High School Basketball (B) Scores for Tuesday, February 8, 2022

Time: 6:15 PM
@Kenyon
Hayfield 80
Kenyon-Wanamingo 51
Final
Time: 6:15 PM
@Perham
Hawley 50
Perham 63
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Silver Bay 38
Cook County 57
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
St. Paul Washington 61
St. Paul Harding 65
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
St. Anthony Village 73
Holy Angels 70
Final
Time: 7:00 PM
@Montevideo
St. James Area 52
Montevideo 81
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis North 58
Minneapolis Southwest 55
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Mound Westonka 65
Jordan 52
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
New Life Academy 66
Breck 63
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Andover 57
Centennial 63
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Blake 51
DeLaSalle 74
Final
Time: 7:00 PM
@Central
St. Paul Humboldt 39
St. Paul Central 74
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Southwest Christian 85
Holy Family Catholic 84
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
North St. Paul 54
Hastings 59
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
New London-Spicer 49
Annandale 85
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Madelia 79
Alden-Conger 66
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Duluth East 52
Forest Lake 55
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Kimball Area 62
Paynesville Area 56
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Eagle Ridge Academy 53
West Lutheran 54
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Watertown-Mayer 60
Glencoe-Silver Lake 67
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Orono 88
Benilde-St. Margaret's 74
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Wayzata 80
St. Michael-Albertville 41
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Roosevelt 43
Minneapolis Henry 83
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Litchfield 58
Dassel-Cokato 43
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Bloomington Kennedy 38
Waconia 64
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Fridley 69
Columbia Heights 81
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Minnetonka 68
Buffalo 70
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Apple Valley 32
Farmington 72
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
PACT Charter 35
Spectrum 104
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Lake Crystal-Wellcome Memorial 72
Cleveland 43
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Rogers 75
Blaine 53
Final
Time: 7:00 PM
@St. Bernard's
Metro Schools College Prep 77
CHOF 79
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Bloomington Jefferson 63
Robbinsdale Cooper 61
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Shakopee 80
Prior Lake 60
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
New Prague 56
St. Louis Park 60
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
St. Paul Highland Park 67
St. Paul Como Park 85
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Eagan 61
Burnsville 42
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Delano 81
Hutchinson 65
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eastview 69
Lakeville North 78
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
St. Thomas Academy 64
Mahtomedi 70
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Tartan 56
Simley 60
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Chaska 60
Chanhassen 53
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Hopkins 76
Eden Prairie 53
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Two Rivers 69
Hill-Murray 48
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Rockford 81
Howard Lake-Waverly-Winsted 52
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Woodbury 50
Edina 78
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Belgrade-Brooten-Elrosa 87
Atwater-Cosmos-Grove City 48
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville South 60
Rosemount 56
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Royalton 54
Holdingford 29
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Mankato Loyola 53
T/ML/GHEC 50
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Concordia Academy 67
St. Croix Lutheran 58
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Maple Lake 25
Eden Valley-Watkins 61
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Caledonia 77
Rochester Lourdes 65
Final
Time: 7:15 PM
@St. John's University
Upsala 65
St. John's Prep 59
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Hinckley-Finlayson 56
Ogilvie 46
Final
Time: 7:15 PM
Wabasha-Kellogg 56
Alma/Pepin 60
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
Hill City 79
Wrenshall 77
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Grand Rapids 46
Hibbing 65
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Rush City 83
East Central 60
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
St. Cloud Apollo 64
Little Falls 57
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
New Richland-H-E-G 70
Medford 56
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Cromwell-Wright 57
South Ridge 66
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Big Lake 68
North Branch 62
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson
Marshall 63
Jackson County Central 47
Final
Time: 7:15 PM
@Barrett
Parkers Prairie 49
West Central Area 61
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Aitkin 65
Barnum 79
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
United South Central 42
Maple River 73
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Bethlehem Academy 60
Triton 78
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Lewiston-Altura 61
Grand Meadow 60
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Esko 63
Pequot Lakes 50
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Sibley East 51
