High School Basketball (B) Scores for Friday, February 4, 2022

Time: 5:30 PM
@Richfield
Holy Angels 69
Richfield 78
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Brooklyn Center 30
Fridley 63
Final
Time: 6:00 PM
@Avail Academy
Hmong Academy 48
Avail Academy 81
Final
Time: 6:30 PM
@Cromwell
Silver Bay 38
Cromwell-Wright 68
Final
Time: 6:30 PM
@Bemidji
Hermantown 60
Bemidji 85
Final
Time: 6:30 PM
@Nova Classical
Cristo Rey Jesuit 65
Nova Classical Academy 55
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Hill City 63
Cook County 47
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Burnsville 45
Eastview 89
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Apple Valley 39
Lakeville South 73
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
St. Clair 64
T/ML/GHEC 44
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Benilde-St. Margaret's 66
Chanhassen 65
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
St. Paul Academy 28
Providence Academy 63
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Maple Grove 66
Andover 64
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Lakeville North 50
Farmington 84
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Howard Lake-Waverly-Winsted 52
New London-Spicer 65
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Holy Family Catholic 79
Delano 40
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Edina 68
Hopkins 81
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Dassel-Cokato 58
Glencoe-Silver Lake 92
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Maple River 53
Minnehaha Academy 57
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Heritage Christian 49
Eagle Ridge Academy 59
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
St. Paul Central 92
St. Paul Harding 52
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Holdingford 42
Atwater-Cosmos-Grove City 72
Final
Time: 7:00 PM
Cleveland 48
Immanuel Lutheran 38
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Mahtomedi 47
Two Rivers 57
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Champlin Park 74
Coon Rapids 80
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Robbinsdale Cooper 67
Chaska 58
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Simley 61
St. Thomas Academy 72
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Centennial 53
Blaine 74
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Trinity School 43
St. Croix Lutheran 51
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
St. Agnes 75
Concordia Academy 49
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
LeSueur-Henderson 82
Hope Academy 76
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Wayzata 74
Buffalo 51
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Mounds Park Academy 39
Breck 80
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 56
Rockford 74
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Waconia 52
Bloomington Jefferson 61
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
St. Paul Johnson 67
St. Paul Humboldt 37
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Spring Lake Park 53
Rogers 60
F/OT
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
South St. Paul 85
Hill-Murray 71
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Shakopee 74
Eagan 43
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Rosemount 63
Prior Lake 67
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Robbinsdale Armstrong 68
Anoka 63
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Park Center 71
Elk River 36
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Minnetonka 79
Eden Prairie 84
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Parkers Prairie 54
Battle Lake 66
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Foley 47
Milaca 56
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Mesabi East 63
Duluth Marshall 68
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Bethlehem Academy 35
United South Central 46
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Blooming Prairie 78
Waterville-Elysian-Morristown 64
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Ogilvie 43
Northland 102
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
St. Peter 65
St. James Area 71
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Zimmerman 65
Albany 75
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Windom Area 72
Marshall 77
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
St. Francis 65
Becker 80
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Spring Grove 54
Lanesboro 40
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
South Ridge 36
Esko 78
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Rochester Lourdes 52
Zumbrota-Mazeppa 47
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
North Branch 49
Cambridge-Isanti 77
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Moose Lake-Willow River 75
Two Harbors 56
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Randolph 74
Medford 56
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
McGregor 54
Wrenshall 66
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Proctor 67
Cloquet 86
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Lyle/Austin Pacelli 71
Grand Meadow 61
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Kingsland 39
LeRoy-Ostrander 71
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
St. Cloud Tech 85
Sauk Rapids-Rice 68
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Eveleth-Gilbert 66
Ely 57
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Carlton 70
