Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, September 17, 2021

Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Minneapolis North 35
North St. Paul 12
Final
Time: 2:30 PM
@Bigfork
Ely 12
Bigfork 68
Final
Time: 7:00 PM
@Culver
Cook County 0
South Ridge 38
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
Alden-Conger/G-E 6
Waterville-Elysian-Morristown 44
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Plainview-Elgin-Millville 33
Zumbrota-Mazeppa 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tyler
Canby 18
Russell-Tyler-Ruthton 33
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
Houston 0
Grand Meadow 38
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
Kingsland 14
Southland 36
Final
Time: 6:30 PM
@La Crescent
Lewiston-Altura 35
La Crescent-Hokah 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Mille Lacs 0
Chisholm 42
Final
Time: 7:00 PM
@Kelliher
Cherry 38
North Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Foley 32
Milaca 50
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Lyle-Pacelli 14
Cedar Mountain 42
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Maple Lake 0
Kimball Area 66
Final
Time: 7:00 PM
@Sebeka
Brandon/Evansville 52
Sebeka 8
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Nicollet 8
GHEC/Truman 24
Final
Time: 5:30 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Edison 16
Minneapolis Henry 14
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Holy Angels 35
South St. Paul 26
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Sleepy Eye Saint Mary's 54
Madelia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Pine River-Backus 33
Menahga 6
Final
Time: 7:00 PM
@Frazee
Breckenridge 6
Frazee 0
Final F/OT
Time: 7:30 PM
@St. Cloud State
Zimmerman 21
St. Cloud Cathedral 13
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis Southwest 36
Richfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Morris Area/Chokio-Alberta 22
Rockford 26
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
North Woods 16
Deer River 22
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
Duluth Denfeld 6
Rock Ridge 36
Final
Time: 6:00 PM
@Parkers Prairie
Roseau 6
Parkers Prairie 32
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Burnsville 7
Anoka 24
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Monticello 30
St. Francis 28
Final
Time: 7:00 PM
@Pine Island
Cannon Falls 57
Pine Island 21
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Rochester Lourdes 32
Lake City 46
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Atwater-Cosmos-Grove City 34
Long Prairie-Grey Eagle 16
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake
Clearbrook-Gonvick 28
Cass Lake-Bena 8
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Park
Red Lake 0
Lake Park-Audubon 51
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Wheaton/Herman-Norcross 68
Hillcrest Lutheran Academy 21
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Braham 0
Barnum 24
Final
Time: 7:00 PM
@Battle Lake
Underwood 14
Otter Tail Central 37
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Alexandria 13
Sauk Rapids-Rice 27
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Edgerton 0
Mountain Lake Area 43
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville North 0
Rosemount 17
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Mounds View 20
White Bear Lake 26
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Champlin Park 25
Blaine 26
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Chatfield 30
Caledonia 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
Fridley 34
St. Anthony Village 12
Final
Time: 8:00 PM
@Winona State
Wabasha-Kellogg 12
Winona Cotter 33
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
New London-Spicer 35
Holy Family Catholic 14
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Columbia Heights 12
Spectrum 14
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Park Center 21
Mound Westonka 27
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Pierz 34
Montevideo 6
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Springfield 40
Wabasso 28
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Yellow Medicine East 8
Dawson-Boyd 49
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
Wadena-Deer Creek 12
New York Mills 20
Final
Time: 7:00 PM
@Finlayson
Hinckley-Finlayson 42
East Central 18
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Pelican Rapids 14
Barnesville 28
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Mesabi East 32
International Falls 6
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
New Prague 56
Austin 30
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Triton 48
Dover-Eyota 19
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Tartan 3
Irondale 34
Final
Time: 7:00 PM
@University of Northwestern
St. Thomas Academy 41
Cretin-Derham Hall 14
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
St. Michael-Albertville 14
Wayzata 34
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Academy Force 16
Providence Academy 38
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Simley 14
Hastings 28
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Rochester John Marshall 7
Northfield 31
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Robbinsdale Armstrong 14
Robbinsdale Cooper 49
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Pipestone Area 34
Sibley East 9
Final
Time: 7:00 PM
@St. James
New Ulm Cathedral 48
St. James Area 30
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Murray County Central 33
Tracy-Milroy-Balaton 22
Final
Time: 7:00 PM
@Ogilvie
Mountain Iron-Buhl 48
Ogilvie 26
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Minnewaska Area 22
Melrose 27
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Minnetonka 7
Maple Grove 35
Final
Time: 7:00 PM
@Redwood Falls
Maple River 7
Redwood Valley 8
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
LeRoy-Ostrander 27
Lanesboro 38
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Lac qui Parle Valley 0
Minneota 61
Final
Time: 7:00 PM
@Rothsay
Hancock 38
Rothsay 8
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Goodhue 33
St. Charles 34
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Forest Lake 20
Osseo 46
Final
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Faribault 26