Mayer Lutheran 71
Final
Time: 7:15 PM
@Fairmont
Pipestone Area 49
Fairmont 58
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Norwood-Young America 53
Lester Prairie 63
Final
Time: 7:15 PM
Stillwater Area 75
Hudson 65
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Sauk Rapids-Rice 45
Fergus Falls 51
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Hermantown 95
Proctor 76
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Zumbrota-Mazeppa 25
Lake City 58
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Albany 56
Mora 59
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Osakis 56
Browerville-Eagle Valley 66
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Blooming Prairie 52
Randolph 62
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Cannon Falls 45
Pine Island 52
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Cherry 86
International Falls 41
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Stewartville 70
Byron 45
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Moose Lake-Willow River 78
Crosby-Ironton 89
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
New Ulm 90
Belle Plaine 64
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Ashby 44
Hillcrest Lutheran Academy 62
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Pine City 85
Braham 39
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
St. Francis 56
Cambridge-Isanti 70
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Moorhead 72
Brainerd 56
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
Monticello 70
Princeton 93
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Kasson-Mantorville 49
Goodhue 54
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Ely 49
Deer River 99
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Alexandria 68
Bemidji 65
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Bigfork 53
Northland 84
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Sauk Centre 51
St. Cloud Cathedral 48
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Virginia 48
Chisholm 80
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Rochester Century 65
Austin 61
Final
Time: 7:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Agnes 65
Cristo Rey Jesuit 50
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Adrian/Ellsworth 48
Windom Area 92
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Mankato East 49
Rochester Mayo 61
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Park Christian 43
Fertile-Beltrami 86
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Sleepy Eye 35
Gibbon-Fairfax-Winthrop 46
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Sacred Heart 48
Thief River Falls 62
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Mankato West 70
Faribault 44
Final
Time: 7:30 PM
@North Lakes Academy
United Christian Academy 55
North Lakes Academy 74
Final
Time: 7:30 PM
@Becker
Chisago Lakes Area 49
Becker 75
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Owatonna 79
Northfield 46
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Menahga 77
Sebeka 52
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Walker-Hackensack-Akeley 80
Red Lake 95
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Roseau 29
Northern Freeze 64
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Nevis 62
Blackduck 32
Final
Time: 7:30 PM
@Southland
Fillmore Central 49
Southland 68
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Red Wing 39
Winona 38
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Russell-Tyler-Ruthton 80
Yellow Medicine East 45
Final
Time: 7:30 PM
@Long Prairie
Swanville 64
Long Prairie-Grey Eagle 48
Final
Time: 7:30 PM
@Trinity School
St. Croix Prep 43
Trinity School 26
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Rochester John Marshall 74
Albert Lea 47
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
Heritage Christian 55
Legacy Christian 86
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Battle Lake 61
Frazee 50
Final
Time: 7:30 PM
@Nova Classical
Maranatha Christian 104
Nova Classical Academy 40
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Red Rock Central 50
Westbrook-Walnut Grove 81
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Warroad 86
Lake of the Woods 30
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Houston 34
Chatfield 75
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Park Rapids Area 71
Crookston 59
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Springfield 48
New Ulm Cathedral 42
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Lakeview 51
Minneota 35
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Lanesboro 37
Rushford-Peterson 67
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Henning 66
New York Mills 77
Final
Time: 7:30 PM
@Fond du Lac Ojibwe
Mountain Iron-Buhl 90
Fond du Lac Ojibwe 66
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Mahnomen/Waubun 91
Climax/Fisher 53
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Fosston 59
Ada-Borup-West 65
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Dawson-Boyd 69
Lac qui Parle Valley 59
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Barnesville 76
NCE/U-H 49
Final
Time: 7:30 PM
@Rothsay
Pelican Rapids 80
Rothsay 60
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Brandon/Evansville 59
Melrose 76
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Wadena-Deer Creek 57
Pillager 56
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Lake Park-Audubon 85
Bagley 64
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Tracy-Milroy-Balaton 95
Canby 87
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Wabasso 73
Cedar Mountain 69
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Central MN Christian 63
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 47
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Minnewaska Area 49
Breckenridge 50
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Bertha-Hewitt 51
Verndale 61
Final