Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Football Scores for Thursday, September 2, 2021

Time: 7:00 PM
@Pine River
Walker-Hackensack-Akeley 0
Pine River-Backus 44
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Holy Family Catholic 0
Albany 41
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Mesabi East 46
Braham 36
Final
Time: 6:00 PM
@Bigfork
South Ridge 20
Bigfork 30
Final
Time: 7:00 PM
@Sebeka
Clinton-Graceville-Beardsley 28
Sebeka 46
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
Ogilvie 12
Cherry 16
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Iron
Hill City/Northland 6
Mountain Iron-Buhl 74
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Mille Lacs 6
Hinckley-Finlayson 20
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Verndale 48
Hillcrest Lutheran Academy 8
Final
Time: 6:00 PM
@Highland Park
Minneapolis Southwest 37
St. Paul Highland Park 12
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Roseville 0
Wayzata 42
Final
Time: 7:00 PM
@Laporte
Warren-Alvarado-Oslo 44
Laporte 0
Final
Time: 7:00 PM
@Staples
Wadena-Deer Creek 16
Staples-Motley 22
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Cedar Mountain 30
Nicollet 12
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud State
New London-Spicer 28
St. Cloud Cathedral 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
LeSueur-Henderson 0
Pipestone Area 43
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Chisholm 27
International Falls 26
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Blue Earth Area 59
Windom Area 0
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eastview 0
Lakeville North 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Anthony Village
DeLaSalle 7
St. Anthony Village 12
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Anoka 7
Shakopee 45
Final
Time: 3:30 PM
@Minneapolis South
Columbia Heights 35
Minneapolis South 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Edina 7
Minnetonka 30
Final
Time: 7:00 PM
@Maynard
Murray County Central 40
MACCRAY 0
Final
Time: 7:00 PM
@Underwood
Pelican Rapids 42
Underwood 0
Final
Time: 7:00 PM
@Westbrook
Renville County West 26
Westbrook-Walnut Grove 8
Final
Time: 7:00 PM
@Heron Lake
Sleepy Eye Saint Mary's 36
Heron Lake-Okabena/Fulda 14
Final
Time: 7:30 PM
@University of Northwestern
Spring Lake Park 34
Cretin-Derham Hall 24
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Goodridge/Grygla 20
Clearbrook-Gonvick 26
Final F/3OT
Time: 7:15 PM
@Holy Angels
Hill-Murray 21
Holy Angels 27
Final
Time: 7:00 PM
@Baudette
Blackduck 26
Lake of the Woods 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Alexandria 20
Hutchinson 36
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Stadium
Chaska 33
Bloomington Jefferson 12
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Rochester John Marshall 0
Mankato West 61
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Blaine 23
White Bear Lake 21
Final
Time: 7:00 PM
@Fosston
Mahnomen/Waubun 35
Fosston 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
East Central 6
Rush City 64
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Rogers 24
Bemidji 0
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Chisago Lakes Area 33
Big Lake 6
Final
Time: 7:00 PM
@Lewiston
Zumbrota-Mazeppa 0
Lewiston-Altura 41
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Tartan 29
Two Rivers 22
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
St. Francis 10
Coon Rapids 13
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Russell-Tyler-Ruthton 37
Sleepy Eye 6
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Prior Lake 49
Hopkins 0
Final
Time: 7:00 PM
@Eveleth
North Woods 14
Rock Ridge 20
Final
Time: 6:00 PM
@Jackson
Maple River 35
Jackson County Central 8
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Maple Grove 49
Osseo 7
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Lakeville South 50
Park of Cottage Grove 14
Final
Time: 7:00 PM
@Pine Island
Goodhue 20
Pine Island 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Forest Lake 6
St. Michael-Albertville 42
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Farmington 35
Burnsville 12
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Eagan 7
Rosemount 47
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Duluth Denfeld 0
Esko 37
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasha
Cleveland 41
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Centennial 0
Stillwater Area 7
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Bethlehem Academy 8
Lester Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington
Belle Plaine 0
Sibley East 39
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Brainerd 14
Andover 49
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Roseau 0
Warroad 22
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Little Falls 7
Glencoe-Silver Lake 13
Final
Time: 6:30 PM
@Rockford
Eden Valley-Watkins 22
Rockford 7
Final
Time: 6:00 PM
@Crookston
Osakis 27
Crookston 0
Final
Time: 6:00 PM
@East Grand Forks
Pequot Lakes 12
East Grand Forks 27
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth East
Hibbing 8
Duluth East 54
Final
Time: 6:00 PM
@Northland CTC
Dilworth-Glyndon-Felton 16
Thief River Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Climax
Red Lake County 24
Polk County West 41
Final
Time: 5:00 PM
@Fridley
SMB 15
Fridley 12
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Park
Ada-Borup-West 32
Lake Park-Audubon 14
Final
Time: 7:00 PM
@Luverne
Redwood Valley 20
Luverne 6
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Adrian-Ellsworth 0
Minneota 35
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
Red Lake 0
New York Mills 43
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Hastings 6
Chanhassen 23
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Centre
Holdingford 0
Pierz 20
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake
Win-E-Mac 40
Cass Lake-Bena 0
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Upsala/Swanville Area 36
Maple Lake 0
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
East Ridge 0
Eden Prairie 46
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Royalton 46
Minnewaska Area 0
Final
Time: 6:00 PM
@Pillager
Hawley 22
Pillager 0
Final