Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, September 10, 2021

Time: 7:00 PM
@Blake
North St. Paul 20
SMB 48
Final
Time: 7:00 PM
@La Crescent
Lake City 39
La Crescent-Hokah 12
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
St. Paul Harding/Humboldt 16
Columbia Heights 43
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Waterville-Elysian-Morristown 8
Cleveland 7
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Valley
Houston 14
Kingsland 42
Final
Time: 7:00 PM
@Bagley
Pine River-Backus 58
Bagley 14
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Menahga 20
Wadena-Deer Creek 21
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Holy Family Catholic 7
Litchfield 48
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Long Prairie-Grey Eagle 14
Benson 42
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
Bigfork 34
Cherry 56
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
Minneapolis Henry 20
Brooklyn Center 38
Final
Time: 7:00 PM
@Breckenridge
Parkers Prairie 8
Breckenridge 20
Final
Time: 7:00 PM
@Verndale
Rothsay 12
Verndale 76
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Kimball Area 34
Atwater-Cosmos-Grove City 6
Final
Time: 7:00 PM
@Silver Bay
Cook County 24
Silver Bay 14
Final
Time: 7:00 PM
@Carlton
McGregor 54
Carlton/Wrenshall 34
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Greenway/Nashwauk-Keewatin 20
Hinckley-Finlayson 7
Final
Time: 7:00 PM
@Adams
Lanesboro 40
Southland 20
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Melrose 13
Rockford 36
Final
Time: 7:00 PM
@Granite Falls
Minneota 43
Yellow Medicine East 6
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
Dover-Eyota 0
Plainview-Elgin-Millville 37
Final
Time: 7:00 PM
@Madison
MACCRAY 22
Lac qui Parle Valley 33
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
Cloquet 42
Duluth Denfeld 6
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Washburn
St. Paul Johnson 7
Minneapolis Washburn 17
Final
Time: 8:00 PM
@New Ulm
Springfield 56
New Ulm Cathedral 36
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
Windom Area 0
Maple River 55
Final
Time: 6:00 PM
@DeLaSalle
Park Center 39
DeLaSalle 9
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Cass Lake-Bena 12
Blackduck 75
Final
Time: 7:00 PM
@Hancock
Hillcrest Lutheran Academy 26
Hancock 58
Final
Time: 7:00 PM
@Hill City
South Ridge 12
Hill City/Northland 26
Final
Time: 7:00 PM
@Cook
Chisholm 23
North Woods 60
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
St. Anthony Village 0
Mound Westonka 47
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Bloomington Jefferson 20
St. Louis Park 26
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Park of Cottage Grove 44
Eagan 34
Final
Time: 7:00 PM
@Mabel
LeRoy-Ostrander 38
Mabel-Canton 8
Final
Time: 7:00 PM
@UM-Morris
Montevideo 14
Morris Area/Chokio-Alberta 30
Final
Time: 7:00 PM
@Wheaton
Brandon/Evansville 0
Wheaton/Herman-Norcross 46
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Mountain Iron-Buhl 72
Ely 6
Final
Time: 7:00 PM
@Isle
Rush City 60
Mille Lacs 14
Final
Time: 7:00 PM
@Bertha
Sebeka 12
Bertha-Hewitt 32
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Crookston 0
Barnesville 58
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Moorhead 28
Brainerd 18
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
St. Cloud Apollo 38
Big Lake 13
Final
Time: 7:00 PM
@Willow River
International Falls 0
Moose Lake-Willow River 55
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Lewiston-Altura 14
Goodhue 28
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Russell-Tyler-Ruthton 13
Lakeview 28
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Rosemount 31
Edina 19
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Anoka 29
Forest Lake 14
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
St. Paul Central 14
Richfield 35
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Willmar 14
Hutchinson 42
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Holy Angels 7
Orono 30
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Faribault 32
Byron 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Worthington 20
Pipestone Area 57
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Winona Cotter 14
Kenyon-Wanamingo 24
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
Wabasso 16
Murray County Central 42
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Hopkins 7
Burnsville 14
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Coon Rapids 20
Buffalo 35
Final
Time: 7:00 PM
@Upsala
BOLD 49
Upsala/Swanville Area 38
Final
Time: 7:00 PM
@Foley
St. Cloud Cathedral 21
Foley 6
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Delano 7
Becker 47
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood
Redwood Valley 53
Norwood-Young America 22
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Howard Lake-Waverly-Winsted 34
Paynesville Area 62
Final
Time: 7:00 PM
@Mora
Esko 41
Mora 14
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Princeton 40
Zimmerman 49
Final
Time: 7:00 PM
@Warren
Northern Freeze 12
Warren-Alvarado-Oslo 44
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
Bemidji 20
Alexandria 38
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Rocori 20
Sartell-St. Stephen 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Cretin-Derham Hall 20
Mahtomedi 23
Final
Time: 7:00 PM
@Pelican Rapids
Frazee 14
Pelican Rapids 44
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Mankato West 41
New Prague 7
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Nicollet 8
Sleepy Eye Saint Mary's 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Cambridge-Isanti 0
St. Francis 7
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Prior Lake 27
Shakopee 49
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Robbinsdale Armstrong 37
Irondale 19
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Robbinsdale Cooper 14
Waconia 20
