Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Friday, February 11, 2022

Time: 5:00 PM
@Truman
Madelia 53
T/ML/GHEC 59
Final
Time: 5:45 PM
@Virginia
Aitkin 81
International Falls 45
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Brooklyn Center 69
St. Anthony Village 72
Final
Time: 6:00 PM
@Austin
Albert Lea 61
Austin 84
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
Blake 56
Mounds Park Academy 28
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Paynesville Area 80
Eden Valley-Watkins 79
F/OT
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Minnehaha Academy 66
Minnetonka 74
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Apple Valley 39
Eagan 36
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Benilde-St. Margaret's 57
Chaska 51
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Buffalo 55
Eden Prairie 83
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Burnsville 38
Lakeville North 98
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Martin County West 59
Alden-Conger 40
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
St. Paul Johnson 67
St. Paul Highland Park 59
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Lake Crystal-Wellcome Memorial 90
Nicollet 47
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Cretin-Derham Hall 45
Woodbury 35
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Dassel-Cokato 67
New London-Spicer 77
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Waconia 42
New Prague 38
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Edina 84
St. Michael-Albertville 71
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Farmington 87
Prior Lake 54
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Park of Cottage Grove 79
Mounds View 68
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Holdingford 44
Kimball Area 47
Final
Time: 7:00 PM
@Hiawatha Collegiate
Metro Schools College Prep 67
Hiawatha Collegiate 90
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Holy Family Catholic 62
Hutchinson 68
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Annandale 63
Rockford 48
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Hopkins 62
Wayzata 73
Final
Time: 7:00 PM
@Brooten
Maple Lake 21
Belgrade-Brooten-Elrosa 78
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Atwater-Cosmos-Grove City 59
Royalton 64
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Breck 71
Hibbing 78
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Rosemount 54
Eastview 58
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Roseville 54
Irondale 58
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Simley 70
South St. Paul 79
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
St. Louis Park 54
Orono 62
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
St. Clair 49
Mankato Loyola 38
Final
Time: 7:00 PM
@Central
St. Paul Como Park 82
St. Paul Central 79
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
St. Paul Harding 74
St. Paul Humboldt 49
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Stillwater Area 74
Forest Lake 49
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Totino-Grace 63
Spring Lake Park 54
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
United South Central 50
Hayfield 81
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Chisholm 102
Hill City 40
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Mabel-Canton 35
Kingsland 74
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Brainerd 74
Sauk Rapids-Rice 83
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Medford 44
Kenyon-Wanamingo 87
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Schaeffer Academy 72
Glenville-Emmons 37
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Cannon Falls 43
Rochester Lourdes 59
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Pine Island 46
Lake City 77
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Bigfork 31
Deer River 105
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
New Richland-H-E-G 66
Blooming Prairie 40
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Fond du Lac Ojibwe 71
Carlton 66
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Ely 59
Mesabi East 58
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Wrenshall 61
South Ridge 70
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Waterville-Elysian-Morristown 57
Bethlehem Academy 64
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
Waseca 57
Blue Earth Area 51
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Stewartville 68
Zumbrota-Mazeppa 29
Final
Time: 7:15 PM
@New Ulm
St. James Area 59
New Ulm 84
Final
Time: 7:15 PM
@Henderson
Sibley East 58
LeSueur-Henderson 57
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
St. Francis 64
Princeton 96
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Norwood-Young America 64
Belle Plaine 78
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
North Branch 57
Becker 67
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Milaca 72
Pine City 58
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
McGregor 55
Two Harbors 66
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Mayer Lutheran 75
Lester Prairie 56
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Janesville-Waldorf-Pemberton 43
Randolph 71
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Grand Meadow 44
Lanesboro 52
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Houston 24
Lyle/Austin Pacelli 64
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Fairmont 50
St. Peter 75
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Esko 103
Hermantown 105
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Cromwell-Wright 57
Barnum 89
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Byron 47
Goodhue 58
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Big Lake 67
Cambridge-Isanti 76
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
East Central 37
Braham 52
Final
Time: 7:15 PM
@Silver Bay
Northland 74
Silver Bay 49
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Worthington 70
Redwood Valley 80
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Floodwood 31
Moose Lake-Willow River 92
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Spring Grove 82
LeRoy-Ostrander 49
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
North Woods 102
Littlefork-Big Falls 35
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Ogilvie 32
Rush City 64
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Lakeview 86
Canby 58
Final
Time: 7:30 PM
@Nova Classical
New Life Academy 69
Nova Classical Academy 41
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Rochester Mayo 62
Red Wing 55
Final
Time: 7:30 PM
@Ivanhoe
Russell-Tyler-Ruthton 69
Minneota 44
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Clearbrook-Gonvick 67
Red Lake 72
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Laporte 27
Blackduck 82
Final
Time: 7:30 PM
@Trinity School
Eagle Ridge Academy 38
Trinity School 48
Final
Time: 7:30 PM
@Jackson
Tri-City United 55
Jackson County Central 64
Final
Time: 7:30 PM
@Coleraine
Lakeview Christian 51
Greenway 69
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Fosston 72
Red Lake County 61
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Northome/Kelliher 79
Walker-Hackensack-Akeley 71
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Faribault 52
Rochester Century 64
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Sebeka 46
Pillager 93
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Westbrook-Walnut Grove 65
Springfield 61
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
North Lakes Academy 61
Legacy Christian 70
Final
Time: 7:30 PM
@Liberty Classical Academy
Kaleidoscope Charter 63
Liberty Classical Academy 104
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Yellow Medicine East 46
Tracy-Milroy-Balaton 68
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Sleepy Eye Saint Mary's 73
Cedar Mountain 54
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Rochester John Marshall 41
Mankato West 68
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Hancock 81
Ortonville 52
Final
Time: 7:30 PM
@Fulda
Windom Area 74
Heron Lake-Okabena/Fulda 61
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Central MN Christian 65
Dawson-Boyd 49
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
MACCRAY 54
Lac qui Parle Valley 75
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Winona 54
Owatonna 83
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Southwest MN Christian 56
Mountain Lake Area/Comfrey 55
Final
Time: 7:30 PM
@Virginia
Hinckley-Finlayson 53
Virginia 87
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Cass Lake-Bena 77
Pine River-Backus 68
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Menahga 52
Wadena-Deer Creek 58
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
BOLD 62
New Ulm Cathedral 30
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
Concordia Academy 40
St. Croix Prep 68
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 70
Renville County West 41
Final
Time: 7:45 PM
@Maranatha Christian
St. Agnes 54
Maranatha Christian 67
Final