Floodwood 73
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Deer River 81
Chisholm 62
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Apollo
Brainerd 63
St. Cloud Apollo 57
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Hayfield 80
New Richland-H-E-G 57
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Willmar 55
Alexandria 66
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Pierz 38
Mora 53
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Hinckley-Finlayson 60
Pine City 85
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Hibbing 75
Grand Rapids 49
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Goodhue 54
Stewartville 67
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
International Falls 45
Mountain Iron-Buhl 90
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Hillcrest Lutheran Academy 70
Rothsay 61
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Sibley East 35
Lester Prairie 51
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Schaeffer Academy 50
Houston 32
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Byron 56
Cannon Falls 35
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Glenville-Emmons 23
Southland 91
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Fergus Falls 41
Sartell-St. Stephen 70
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Little Falls 59
St. Cloud Cathedral 66
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Greenway 50
North Woods 87
Final
Time: 7:30 PM
@Pequot Lakes
Belgrade-Brooten-Elrosa 82
Cass Lake-Bena 69
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Winona Cotter/Hope Lutheran 47
Rushford-Peterson 69
Final
Time: 7:30 PM
@Jackson
Pipestone Area 56
Jackson County Central 52
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
Spectrum 82
Legacy Christian 70
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Murray County Central 45
Heron Lake-Okabena/Fulda 36
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Buffalo Lake-Hector-Stewart 65
Wabasso 50
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Renville County West 50
Dawson-Boyd 88
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Crosby-Ironton 72
Staples-Motley 44
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Tracy-Milroy-Balaton 66
Lac qui Parle Valley 51
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Underwood 37
Brandon/Evansville 66
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Clinton-Graceville-Beardsley 39
Hancock 77
Final
Time: 7:30 PM
@Northome
Laporte 39
Northome/Kelliher 77
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Russell-Tyler-Ruthton 59
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 61
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
New Ulm Cathedral 79
Minnesota Valley Lutheran 69
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Pelican Rapids 53
Thief River Falls 50
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Adrian/Ellsworth 64
Southwest MN Christian 99
Final
Time: 7:30 PM
@Glenwood
Montevideo 60
Minnewaska Area 62
F/2OT
Time: 7:30 PM
@Bird Island
Melrose 46
BOLD 55
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Cedar Mountain 48
Springfield 84
Final
Time: 7:30 PM
@La Crescent
Caledonia 78
La Crescent-Hokah 59
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Blue Earth Area 57
Fairmont 58
Final
Time: 7:30 PM
@Tartan
Hastings 58
Tartan 76
Final
Time: 7:30 PM
@Long Prairie
Menahga 62
Long Prairie-Grey Eagle 48
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Red Rock Central 48
Hills-Beaver Creek 64
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Sleepy Eye Saint Mary's 78
Sleepy Eye 45
Final
Time: 7:30 PM
@Aitkin
Pequot Lakes 78
Aitkin 37
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Cherry 68
Pine River-Backus 49
Final
Time: 7:30 PM
@Annandale
Litchfield 30
Annandale 49
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Perham 68
Frazee 35
Final
Time: 7:30 PM
@Lancaster
Goodridge/Grygla 52
Kittson County Central 36
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Sacred Heart 73
Clearbrook-Gonvick 67
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Warren-Alvarado-Oslo 79
Red Lake County 65
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Detroit Lakes 70
Park Rapids Area 60
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
West Central Area 83
Ortonville 33
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Edgerton 44
Mountain Lake Area/Comfrey 62
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Chatfield 68
Lewiston-Altura 81
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Upsala 47
Verndale 58
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Dilworth-Glyndon-Felton 64
Barnesville 57
Final
Time: 7:30 PM
@Isle
Rush City 82
Mille Lacs 43
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
Crookston 42
Warroad 84
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Wadena-Deer Creek 56
Henning 71
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Fertile-Beltrami 97
Bagley 64
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Climax/Fisher 43
Win-E-Mac 88
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Hawley 55
Breckenridge 34
Final
Time: 8:00 PM
@St. Charles
Dover-Eyota 80
St. Charles 56
Final
Time: 8:00 PM
@North Lakes Academy
West Lutheran 65
North Lakes Academy 56
Final
Time: 8:00 PM
@Math and Science Academy
Community of Peace Academy 35
Math and Science Academy 90
Final
Time: 8:00 PM
@Maranatha Christian
New Life Academy 66
Maranatha Christian 63
Final