Stewartville 35
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Edina 21
Prior Lake 42
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Coon Rapids 33
Elk River 68
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Concordia Academy 9
Breck 52
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
Blooming Prairie 33
United South Central 6
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Apple Valley 20
Bloomington Jefferson 21
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Andover 42
Rogers 10
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell
Hill City/Northland 32
Cromwell-Wright Area 7
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Norwood-Young America 14
Belle Plaine 7
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
St. Cloud Apollo 20
Rocori 22
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Fosston 6
Polk County West 42
Final
Time: 7:00 PM
@Red Lake Falls
Bagley 22
Red Lake County 46
Final
Time: 7:00 PM
@Baudette
Badger/Greenbush-Middle River 30
Lake of the Woods 14
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Fairmont 41
Jordan 18
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Little Falls 35
Princeton 63
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Holdingford 7
Eden Valley-Watkins 32
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Belgrade-Brooten-Elrosa 12
Benson 40
Final
Time: 7:00 PM
@Olivia
Browerville-Eagle Valley 14
BOLD 28
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Renville County West 16
Red Rock Central 18
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth East
Hermantown 28
Duluth East 25
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Annandale 27
Dassel-Cokato 35
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
Silver Bay 34
McGregor 24
Final
Time: 7:00 PM
@Swanville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28
Upsala/Swanville Area 52
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Kenyon-Wanamingo 14
Rushford-Peterson 42
Final
Time: 7:00 PM
@Maynard
Lakeview 61
MACCRAY 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel
Spring Grove 28
Mabel-Canton 26
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
East Ridge 34
Hopkins 0
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
Tri-City United 8
Waseca 22
Final
Time: 7:00 PM
@Ortonville
Bertha-Hewitt 38
Ortonville 54
Final
Time: 3:30 PM
@Graceville
Verndale 46
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Crookston
Hawley 41
Crookston 19
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Proctor 8
Esko 54
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
New Richland-H-E-G 42
Final
Time: 7:00 PM
@Winthrop
Cleveland 6
Gibbon-Fairfax-Winthrop 48
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Eden Prairie 7
Lakeville South 42
Final
Time: 7:00 PM
@Glyndon
Perham 0
Dilworth-Glyndon-Felton 48
Final
Time: 7:00 PM
@Crosby
Rush City 36
Crosby-Ironton 8
Final
Time: 7:00 PM
@St. Peter
Worthington 6
St. Peter 46
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Waconia 21
Orono 7
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Totino-Grace 7
Centennial 41
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
St. Louis Park 31
Two Rivers 7
Final
Time: 7:00 PM
@SeaFoam Stadium
St. Croix Lutheran 0
St. Agnes 39
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Roseville 7
Stillwater Area 42
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester Century 0
Rochester Mayo 42
Final
Time: 7:00 PM
@Barrett
Pillager 0
West Central Area/Ashby 34
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Owatonna 0
Mankato West 42
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
New Ulm 8
Marshall 45
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Grand Rapids 20
Cloquet 13
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Chanhassen 14
Spring Lake Park 7
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Blackduck 18
Nevis 34
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Benilde-St. Margaret's 14
Chaska 41
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Albert Lea 14
Red Wing 38
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Adrian-Ellsworth 28
Sleepy Eye 6
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Ada-Borup-West 39
Walker-Hackensack-Akeley 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Cambridge-Isanti 21
St. Cloud Tech 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Brainerd 35
Sartell-St. Stephen 6
Final
Time: 7:00 PM
@Argyle
Warren-Alvarado-Oslo 18
Stephen-Argyle 13
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Litchfield 21
Glencoe-Silver Lake 7
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Buffalo 29
Delano 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Paynesville Area 26
Sauk Centre 43
Final
Time: 7:00 PM
@Pequot Lakes
Fergus Falls 13
Pequot Lakes 6
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
Jackson County Central 14
Blue Earth Area 48
Final
Time: 7:00 PM
@Hills
Heron Lake-Okabena/Fulda 12
Hills-Beaver Creek 45
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Shakopee 63
Farmington 20
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Royalton 14
Howard Lake-Waverly-Winsted 13
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Big Lake 0
Willmar 65
Final
Time: 7:00 PM
@Aitkin
Two Harbors 14
Aitkin 22
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
Thief River Falls 0
Detroit Lakes 28
Final
Time: 7:00 PM
@Grygla
Win-E-Mac 22
Goodridge/Grygla 28
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Becker 21
Chisago Lakes Area 14
Final
Time: 7:00 PM
@Mora
North Branch 50
Mora 0
Final
Time: 7:00 PM
@Osakis
Staples-Motley 0
Osakis 45
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Albany 8
Watertown-Mayer 32
Final
Time: 6:00 PM
@East Grand Forks
Park Rapids Area 0
East Grand Forks 27
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Washburn
Bloomington Kennedy 40
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis South
Brooklyn Center 15
Minneapolis South 13
Final
Time: 4:30 PM
@Moorhead
Fertile-Beltrami 49
Park Christian 7
Final
Time: 3:30 PM
@Newfolden
Kittson County Central 33
Northern Freeze 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Pine City 32
Hibbing 21
Final
Time: 7:00 PM
@Mahnomen
Warroad 6
Mahnomen/Waubun 41
Final