Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Bethlehem Academy 1-0 1-0 60.0 59.0 0.0 0 Won 1
Lyle/Austin Pacelli 1-0 1-0 97.0 35.0 0.0 0 Won 1
Mabel-Canton 1-0 1-0 65.0 51.0 0.0 0 Won 1
Hayfield 0-0 1-0 48.0 32.0 0.0 0 Won 1
Kenyon-Wanamingo 0-0 1-0 55.0 36.0 0.0 0 Won 1
Randolph 1-0 1-1 51.0 65.0 0.0 0 Won 1
Fillmore Central 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Goodhue 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Houston 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Kingsland 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Lanesboro 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
MN Academy for the Deaf 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Spring Grove 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
LeRoy-Ostrander 0-0 0-1 56.0 81.0 0.0 0 Lost 1
Schaeffer Academy 0-0 0-1 60.0 61.0 0.0 0 Lost 1
Southland 0-0 0-1 46.0 58.0 0.0 0 Lost 1
Glenville-Emmons 0-1 0-1 51.0 65.0 0.0 0 Lost 1
Grand Meadow 0-1 0-1 35.0 97.0 0.0 0 Lost 1
Rushford-Peterson 0-1 0-1 52.0 61.0 0.0 0 Lost 1
Wabasha-Kellogg 0-1 0-1 59.0 60.0 0.0 0 Lost 1

Section 2A - North Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Sleepy Eye Saint Mary's 0-0 2-0 73.0 64.0 0.0 0 Won 2
Cedar Mountain 1-0 1-0 66.0 65.0 0.0 0 Won 1
BOLD 0-0 1-0 84.0 79.0 0.0 0 Won 1
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0-0 1-0 73.0 69.0 0.0 0 Won 1
Lester Prairie 0-0 1-0 72.0 57.0 0.0 0 Won 1
New Ulm Cathedral 0-0 1-0 55.0 51.0 0.0 0 Won 1
Sleepy Eye 0-0 1-1 55.5 54.0 0.0 0 Lost 1
New Century Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Buffalo Lake-Hector-Stewart 0-0 0-1 61.0 95.0 0.0 0 Lost 1
Mayer Lutheran 0-1 0-1 65.0 66.0 0.0 0 Lost 1

Section 2A - South Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Alden-Conger 0-0 2-0 71.0 58.0 0.0 0 Won 2
Mankato Loyola 1-0 1-0 81.0 33.0 0.0 0 Won 1
Martin County West 1-0 1-1 46.5 37.0 0.0 0 Lost 1
Madelia 1-1 1-1 46.5 68.0 0.0 0 Won 1
Cleveland 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Janesville-Waldorf-Pemberton 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Mountain Lake Area/Comfrey 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Springfield 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
T/ML/GHEC 0-0 0-1 37.0 62.0 0.0 0 Lost 1
United South Central 0-0 0-1 44.0 74.0 0.0 0 Lost 1
Nicollet 0-2 0-2 40.5 60.5 0.0 0 Lost 2

Section 3A - North Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Canby 1-0 1-0 66.0 41.0 0.0 0 Won 1
Dawson-Boyd 0-0 1-0 95.0 22.0 0.0 0 Won 1
Central MN Christian 0-0 1-1 87.0 72.5 0.0 0 Won 1
Lakeview 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
MACCRAY 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Minneota 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Renville County West 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Wabasso 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Lac qui Parle Valley 0-0 0-1 37.0 46.0 0.0 0 Lost 1
Yellow Medicine East 0-1 0-1 45.0 75.0 0.0 0 Lost 1

