Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Friday, February 25, 2022

Time: 6:00 PM
@East Grand Forks
Warroad 51
East Grand Forks 65
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Zimmerman 52
St. Anthony Village 77
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Minneapolis Roosevelt 46
Fridley 52
Final
Time: 6:00 PM
@Littlefork
Silver Bay 65
Littlefork-Big Falls 58
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Sauk Centre 57
Montevideo 49
Final
Time: 6:15 PM
@Grand Marais
Cromwell-Wright 67
Cook County 44
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Centennial 61
Anoka 56
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Mahtomedi 82
North St. Paul 58
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Dassel-Cokato 47
Watertown-Mayer 68
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
White Bear Lake 72
Irondale 68
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Buffalo 78
Hopkins 79
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Lakeville South 82
Burnsville 52
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Forest Lake 56
Woodbury 57
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
East Ridge 48
Park of Cottage Grove 29
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Coon Rapids 66
Andover 81
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Bemidji 55
St. Paul Johnson 44
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
St. Croix Lutheran 44
St. Agnes 55
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Blaine 69
Champlin Park 65
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Renville County West 54
Cedar Mountain 50
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
St. Michael-Albertville 62
Minnetonka 66
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
South St. Paul 84
St. Thomas Academy 77
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Simley 72
Hastings 60
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Robbinsdale Cooper 53
Waconia 60
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Robbinsdale Armstrong 52
Rogers 57
Final
Time: 7:00 PM
West Lutheran 100
Kaleidoscope Charter 65
Final
Time: 7:00 PM
@Brooten
Kimball Area 39
Belgrade-Brooten-Elrosa 61
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Litchfield 51
Howard Lake-Waverly-Winsted 46
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Chaska 68
Orono 62
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Glencoe-Silver Lake 41
Annandale 50
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
New London-Spicer 56
Rockford 85
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Apple Valley 38
Rosemount 73
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn 69
Minneapolis Roosevelt 51
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Stillwater Area 50
Roseville 53
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
Maranatha Christian 70
Concordia Academy 66
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Spring Lake Park 54
Osseo 66
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Brooklyn Center 61
Eagle Ridge Academy 67
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Red Lake 55
Pine River-Backus 66
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Alden-Conger 29
Mankato Loyola 65
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Southwest 60
Minneapolis Henry 46
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Delano 70
Holy Family Catholic 83
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Paynesville Area 68
Holdingford 39
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Farmington 56
Eagan 38
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Mounds View 68
Cretin-Derham Hall 74
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Maple Lake 41
Atwater-Cosmos-Grove City 66
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Edison 49
Minneapolis South 80
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Bloomington Jefferson 60
New Prague 41
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
Cristo Rey Jesuit 55
St. Paul Como Park 71
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
Richfield 84
Twin Cities Academy/Great River 76
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Prior Lake 66
Lakeville North 70
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Deer River 86
International Falls 39
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Wrenshall 57
Ogilvie 50
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Barnum 60
Virginia 63
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Pequot Lakes 59
Moose Lake-Willow River 57
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Hill City 68
Mille Lacs 57
Final
Time: 7:15 PM
@St. Francis
North Branch 57
St. Francis 32
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Chisago Lakes Area 75
Cambridge-Isanti 87
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Lanesboro 67
Houston 25
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Glenville-Emmons 37
Grand Meadow 70
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Duluth East 74
Hibbing 60
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Mesabi East 52
Crosby-Ironton 80
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Ely 49
South Ridge 64
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
St. Cloud Apollo 49
Alexandria 69
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Pine Island 55
Rochester Lourdes 52
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
United South Central 54
New Richland-H-E-G 58
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Monticello 61
Becker 73
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
Big Lake 60
Princeton 80
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Bigfork 42
Mountain Iron-Buhl 108
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Blooming Prairie 59
Triton 86
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Byron 63
Lake City 75
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Cannon Falls 55
Zumbrota-Mazeppa 68
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Cloquet 70
Grand Rapids 52
