Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Thursday, February 24, 2022

Time: 2:30 PM
@Maple Lake
Holdingford 60
Maple Lake 26
Final
Time: 4:45 PM
@Upsala
Long Prairie-Grey Eagle 50
Upsala 63
Final
Time: 5:15 PM
@Grove City
Eden Valley-Watkins 76
Atwater-Cosmos-Grove City 55
Final
Time: 6:00 PM
@Laporte
Littlefork-Big Falls 66
Laporte 38
Final
Time: 6:00 PM
@Menahga
Frazee 67
Menahga 72
Final
Time: 6:00 PM
@Legacy Christian
St. Paul Academy 62
Legacy Christian 57
Final
Time: 6:15 PM
@Wabasha
Dover-Eyota 56
Wabasha-Kellogg 58
F/2OT
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Two Harbors 72
Silver Bay 47
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
Blake 68
St. Paul Humboldt 47
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eden Prairie 70
Lakeville North 76
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Kimball Area 44
Royalton 42
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Hastings 71
Hill-Murray 61
Final
Time: 7:00 PM
@Crookston
Roseau 70
Crookston 73
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Benilde-St. Margaret's 62
Bloomington Kennedy 69
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Chanhassen 53
St. Louis Park 50
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Wayzata 60
DeLaSalle 58
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Winona Cotter/Hope Lutheran 52
Alden-Conger 41
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Glenville-Emmons 32
Madelia 69
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Big Lake 78
Zimmerman 67
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Park Center 70
Maple Grove 57
Final
Time: 7:00 PM
@AMSOIL Arena
Marshall 48
Sioux Falls Roosevelt 64
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Columbia Heights 75
Minnehaha Academy 66
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Howard Lake-Waverly-Winsted 59
Glencoe-Silver Lake 70
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Rockford 75
Litchfield 49
Final
Time: 7:00 PM
@Brooten
Paynesville Area 39
Belgrade-Brooten-Elrosa 67
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Mound Westonka 70
Hutchinson 56
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
Hiawatha Collegiate 85
Twin Cities Academy/Great River 79
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Annandale 72
Dassel-Cokato 49
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Brooklyn Center 83
West Lutheran 75
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Hermantown 81
St. Francis 68
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Shakopee 62
Eastview 59
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Southwest Christian 84
Jordan 100
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Totino-Grace 93
Elk River 88
F/3OT
Time: 7:15 PM
@Medford
Blue Earth Area 88
Medford 47
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
LeRoy-Ostrander 51
United South Central 54
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Nashwauk-Keewatin 59
Duluth Marshall 85
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Monticello 64
North Branch 70
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Hill City 67
Northland 94
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Rocori 55
Willmar 54
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Fergus Falls 45
St. Cloud Tech 71
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Apollo
Sauk Rapids-Rice 64
St. Cloud Apollo 58
F/OT
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
East Central 43
Ogilvie 53
Final
Time: 7:15 PM
@Minnetonka
Mounds Park Academy 53
Eagle Ridge Academy 63
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Southland 65
Schaeffer Academy 53
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Detroit Lakes 56
Aitkin 75
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
McGregor 33
Chisholm 93
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
Braham 78
Wrenshall 71
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Lester Prairie 55
Belle Plaine 65
Final
Time: 7:15 PM
@St. Clair
Norwood-Young America 51
St. Clair 76
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Bertha-Hewitt 57
Swanville 59
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Ashby 69
Battle Lake 50
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Cherry 95
Carlton 42
Final
Time: 7:15 PM
@Eveleth
North Woods 82
Eveleth-Gilbert 54
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Waterville-Elysian-Morristown 30
Maple River 73
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Little Falls 50
Foley 69
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Alexandria 62
Sartell-St. Stephen 55
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
St. Cloud Cathedral 55
Pierz 50
Final
Time: 7:15 PM
@Sebeka
Browerville-Eagle Valley 81
Sebeka 22
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Milaca 49
Albany 75
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Waseca 57
Redwood Valley 63
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Yellow Medicine East 80
Benson 53
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Clinton-Graceville-Beardsley 57
Park Christian 60
F/OT
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Lake of the Woods 48
Badger/Greenbush-Middle River 90
Final
Time: 7:30 PM
@North Lakes Academy
CHOF 77
North Lakes Academy 63
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Pequot Lakes 68
Staples-Motley 60
Final
Time: 7:30 PM
@Rothsay
Brandon/Evansville 71
Rothsay 60
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Bagley 46
Wadena-Deer Creek 90
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Cedar Mountain 59
Gibbon-Fairfax-Winthrop 52
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Adrian/Ellsworth 53
Tracy-Milroy-Balaton 70
Final
Time: 7:30 PM
@Hector
Sleepy Eye 49
Buffalo Lake-Hector-Stewart 56
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Fosston 43
Thief River Falls 53
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
East Grand Forks 64
Ada-Borup-West 68
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Red Lake County 73
Climax/Fisher 52
Final
Time: 7:30 PM
@Stephen
Fertile-Beltrami 77
Stephen-Argyle 47
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Mayer Lutheran 50
Sleepy Eye Saint Mary's 55
Final
Time: 7:30 PM
@Isle
Verndale 66
Mille Lacs 18
Final
Time: 7:30 PM
@Crosby
Park Rapids Area 85
Crosby-Ironton 70
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Austin 49
Rochester Mayo 50
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Watertown 53
Moorhead 79
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Parkers Prairie 58
New York Mills 80
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Nicollet 43
Mountain Lake Area/Comfrey 73
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Springfield 72
Windom Area 100
Final
Time: 7:30 PM
@Glenwood
Sauk Centre 60
Minnewaska Area 42
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Goodridge/Grygla 87
Red Lake 61
Final
Time: 7:30 PM
@Trinity School
Kaleidoscope Charter 42
Trinity School 70
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Canby 43
Pipestone Area 71
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Breckenridge 49
Barnesville 66
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Jackson County Central 77
New Ulm 75
Final
Time: 7:30 PM
@Fergus Falls
Hancock 81
Hillcrest Lutheran Academy 71
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Minneota 61
Southwest MN Christian 87
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Montevideo 54
Melrose 76
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Mankato West 53
Owatonna 81
Final
Time: 7:30 PM
@Lancaster
Northern Freeze 58
Kittson County Central 43
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
Pillager 30
Osakis 76
Final
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Cass Lake-Bena 48
Mahnomen/Waubun 58
Final