Section 3A - South Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Southwest MN Christian 0-0 2-0 74.5 57.5 0.0 0 Won 2
Westbrook-Walnut Grove 1-0 1-0 75.0 45.0 0.0 0 Won 1
Murray County Central 0-0 1-1 57.0 60.5 0.0 0 Won 1
Heron Lake-Okabena/Fulda 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Hills-Beaver Creek 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Red Rock Central 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Russell-Tyler-Ruthton 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Adrian/Ellsworth 0-0 0-1 57.0 81.0 0.0 0 Lost 1
Edgerton 0-1 0-1 41.0 66.0 0.0 0 Lost 1
Tracy-Milroy-Balaton 0-0 0-2 61.0 68.0 0.0 0 Lost 2

Section 4A Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
New Life Academy 0-0 1-0 100.0 42.0 0.0 0 Won 1
North Lakes Academy 0-0 1-0 77.0 41.0 0.0 0 Won 1
PACT Charter 0-0 1-0 87.0 64.0 0.0 0 Won 1
United Christian Academy 0-0 1-0 75.0 58.0 0.0 0 Won 1
West Lutheran 1-0 1-1 63.5 62.0 0.0 0 Won 1
Trinity School 1-1 1-1 59.0 61.5 0.0 0 Lost 1
Academy for Sciences & Ag 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Chesterton Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Eagle Ridge Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Groves Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Liberty Classical Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Lincoln International 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Metro Deaf School 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Metro Schools College Prep 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Minnesota Transitions Charter 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Prairie Seeds Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Venture Academy 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Avail Academy 0-0 0-1 56.0 57.0 0.0 0 Lost 1
CHOF 0-0 0-1 60.0 63.0 0.0 0 Lost 1
Community of Peace Academy 0-0 0-1 49.0 70.0 0.0 0 Lost 1
Heritage Christian 0-0 0-1 37.0 41.0 0.0 0 Lost 1
Legacy Christian 0-0 0-1 66.0 70.0 0.0 0 Lost 1
Hope Academy 0-1 0-1 61.0 69.0 0.0 0 Lost 1

Section 5A - East Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Cromwell-Wright 1-0 1-0 45.0 36.0 0.0 0 Won 1
Barnum 0-0 1-0 74.0 58.0 0.0 0 Won 1
Kaleidoscope Charter 0-0 1-0 75.0 65.0 0.0 0 Won 1
Ogilvie 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Braham 0-0 0-1 43.0 83.0 0.0 0 Lost 1
East Central 0-0 0-1 42.0 77.0 0.0 0 Lost 1
St. John's Prep 0-0 0-1 49.0 91.0 0.0 0 Lost 1
McGregor 0-1 0-1 36.0 45.0 0.0 0 Lost 1
Mille Lacs 0-1 0-1 36.0 73.0 0.0 0 Lost 1

Section 5A - West Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Swanville 1-0 1-0 73.0 36.0 0.0 0 Won 1
Bertha-Hewitt 0-0 1-0 75.0 54.0 0.0 0 Won 1
Pine River-Backus 0-0 1-0 78.0 64.0 0.0 0 Won 1
Walker-Hackensack-Akeley 1-0 1-1 62.5 75.5 0.0 0 Lost 1
Laporte 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Nevis 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Verndale 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Browerville-Eagle Valley 0-0 0-1 71.0 77.0 0.0 0 Lost 1
Long Prairie-Grey Eagle 0-0 0-2 57.0 75.5 0.0 0 Lost 2
Upsala 0-0 0-2 31.5 67.5 0.0 0 Lost 2
Sebeka 0-1 0-2 63.5 84.0 0.0 0 Lost 2

Section 6A - North Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Henning 0-0 2-0 73.0 59.5 0.0 0 Won 2
Park Christian 1-0 1-0 65.0 45.0 0.0 0 Won 1
Battle Lake 0-0 1-0 54.0 43.0 0.0 0 Won 1
Hillcrest Lutheran Academy 0-0 1-0 91.0 49.0 0.0 0 Won 1
Lake Park-Audubon 0-0 1-0 70.0 43.0 0.0 0 Won 1
New York Mills 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Breckenridge 0-0 0-1 51.0 74.0 0.0 0 Lost 1
NCE/U-H 0-0 0-1 52.0 78.0 0.0 0 Lost 1
Underwood 0-0 0-1 54.0 75.0 0.0 0 Lost 1
Rothsay 0-1 0-1 55.0 66.0 0.0 0 Lost 1