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Duluth Denfeld 69
Esko 75
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Hayfield 74
Bethlehem Academy 59
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Hope Academy 45
Goodhue 70
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Janesville-Waldorf-Pemberton 69
Medford 62
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Kenyon-Wanamingo 56
Randolph 41
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
LeSueur-Henderson 55
Mayer Lutheran 69
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
LeRoy-Ostrander 48
Lyle/Austin Pacelli 63
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Mabel-Canton 45
Schaeffer Academy 65
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Rush City 57
Foley 53
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
St. Cloud Cathedral 62
Eden Valley-Watkins 45
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Tri-City United 57
Lester Prairie 69
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Southland 64
Kingsland 60
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Hinckley-Finlayson 21
Mora 70
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
North Woods 70
Chisholm 67
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Parkers Prairie 77
Rothsay 70
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Battle Lake 52
Hillcrest Lutheran Academy 76
Final
Time: 7:15 PM
@St. John's University
Swanville 73
St. John's Prep 68
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Two Harbors 74
Greenway 73
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Belle Plaine 72
Sibley East 52
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
BOLD 72
Morris Area/Chokio-Alberta 91
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
New York Mills 77
Barnesville 49
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
Nova Classical Academy 42
St. Croix Prep 77
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Redwood Valley 82
Springfield 59
Final
Time: 7:30 PM
@Cherry
Fond du Lac Ojibwe 49
Cherry 99
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Aitkin 51
Staples-Motley 46
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Rochester Mayo 70
Northfield 84
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Martin County West 55
Minnesota Valley Lutheran 50
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Breckenridge 49
Pelican Rapids 61
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Crookston 50
Wadena-Deer Creek 76
Final
Time: 7:30 PM
@Lancaster
Sacred Heart 50
Kittson County Central 24
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Dilworth-Glyndon-Felton 68
NCE/U-H 54
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Luverne 73
Minneota 59
Final
Time: 7:30 PM
@Brainerd
Rocori 37
Brainerd 74
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Goodridge/Grygla 74
Win-E-Mac 64
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Faribault 48
Austin 77
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Perham 43
Hawley 56
Final
Time: 7:30 PM
@Norwood
Gibbon-Fairfax-Winthrop 50
Norwood-Young America 62
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Wheaton/Herman-Norcross 45
Hancock 58
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Underwood 34
Henning 80
Final
Time: 7:30 PM
@Tartan
Hill-Murray 32
Tartan 74
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Verndale 65
Walker-Hackensack-Akeley 48
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Rushford-Peterson 47
Winona Cotter/Hope Lutheran 21
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Adrian/Ellsworth 65
Heron Lake-Okabena/Fulda 77
Final
Time: 7:30 PM
@Trinity School
New Life Academy 50
Trinity School 39
Final
Time: 7:30 PM
@Northome
Blackduck 75
Northome/Kelliher 41
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
La Crescent-Hokah 64
Caledonia 71
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Westbrook-Walnut Grove 48
Red Rock Central 35
Final
Time: 7:30 PM
@Waubun
Park Christian 57
Mahnomen/Waubun 69
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Wabasha-Kellogg 47
Plainview-Elgin-Millville 62
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Northern Freeze 60
Warren-Alvarado-Oslo 71
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Russell-Tyler-Ruthton 77
Hills-Beaver Creek 70
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Spring Grove 54
Fillmore Central 55
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Melrose 72
Benson 49
Final
Time: 7:30 PM
@Remer
Bagley 38
Northland 98
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Ortonville 40
Clinton-Graceville-Beardsley 60
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
Upsala 53
Browerville-Eagle Valley 64
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Lewiston-Altura 74
Chatfield 66
Final
Time: 7:30 PM
@Truman
New Ulm Cathedral 79
T/ML/GHEC 70
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Mountain Lake Area/Comfrey 55
Murray County Central 41
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Edgerton 44
Southwest MN Christian 96
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Clearbrook-Gonvick 54
Red Lake County 69
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
St. Charles 53
Dover-Eyota 58
Final
Time: 7:30 PM
@St. Peter
Worthington 61
St. Peter 79
Final
Time: 7:30 PM
@Kasson
Stewartville 44
Kasson-Mantorville 62
Final
Time: 7:30 PM
@Pierz
Pillager 63
Pierz 75
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Red Wing 34
Mankato East 68
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Winona 88
Albert Lea 56
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Lakeview 62
MACCRAY 64
F/OT
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Lake Crystal-Wellcome Memorial 50
Fairmont 57
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Wabasso 54
Tracy-Milroy-Balaton 66
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
Long Prairie-Grey Eagle 33
Osakis 81
Final
Time: 8:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Century 51
Rochester John Marshall 38
Final
Time: 8:00 PM
@Brandon
Ashby 60
Brandon/Evansville 44
Final