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Rochester Century 14
Owatonna 16
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Sleepy Eye 14
Martin County West 22
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville
St. Clair/Loyola 42
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
St. Paul Highland Park 7
Bloomington Kennedy 27
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Stillwater Area 26
East Ridge 14
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Totino-Grace 18
Maple Grove 56
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Woodbury 41
Eastview 27
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Clearbrook-Gonvick 0
Nevis 21
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Chatfield 21
Triton 20
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eden Prairie 37
Farmington 29
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Edgerton 22
Cedar Mountain 14
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile
Laporte 0
Fertile-Beltrami 68
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Rogers 35
Monticello 6
Final
Time: 7:00 PM
@Hawley
Osakis 22
Hawley 12
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Gibbon-Fairfax-Winthrop 60
Alden-Conger/G-E 6
Final
Time: 7:00 PM
@Aurora
Crosby-Ironton 0
Mesabi East 22
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Chanhassen 2
Chaska 6
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Milaca 30
Albany 28
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Pine Island 34
Zumbrota-Mazeppa 6
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Westbrook-Walnut Grove 46
GHEC/Truman 20
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Wayzata 23
Champlin Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest MN State
Waseca 19
Marshall 7
Final
Time: 7:00 PM
@Randolph
Wabasha-Kellogg 0
Randolph 54
Final
Time: 7:00 PM
@Medford
United South Central 35
Medford 7
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Tracy-Milroy-Balaton 41
Adrian-Ellsworth 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
St. Peter 16
Fairmont 36
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Spring Lake Park 41
Benilde-St. Margaret's 6
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Rock Ridge 12
Two Harbors 13
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Rochester Lourdes 14
Cannon Falls 17
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
New Richland-H-E-G 12
Mayer Lutheran 33
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Luverne 16
Jackson County Central 36
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Lakeville South 12
Lakeville North 0
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Kasson-Mantorville 42
Winona 16
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Hill-Murray 0
Simley 12
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Grand Rapids 14
Hermantown 35
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Elk River 13
Andover 28
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Duluth East 19
North Branch 34
Final
Time: 7:00 PM
@Ogilvie
Cromwell-Wright Area 0
Ogilvie 58
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Breck 38
St. Croix Lutheran 8
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Austin 12
Rochester John Marshall 32
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
St. Cloud Tech 21
Sauk Rapids-Rice 42
Final
Time: 7:00 PM
@Park Rapids
Fergus Falls 28
Park Rapids Area 9
Final
Time: 7:00 PM
@Argyle
Kittson County Central 20
Stephen-Argyle 6
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Watertown-Mayer 24
New London-Spicer 21
Final
Time: 7:00 PM
@Little Falls
Dassel-Cokato 47
Little Falls 7
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Minnewaska Area 0
Pierz 41
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Eden Valley-Watkins 32
Sauk Centre 21
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Southwest
St. Paul Como Park 6
Minneapolis Southwest 47
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis North
Fridley 28
Minneapolis North 21
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis South 35
Minneapolis Roosevelt 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Blaine 3
Minnetonka 28
Final
Time: 7:00 PM
@Pequot Lakes
Dilworth-Glyndon-Felton 20
Pequot Lakes 18
Final
Time: 7:00 PM
@Staples
West Central Area/Ashby 48
Staples-Motley 12
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Glencoe-Silver Lake 0
Annandale 41
Final
Time: 7:00 PM
@Canby
Dawson-Boyd 34
Canby 0
Final
Time: 7:00 PM
@Detroit Lakes
East Grand Forks 7
Detroit Lakes 27
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Centennial 16
St. Michael-Albertville 19
Final
Time: 7:00 PM
@Harmony
Rushford-Peterson 26
Fillmore Central 15
Final
Time: 7:00 PM
@Win-E-Mac
Lake of the Woods 14
Win-E-Mac 40
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Aitkin 42
Pine City 8
Final
Time: 7:00 PM
@Danube
Mountain Lake Area 26
Renville County West 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
St. Agnes 35
Academy Force 0
Final
Time: 7:00 PM
@Waubun
Lake Park-Audubon 8
Mahnomen/Waubun 33
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Holdingford 0
Royalton 22
Final
Time: 6:00 PM
@Northland CTC
Perham 13
Thief River Falls 7
Final
Time: 7:00 PM
@Pillager
Otter Tail Central 20
Pillager 6
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Deer River 27
Braham 0
Final
Time: 7:00 PM
@Finlayson
Barnum 52
East Central 0
Final
Time: 4:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
St. James Area 13
Minnesota Valley Lutheran 60
Final
Time: 4:30 PM
@Moorhead
NCE/U-H 24
Park Christian 6
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Belgrade-Brooten-Elrosa 20
Maple Lake 19
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Hills-Beaver Creek 51
Madelia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Proctor 8
Hibbing 14
Final
Time: 3:30 PM
@Graceville
Ortonville 46
Clinton-Graceville-Beardsley 14
Final