Section 6A - South Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0-0 1-0 72.0 69.0 0.0 0 Won 1
Parkers Prairie 0-0 1-0 92.0 57.0 0.0 0 Won 1
Ashby 1-1 1-1 55.5 60.0 0.0 0 Lost 1
Belgrade-Brooten-Elrosa 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Brandon/Evansville 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Hancock 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Ortonville 0-0 0-1 22.0 95.0 0.0 0 Lost 1
Benson 0-1 0-1 40.0 77.0 0.0 0 Lost 1

Section 7A Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Northland 1-0 2-0 79.5 55.5 0.0 0 Won 2
Carlton 1-0 1-0 76.0 63.0 0.0 0 Won 1
Deer River 1-0 1-0 64.0 58.0 0.0 0 Won 1
Floodwood 1-0 1-0 74.0 40.0 0.0 0 Won 1
Littlefork-Big Falls 1-0 1-0 54.0 52.0 0.0 0 Won 1
North Woods 1-0 1-0 88.0 61.0 0.0 0 Won 1
Cook County 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Duluth Marshall 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Ely 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Hill City 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Lakeview Christian 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Mountain Iron-Buhl 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Silver Bay 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Chisholm 0-0 0-1 51.0 76.0 0.0 0 Lost 1
Nashwauk-Keewatin 0-0 0-1 58.0 74.0 0.0 0 Lost 1
Bigfork 0-1 0-1 52.0 54.0 0.0 0 Lost 1
Cherry 0-1 0-1 58.0 64.0 0.0 0 Lost 1
Fond du Lac Ojibwe 0-1 0-1 53.0 73.0 0.0 0 Lost 1
Northeast Range 0-1 0-1 40.0 74.0 0.0 0 Lost 1
South Ridge 0-1 0-1 61.0 88.0 0.0 0 Lost 1
Wrenshall 0-1 0-1 63.0 76.0 0.0 0 Lost 1

Section 8A - East Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Blackduck 1-0 2-0 83.5 37.0 0.0 0 Won 2
Clearbrook-Gonvick 1-0 1-0 78.0 71.0 0.0 0 Won 1
Fertile-Beltrami 1-0 1-0 86.0 57.0 0.0 0 Won 1
Ada-Borup-West 0-0 1-0 80.0 71.0 0.0 0 Won 1
Cass Lake-Bena 0-0 1-0 70.0 66.0 0.0 0 Won 1
Fosston 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Mahnomen/Waubun 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Bagley 0-1 0-1 25.0 86.0 0.0 0 Lost 1
Northome/Kelliher 0-1 0-1 59.0 69.0 0.0 0 Lost 1
Win-E-Mac 0-1 0-1 71.0 78.0 0.0 0 Lost 1

Section 8A - West Standings

Seeding Method TBD
Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Goodridge/Grygla 1-0 1-0 69.0 59.0 0.0 0 Won 1
Northern Freeze 0-0 1-0 81.0 42.0 0.0 0 Won 1
Stephen-Argyle 0-0 1-0 77.0 76.0 0.0 0 Won 1
Warren-Alvarado-Oslo 0-0 1-0 91.0 53.0 0.0 0 Won 1
Lake of the Woods 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Red Lake County 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Sacred Heart 0-0 0-0 TBD TBD 0.0 0 None
Climax/Fisher 0-0 0-1 50.0 57.0 0.0 0 Lost 1
Kittson County Central 0-0 0-1 45.0 67.0 0.0 0 Lost 1
Badger/Greenbush-Middle River 0-1 0-1 57.0 86.0 0.0 0 Lost 1