayo 53
Rochester John Marshall 6
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Redwood Valley 7
Pipestone Area 14
Final
Time: 7:00 PM
@Bagley
Polk County West 55
Bagley 6
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Ortonville 16
Verndale 62
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Northfield 6
New Prague 31
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
North Branch 38
Rock Ridge 20
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
New York Mills 26
Pine River-Backus 12
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Minnetonka 22
Champlin Park 6
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Minneota 57
Lakeview 0
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
Marshall 42
Worthington 6
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Maple Grove 7
Centennial 21
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Mankato West 49
Rochester Century 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Mahtomedi 31
Tartan 0
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Madelia 20
Nicollet 52
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
LeSueur-Henderson 6
Blue Earth Area 55
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Kasson-Mantorville 42
Albert Lea 14
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Irondale 10
Spring Lake Park 21
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
International Falls 14
Deer River 50
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Hills-Beaver Creek 43
Westbrook-Walnut Grove 8
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hibbing 0
Grand Rapids 43
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Hastings 7
St. Thomas Academy 41
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
GHEC/Truman 0
Heron Lake-Okabena/Fulda 44
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Forest Lake 13
Mounds View 23
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Farmington 14
Lakeville South 36
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Esko 36
Pine City 0
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Eagan 13
East Ridge 31
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Cretin-Derham Hall 27
Apple Valley 14
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chaska 7
Waconia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Ulen
Cass Lake-Bena 0
NCE/U-H 56
Final
Time: 7:00 PM
@Lewiston
Caledonia 14
Lewiston-Altura 21
Final
Time: 3:15 PM
@Cook
Barnum 14
North Woods 28
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Red Wing 0
Faribault 34
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
St. Cloud Tech 7
Monticello 36
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Sauk Rapids-Rice 33
Cambridge-Isanti 7
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Rocori 40
Chisago Lakes Area 21
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Sartell-St. Stephen 14
Willmar 17
Final
Time: 7:00 PM
@Warren
Goodridge/Grygla 14
Warren-Alvarado-Oslo 20
Final
Time: 7:00 PM
@St. Peter
Jordan 21
St. Peter 22
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Hutchinson 12
Becker 21
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Dassel-Cokato 29
Watertown-Mayer 14
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Mora 6
Two Harbors 32
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Milaca 36
Princeton 38
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Rockford 20
Pierz 12
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Sauk Centre 0
Royalton 20
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis North
SMB 6
Minneapolis North 44
Final
Time: 6:00 PM
@Park Rapids
Pequot Lakes 14
Park Rapids Area 28
Final
Time: 6:00 PM
@Hopkins
Park of Cottage Grove 45
Hopkins 7
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
Hermantown 24
Duluth Denfeld 14
Final
Time: 6:00 PM
@Crookston
Frazee 18
Crookston 28
Final
Time: 6:00 PM
@DeLaSalle
Mound Westonka 51
DeLaSalle 18
Final
Time: 4:00 PM
@New Ulm
Sleepy Eye 18
New Ulm Cathedral 8
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Atwater-Cosmos-Grove City 62
Maple Lake 14
Final
Time: 7:00 PM
@Win-E-Mac
Stephen-Argyle 22
Win-E-Mac 42
Final
Time: 7:00 PM
@Edgerton
Red Rock Central 0
Edgerton 24
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Martin County West 22
Adrian-Ellsworth 7
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
New Richland-H-E-G 13
St. Clair/Loyola 14
Final
Time: 3:30 PM
@Lancaster
Lake of the Woods 20
Kittson County Central 35
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Aitkin 2
Proctor 0
Final Forfeit
Time: 5:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Edison 0
Minneapolis Roosevelt 0
PPD