Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Friday, March 4, 2022

Time: 4:00 PM
@Tartan
North St. Paul 42
Tartan 62
Final
Time: 4:00 PM
@Humboldt
St. Paul Washington 74
St. Paul Humboldt 63
Final
Time: 5:45 PM
@Frazee
Park Christian 54
Frazee 56
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
Concordia Academy 67
Mounds Park Academy 50
Final
Time: 6:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Twin Cities Academy/Great River 60
Cristo Rey Jesuit 51
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Eden Prairie 94
Minnetonka 56
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Champlin Park 54
Maple Grove 62
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eastview 68
Farmington 75
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Anoka 61
Spring Lake Park 68
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Apple Valley 57
Shakopee 72
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Benilde-St. Margaret's 67
New Prague 45
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Buffalo 59
Wayzata 91
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Burnsville 76
Prior Lake 96
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Centennial 57
Robbinsdale Armstrong 65
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Cretin-Derham Hall 79
Stillwater Area 67
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Eagan 52
Lakeville South 64
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Waconia 56
Chaska 43
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Two Rivers 47
Simley 62
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Totino-Grace 73
Blaine 62
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
St. Thomas Academy 69
Hastings 35
Final
Time: 7:00 PM
@Lancaster
Lake of the Woods 49
Kittson County Central 64
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
St. Anthony Village 60
Blake 74
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Henry 68
Minneapolis South 72
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Gibbon-Fairfax-Winthrop 52
Sleepy Eye 35
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Edison 65
Minneapolis North 102
Final
Time: 7:00 PM
@Win-E-Mac
Bagley 55
Win-E-Mac 90
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Northome/Kelliher 54
Clearbrook-Gonvick 63
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Spectrum 48
Annandale 72
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Elk River 79
Coon Rapids 66
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
St. Louis Park 61
Bloomington Jefferson 69
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Breck 61
Providence Academy 79
Final
Time: 7:00 PM
@Wells
Alden-Conger 45
United South Central 83
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Cleveland 39
Madelia 78
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Nicollet 50
T/ML/GHEC 62
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Jordan 60
Mound Westonka 56
Final
Time: 7:00 PM
@Stephen
Climax/Fisher 56
Stephen-Argyle 87
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Andover 63
Osseo 76
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
South St. Paul 83
Mahtomedi 75
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Glencoe-Silver Lake 58
Watertown-Mayer 65
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Chesterton Academy 48
Eagle Ridge Academy 71
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Roseville 32
East Ridge 64
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Hutchinson 79
Delano 49
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Robbinsdale Cooper 72
Chanhassen 65
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Woodbury 47
Mounds View 62
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Park of Cottage Grove 55
White Bear Lake 40
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Southwest 78
Minneapolis Roosevelt 47
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Park Center 88
Rogers 45
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Liberty Classical Academy 47
West Lutheran 51
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville North 51
Rosemount 64
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Irondale 68
Forest Lake 75
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Hopkins 66
Edina 61
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Cloquet 84
Proctor 48
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Brainerd 59
Alexandria 70
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Hillcrest Lutheran Academy 62
Underwood 31
Final
Time: 7:15 PM
@Pine River
Swanville 63
Pine River-Backus 72
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Barnum 61
Two Harbors 68
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Brooklyn Center 74
Esko 92
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Cromwell-Wright 48
Nashwauk-Keewatin 61
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Foley 38
Pierz 42
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Bigfork 47
Chisholm 92
Final
Time: 7:15 PM
@Sebeka
Mille Lacs 59
Sebeka 45
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Sauk Rapids-Rice 46
Willmar 70
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
St. Cloud Tech 77
Sartell-St. Stephen 60
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Deer River 75
North Woods 78
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Rocori 53
Fergus Falls 47
Final
Time: 7:15 PM
@Detroit Lakes
Crosby-Ironton 66
Detroit Lakes 82
Final
Time: 7:15 PM
@Cherry
Mesabi East 47
Cherry 91
Final
Time: 7:15 PM
@Ortonville
Rothsay 65
Ortonville 52
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Maple Lake 42
Braham 65
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Apollo
Hibbing 65
St. Cloud Apollo 43
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Lakeview Christian 53
McGregor 54
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Little Falls 61
Milaca 78
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Mora 55
Albany 53
Final
Time: 7:15 PM
@St. Agnes
St. Paul Academy 51
St. Agnes 68
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Staples-Motley 58
Aitkin 65
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Zimmerman 51
St. Cloud Cathedral 71
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Fond du Lac Ojibwe 67
Ely 81
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Becker 65
Big Lake 76
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest Christian
Holy Family Catholic 80
Southwest Christian 69
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Roseau 67
International Falls 59
Final
Time: 7:30 PM
@Parkers Prairie
Wadena-Deer Creek 61
Parkers Prairie 51
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Crookston 61
Ada-Borup-West 79
Final
Time: 7:30 PM
@Moose Lake
Pillager 55
Moose Lake-Willow River 76
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Mankato East 66
Rochester Century 64
F/2OT
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
Kaleidoscope Charter 78
Heritage Christian 67
Final
Time: 7:30 PM
@Target Center
Avail Academy 67
Nova Classical Academy 49
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Warroad 55
Thief River Falls 70
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Red Lake County 67
Sacred Heart 75
F/OT
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Upsala 26
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 69
Final
Time: 7:30 PM
@St. John's University
Browerville-Eagle Valley 65
St. John's Prep 52
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Cass Lake-Bena 56
Nevis 51
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Warren-Alvarado-Oslo 53
East Grand Forks 62
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Benson 33
Melrose 66
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Faribault 44
Winona 54
Final
Time: 7:30 PM
@Ashby
Henning 42
Ashby 61
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Mankato West 74
Austin 65
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Red Wing 37
Owatonna 70
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
St. Michael-Albertville 74
Moorhead 83
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
Worthington 66
Blue Earth Area 73
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Osakis 68
Sauk Centre 61
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Belgrade-Brooten-Elrosa 55
Hancock 57
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Mahnomen/Waubun 65
Breckenridge 72
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Verndale 41
Lake Park-Audubon 48
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Rochester Mayo 72
Albert Lea 63
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Rochester John Marshall 57
Northfield 76
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Pequot Lakes 47
Park Rapids Area 45
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
Chisago Lakes Area 60
St. Croix Prep 53
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
Trinity School 44
Maranatha Christian 73
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Barnesville 58
Pelican Rapids 67
F/2OT
Time: 7:30 PM
@Hawley
NCE/U-H 53
Hawley 75
Final