High School Basketball (B) Scores for Thursday, February 3, 2022

Time: 5:45 PM
@Pine River
Northome/Kelliher 53
Pine River-Backus 61
Final
Time: 6:00 PM
@Bigfork
Nashwauk-Keewatin 84
Bigfork 58
Final
Time: 6:30 PM
@Barnum
Cook County 42
Barnum 91
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Hutchinson 56
Mound Westonka 72
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Martin County West 59
St. Clair 56
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Cleveland 32
Mankato Loyola 65
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Irondale 40
East Ridge 54
Final
Time: 7:00 PM
@Hiawatha Collegiate
Liberty Classical Academy 54
Hiawatha Collegiate 75
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Princeton 92
Chisago Lakes Area 62
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis South 82
Minneapolis Henry 78
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Lake Crystal-Wellcome Memorial 49
Madelia 48
F/OT
Time: 7:00 PM
@New Prague
Orono 60
New Prague 51
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Royalton 48
Paynesville Area 52
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Jordan 78
Southwest Christian 85
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Maple Lake 30
Kimball Area 43
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Cretin-Derham Hall 55
Park of Cottage Grove 51
Final
Time: 7:00 PM
@Community of Peace
Academy for Sciences & Ag 10
Community of Peace Academy 45
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Roosevelt 38
Minneapolis Southwest 79
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Woodbury 54
Roseville 40
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
St. Louis Park 63
Bloomington Kennedy 50
Final
Time: 7:00 PM
@Washington
St. Paul Harding 66
St. Paul Washington 49
Final
Time: 7:00 PM
Avail Academy 74
Kaleidoscope Charter 68
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Alden-Conger 67
T/ML/GHEC 90
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Minnehaha Academy 76
Blake 49
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Brainerd 65
St. Michael-Albertville 66
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
White Bear Lake 66
Stillwater Area 57
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Mounds View 65
Forest Lake 43
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Upsala 64
Swanville 57
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Pequot Lakes 81
Proctor 44
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Triton 63
Janesville-Waldorf-Pemberton 61
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Waterville-Elysian-Morristown 36
New Richland-H-E-G 57
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Winona Cotter/Hope Lutheran 68
Kingsland 67
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Tri-City United 57
Sibley East 61
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
LeSueur-Henderson 52
Belle Plaine 61
Final
Time: 7:15 PM
@Red Lake
Cass Lake-Bena 82
Red Lake 69
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
East Central 41
Hinckley-Finlayson 60
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
Milaca 67
Holdingford 30
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
Mayer Lutheran 59
Norwood-Young America 65
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
South Ridge 51
Deer River 56
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Braham 53
Ogilvie 55
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Big Lake 87
Monticello 91
F/OT
Time: 7:15 PM
@St. Bernard's
Pine Island 73
CHOF 67
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Mille Lacs 23
Pine City 80
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Glenville-Emmons 34
Spring Grove 91
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Wheaton/Herman-Norcross 61
Parkers Prairie 45
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Lakeview Christian 57
Littlefork-Big Falls 41
Final
Time: 7:15 PM
@Bird Island
Redwood Valley 83
BOLD 74
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Eden Valley-Watkins 57
Foley 55
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Moose Lake-Willow River 60
Rush City 72
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Lake City 65
Kasson-Mantorville 63
Final
Time: 7:15 PM
@Nevis
Laporte 33
Nevis 105
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Willmar 50
Becker 72
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Litchfield 43
Rocori 39
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Goodhue 74
Medford 38
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Bagley 35
Thief River Falls 91
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Luverne 50
Worthington 77
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Kittson County Central 36
Win-E-Mac 71
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Lakeview 54
Tracy-Milroy-Balaton 74
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasha
Plainview-Elgin-Millville 71
Wabasha-Kellogg 25
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Hills-Beaver Creek 73
Westbrook-Walnut Grove 62
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
St. John's Prep 23
Osakis 64
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Windom Area 70
Mountain Lake Area/Comfrey 53
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Lac qui Parle Valley 45
Central MN Christian 70
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Sebeka 41
Bertha-Hewitt 77
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Owatonna 81
Rochester Century 63
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Mankato West 47
Winona 59
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Moorhead 74
Dilworth-Glyndon-Felton 65
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Red Wing 42
Austin 37
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Murray County Central 46
Southwest MN Christian 75
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Verndale 59
Menahga 46
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Badger/Greenbush-Middle River 48
Northern Freeze 69
Final
Time: 7:30 PM
@Nicollet
Gibbon-Fairfax-Winthrop 47
Nicollet 40
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
New York Mills 88
Pillager 60
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Faribault 62
Albert Lea 40
Final
Time: 7:30 PM
@Houston
Fillmore Central 73
Houston 29
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 43
Browerville-Eagle Valley 53
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Canby 78
Russell-Tyler-Ruthton 98
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Red Lake County 81
Clearbrook-Gonvick 63
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Mahnomen/Waubun 74
Lake Park-Audubon 53
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Blackduck 80
Walker-Hackensack-Akeley 46
Final
Time: 7:30 PM
@Lester Prairie
Buffalo Lake-Hector-Stewart 54
Lester Prairie 58
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Mankato East 83
Northfield 56
Final
Time: 7:30 PM
@Math and Science Academy
Lakes International Language Academy 44
Math and Science Academy 82
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
New Ulm 67
Waseca 51
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
MACCRAY 49
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 60
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Ada-Borup-West 68
NCE/U-H 62
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Benson 50
Sauk Centre 67
Final
Time: 7:30 PM
@Lanesboro
St. Charles 62
Lanesboro 72
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Fosston 38
Fertile-Beltrami 61
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Minneota 56
Yellow Medicine East 58
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Mabel-Canton 29
Rushford-Peterson 74
Final
Time: 8:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester John Marshall 63
Rochester Mayo 79
Final