Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Friday, February 18, 2022

Time: 4:30 PM
@Shakopee
Farmington 58
Shakopee 81
Final
Time: 5:30 PM
@Minnetonka
Legacy Christian 75
Eagle Ridge Academy 66
Final
Time: 6:15 PM
@Lewiston
Dover-Eyota 40
Lewiston-Altura 76
Final
Time: 6:15 PM
@Silver Bay
McGregor 57
Silver Bay 65
Final
Time: 6:15 PM
@Wrenshall
Floodwood 56
Wrenshall 84
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Andover 77
Blaine 73
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Twin Cities Academy/Great River 75
Breck 79
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
St. Michael-Albertville 56
Buffalo 63
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
St. Paul Highland Park 72
St. Paul Harding 66
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
New Life Academy 65
St. Croix Lutheran 54
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Totino-Grace 57
Park Center 87
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Bemidji 73
Duluth Denfeld 57
Final
Time: 7:00 PM
@St. Bernard's
Hope Academy 85
CHOF 82
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Howard Lake-Waverly-Winsted 29
Dassel-Cokato 76
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Wayzata 66
Eden Prairie 58
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Providence Academy 64
Minnehaha Academy 76
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Glenville-Emmons 73
Cleveland 60
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Benilde-St. Margaret's 52
Bloomington Jefferson 64
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
North Branch 73
Chisago Lakes Area 76
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Annandale 55
Watertown-Mayer 46
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Burnsville 56
Rosemount 78
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Chanhassen 57
New Prague 52
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Coon Rapids 55
Osseo 80
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
St. Paul Humboldt 47
St. Paul Como Park 78
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
St. Thomas Academy 49
Two Rivers 58
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Mounds View 62
Roseville 50
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Lakeville South 59
Eastview 61
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Fridley 71
Richfield 86
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Waconia 76
St. Louis Park 71
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Columbia Heights 76
Holy Angels 71
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Superior 66
Grand Rapids 47
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Chaska 51
Bloomington Kennedy 50
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Maple Grove 73
Anoka 48
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Hill-Murray 66
North St. Paul 71
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Litchfield 46
New London-Spicer 44
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Mahtomedi 92
Hastings 55
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Elk River 52
Rogers 46
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Champlin Park 76
Centennial 77
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Minnetonka 81
Edina 78
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Irondale 36
Park of Cottage Grove 76
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Marshall 61
New Ulm 72
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
Blake 74
Concordia Academy 69
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Mound Westonka 69
Delano 63
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Robbinsdale Armstrong 66
Spring Lake Park 76
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Randolph 51
Goodhue 65
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Kingsland 65
Houston 33
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Northland 80
Mille Lacs 22
Final
Time: 7:15 PM
@North Lakes Academy
Kaleidoscope Charter 78
North Lakes Academy 84
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Kenyon-Wanamingo 66
Triton 60
Final
Time: 7:15 PM
@Fairmont
Windom Area 65
Fairmont 70
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Pine Island 55
Grand Meadow 44
Final
Time: 7:15 PM
@St. Francis
Big Lake 62
St. Francis 54
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
New Richland-H-E-G 77
Waterville-Elysian-Morristown 40
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Moose Lake-Willow River 59
Barnum 74
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Pierz 47
Little Falls 56
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Proctor 67
Hinckley-Finlayson 70
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Byron 45
Rochester Lourdes 47
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Lyle/Austin Pacelli 37
Spring Grove 39
F/OT
Time: 7:15 PM
@Cotton
Bigfork 55
Lakeview Christian 65
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Two Harbors 54
South Ridge 62
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Mesabi East 63
North Woods 113
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Bethlehem Academy 54
Blooming Prairie 53
F/OT
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Nashwauk-Keewatin 54
Mountain Iron-Buhl 100
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Ely 65
Chisholm 84
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Schaeffer Academy 40
LeRoy-Ostrander 57
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Princeton 92
Becker 88
Final
Time: 7:15 PM
@Trimont
Hayfield 50
Martin County West 43
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Cromwell-Wright 52
Carlton 33
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Albany 72
St. Cloud Cathedral 70
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Mora 60
Milaca 46
Final
Time: 7:30 PM
@Jackson
Luverne 42
Jackson County Central 55
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
LeSueur-Henderson 63
Gibbon-Fairfax-Winthrop 55
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Nicollet 41
New Ulm Cathedral 75
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Mankato Loyola 63
Sleepy Eye 70
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Dawson-Boyd 82
Wabasso 61
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Edgerton 32
Lakeview 67
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
Maranatha Christian 69
St. Croix Prep 64
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Owatonna 71
Faribault 42
Final
Time: 7:30 PM
@Adrian
Murray County Central 66
Adrian/Ellsworth 60
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Winona 76
Austin 83
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasha
St. Charles 36
Wabasha-Kellogg 63
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Caledonia 90
Fillmore Central 69
Final
Time: 7:30 PM
@West Lutheran
Spectrum 62
West Lutheran 40
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
United Christian Academy 38
Heritage Christian 69
Final
Time: 7:30 PM
@Tartan
South St. Paul 62
Tartan 56
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Southwest MN Christian 72
Red Rock Central 41
Final
Time: 7:30 PM
@Trinity School
Cristo Rey Jesuit 42
Trinity School 64
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Heron Lake-Okabena/Fulda 66
Westbrook-Walnut Grove 56
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Plainview-Elgin-Millville 60
Chatfield 56
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Montevideo 70
Benson 56
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Mountain Lake Area/Comfrey 68
Hills-Beaver Creek 61
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
La Crescent-Hokah 50
Rushford-Peterson 58
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Tracy-Milroy-Balaton 66
Minneota 55
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Albert Lea 31
Northfield 81
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Mankato West 64
Mankato East 65
Final
Time: 8:00 PM
@Rochester Century
Rochester Mayo 49
Rochester Century 58
Final