Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Friday, September 3, 2021

Time: 7:00 PM
@Montgomery
New Ulm 2
Tri-City United 0
Final Forfeit
Time: 7:00 PM
@Griffin
St. Paul Harding/Humboldt 25
St. Paul Como Park 14
Final
Time: 7:00 PM
@Bagley
Menahga 30
Bagley 8
Final
Time: 7:00 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 6
Browerville-Eagle Valley 20
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Orono 27
Robbinsdale Cooper 43
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
La Crescent-Hokah 14
Dover-Eyota 27
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
St. Louis Park 12
Simley 32
Final
Time: 7:00 PM
@Parkers Prairie
Frazee 29
Parkers Prairie 16
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Benson 0
Kimball Area 42
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Plainview-Elgin-Millville 31
Chatfield 6
Final
Time: 7:00 PM
@Winona State
Alden-Conger/G-E 16
Winona Cotter 34
Final
Time: 7:00 PM
@Barnum
Two Harbors 53
Barnum 20
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
Sauk Centre 34
Montevideo 12
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
St. Clair/Loyola 31
United South Central 20
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Norwood-Young America 22
Lake Crystal-Wellcome Memorial 13
Final
Time: 7:00 PM
@LeRoy
Southland 26
LeRoy-Ostrander 57
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Greenway/Nashwauk-Keewatin 0
Deer River 26
Final
Time: 7:00 PM
@SeaFoam Stadium
Spectrum 18
St. Agnes 39
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
Spring Grove 14
Houston 0
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Edison
Brooklyn Center 6
Minneapolis Edison 14
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Carlton/Wrenshall 6
Ely 26
Final
Time: 7:00 PM
@Breckenridge
Otter Tail Central 22
Breckenridge 8
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Mayo
Owatonna 31
Rochester Mayo 58
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Northfield 21
Austin 20
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
Jordan 41
Worthington 14
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Richfield 8
Providence Academy 28
Final
Time: 7:00 PM
@Kelliher
Cromwell-Wright Area 13
North Central 12
Final
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Mankato East 20
Stewartville 47
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Zimmerman 13
Annandale 24
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Winona 31
Red Wing 6
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
St. Thomas Academy 18
South St. Paul 6
Final
Time: 7:00 PM
@Waseca
St. Peter 13
Waseca 21
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
St. Croix Lutheran 0
Concordia Academy 24
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
New Prague 28
Rochester Century 6
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
Marshall 7
Fairmont 27
Final
Time: 7:00 PM
@Lyle
Mabel-Canton 16
Lyle-Pacelli 6
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Kenyon-Wanamingo 14
New Richland-H-E-G 28
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Irondale 28
Benilde-St. Margaret's 16
Final
Time: 7:00 PM
@Brandon
Hancock 30
Brandon/Evansville 6
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Champlin Park 9
Woodbury 15
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Byron 21
Kasson-Mantorville 31
Final
Time: 7:00 PM
@Barrett
Barnesville 12
West Central Area/Ashby 14
Final
Time: 7:00 PM
@Faribault
Albert Lea 12
Faribault 50
Final
Time: 7:00 PM
@Badger
Nevis 43
Badger/Greenbush-Middle River 23
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Mound Westonka 42
North St. Paul 14
Final
Time: 7:00 PM
@Newfolden
Fertile-Beltrami 42
Northern Freeze 16
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Princeton 34
Dassel-Cokato 41
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Detroit Lakes 15
Fergus Falls 29
Final
Time: 7:00 PM
@Janesville
Fillmore Central 53
Janesville-Waldorf-Pemberton 13
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Bloomington Kennedy 6
Park Center 37
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Waconia 17
Robbinsdale Armstrong 23
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Willmar 19
St. Cloud Apollo 18
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Academy Force 0
Breck 18
Final
Time: 4:00 PM
@Rothsay
Bertha-Hewitt 22
Rothsay 20
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Mounds View 31
Totino-Grace 10
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Apple Valley 7
Mahtomedi 37
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
Pine City 6
North Branch 32
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
Randolph 44
Waterville-Elysian-Morristown 0
Final
Time: 7:00 PM
@Winthrop
Mayer Lutheran 27
Gibbon-Fairfax-Winthrop 32
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Blooming Prairie 57
Hayfield 6
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Mora 0
Grand Rapids 24
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Caledonia 13
Lake City 30
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
Triton 23
Rochester Lourdes 8
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Cloquet 38
Proctor 6
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Rocori 15
Delano 7
Final F/OT
Time: 7:00 PM
@Granite Falls
New Ulm Cathedral 39
Yellow Medicine East 8
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Lakeview 34
Springfield 32
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Canby 20
Wabasso 8
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Lac qui Parle Valley 13
Tracy-Milroy-Balaton 38
Final
Time: 7:00 PM
@Foley
Watertown-Mayer 28
Foley 12
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Litchfield 32
Milaca 8
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Elk River 40
Cambridge-Isanti 14
Final
Time: 7:00 PM
@Edgerton
Madelia 8
Edgerton 62
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Sauk Rapids-Rice 27
Sartell-St. Stephen 0
Final
Time: 7:00 PM
@Ortonville
Wheaton/Herman-Norcross 48
Ortonville 16
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Marais
McGregor 8
Cook County 52
Final
Time: 7:00 PM
@Melrose
Paynesville Area 34
Melrose 26
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Medford 6
Rushford-Peterson 24
Final
Time: 7:00 PM
@Olivia
Atwater-Cosmos-Grove City 12
BOLD 22
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
St. Cloud Tech 13
Moorhead 49
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Monticello 21
Buffalo 7
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Park Rapids Area 6
Perham 28
Final
Time: 7:00 PM
@St. James
Martin County West 47
St. James Area 13
Final
Time: 7:00 PM
@Crosby
Aitkin 50
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Red Rock Central 0
Mountain Lake Area 24
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Grand Meadow 0
Lanesboro 28
Final
Time: 7:00 PM
@St. Charles
Cannon Falls 21
St. Charles 6
Final
Time: 4:00 PM
@Bakken
Minneapolis North 41
St. Paul Johnson 0
Final
Time: 5:00 PM
@Griffin
Minneapolis Washburn 14
St. Paul Central 16
Final
Time: 6:00 PM
@Hermantown
Moose Lake-Willow River 28
Hermantown 21
Final
Time: 7:00 PM
@Hector
Kingsland 16
Buffalo Lake-Hector-Stewart 0
Final
Time: 3:30 PM
@Lancaster
Park Christian 21
Kittson County Central 12
Final
Time: 1:00 PM
@Dawson
Minnesota Valley Lutheran 8
Dawson-Boyd 32
Final
Time: 1:00 PM
@Ulen
Stephen-Argyle 13
NCE/U-H 40
Final
Time: 5:30 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Roosevelt 0
Minneapolis Henry 0
PPD