High School Basketball (B) Scores for Friday, January 28, 2022

Time: 6:00 PM
@Fridley
St. Anthony Village 59
Fridley 63
Final
Time: 6:00 PM
@Sleepy Eye
Red Rock Central 34
Sleepy Eye 46
Final
Time: 6:30 PM
@Wrenshall
Silver Bay 50
Wrenshall 39
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Buffalo 58
Edina 64
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Hastings 44
Simley 72
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Waconia 50
Chanhassen 61
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Mounds Park Academy 52
Providence Academy 65
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Burnsville 34
Lakeville South 78
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Cretin-Derham Hall 64
East Ridge 66
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
New London-Spicer 74
Watertown-Mayer 79
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Irondale 64
Mounds View 61
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Wayzata 72
Minnetonka 57
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Royalton 58
Maple Lake 33
Final
Time: 7:00 PM
@Central
St. Paul Highland Park 55
St. Paul Central 74
Final
Time: 7:00 PM
@Red Lake
Northome/Kelliher 65
Red Lake 62
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Kimball Area 51
Eden Valley-Watkins 50
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Alden-Conger 59
Nicollet 70
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
T/ML/GHEC 52
Cleveland 45
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Roseville 47
Park of Cottage Grove 69
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
New Life Academy 81
Concordia Academy 67
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Hopkins 74
St. Michael-Albertville 64
Final
Time: 7:00 PM
@Avail Academy
Venture Academy 48
Avail Academy 83
Final
Time: 7:00 PM
@La Crescent
Lewiston-Altura 53
La Crescent-Hokah 65
Final
Time: 7:00 PM
Marshall 59
Harrisburg 73
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
St. Paul Como Park 49
St. Paul Johnson 52
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minnehaha Academy 76
Richfield 84
Final
Time: 7:00 PM
@Trimont
Mankato Loyola 43
Martin County West 50
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
St. Paul Harding 72
Twin Cities Academy/Great River 83
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Eastview 58
Shakopee 85
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Brooklyn Center 53
Columbia Heights 107
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eagan 33
Farmington 68
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Woodbury 54
Stillwater Area 66
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Rosemount 49
Apple Valley 39
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Jordan 71
Hutchinson 74
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville North 62
Prior Lake 60
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Tartan 68
Hill-Murray 30
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Paynesville Area 58
Atwater-Cosmos-Grove City 46
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
North St. Paul 67
Mahtomedi 71
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
St. Louis Park 53
Chaska 72
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Carlton 53
McGregor 61
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Grand Meadow 51
Kingsland 41
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Glenville-Emmons 45
Lyle/Austin Pacelli 91
Final
Time: 7:15 PM
@Fond du Lac Ojibwe
Chisholm 65
Fond du Lac Ojibwe 49
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Hinckley-Finlayson 65
Braham 59
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Lakeview Christian 39
Two Harbors 77
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
North Woods 68
Duluth Marshall 81
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Moose Lake-Willow River 71
South Ridge 43
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Mesabi East 51
Virginia 69
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Waterville-Elysian-Morristown 50
Hayfield 91
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Mille Lacs 23
East Central 61
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
New Richland-H-E-G 57
Bethlehem Academy 39
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
St. Cloud Cathedral 51
Foley 32
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Goodhue 46
Pine Island 25
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Janesville-Waldorf-Pemberton 52
Kenyon-Wanamingo 62
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Medford 42
Triton 83
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
United South Central 64
Blooming Prairie 70
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Littlefork-Big Falls 28
Ely 66
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Moorhead 66
Fergus Falls 37
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Zumbrota-Mazeppa 40
Kasson-Mantorville 61
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
Sibley East 54
Norwood-Young America 63
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Princeton 77
Big Lake 69
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Maple River 64
Randolph 47
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Mabel-Canton 22
Spring Grove 87
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
LeSueur-Henderson 56
Lester Prairie 60
F/OT
Time: 7:15 PM
@White Bear Lake
Forest Lake 58
White Bear Lake 78
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Floodwood 36
Cromwell-Wright 72
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Belle Plaine 61
Tri-City United 55
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Battle Lake 33
Ashby 51
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Superior 100
Cloquet 47
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Fairmont 56
St. James Area 52
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Cherry 79
Hill City 52
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Nashwauk-Keewatin 57
Greenway 73
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Esko 79
Barnum 53
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Becker 75
Monticello 85
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Northland 70
Deer River 86
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Rush City 65
Pine City 83
Final
Time: 7:15 PM
@Nevis
Pine River-Backus 55
Nevis 79
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
LeRoy-Ostrander 74
Southland 101
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Buffalo Lake-Hector-Stewart 58
Springfield 70
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
Cristo Rey Jesuit 47
Maranatha Christian 65
Final
Time: 7:30 PM
@Rothsay
Underwood 53
Rothsay 73
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Dawson-Boyd 48
Lakeview 67
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Northfield 68
Mankato West 70
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Belgrade-Brooten-Elrosa 49
Sauk Centre 40
Final
Time: 7:30 PM
@St. Agnes
St. Croix Prep 61
St. Agnes 58
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Winona 65
Rochester John Marshall 27
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Wabasha-Kellogg 44
Dover-Eyota 64
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Minnesota Valley Lutheran 73
Gibbon-Fairfax-Winthrop 58
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Melrose 57
Montevideo 47
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
Goodridge/Grygla 41
Warroad 72
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
MACCRAY 65
Minneota 44
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Pillager 44
Verndale 47
Final
Time: 7:30 PM
@Upsala
Browerville-Eagle Valley 55
Upsala 64
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Owatonna 97
Albert Lea 40
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Austin 73
Mankato East 71
F/OT
Time: 7:30 PM
@Faribault
Rochester Mayo 65
Faribault 48
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Lac qui Parle Valley 85
Yellow Medicine East 59
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Northern Freeze 62
Roseau 42
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Lake Park-Audubon 53
Park Christian 60
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
Ortonville 39
Wheaton/Herman-Norcross 72
Final
Time: 7:30 PM
@Math and Science Academy
North Lakes Academy 32
Math and Science Academy 68
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Win-E-Mac 91
Bagley 43
Final
Time: 7:30 PM
@Redwood Falls
Luverne 51
Redwood Valley 78
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
East Grand Forks 54
Hawley 70
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Wadena-Deer Creek 70
Bertha-Hewitt 65
Final
Time: 7:30 PM
@Nova Classical
Trinity School 61
Nova Classical Academy 26
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Clinton-Graceville-Beardsley 44
West Central Area 84
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Menahga 68
New York Mills 70
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
NCE/U-H 57
Ada-Borup-West 55
Final
Time: 7:30 PM
@Lancaster
Stephen-Argyle 50
Kittson County Central 34
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Bemidji 57
Thief River Falls 45
Final
Time: 7:30 PM
@Spectrum
Heritage Christian 35
Spectrum 77
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Central MN Christian 55
Tracy-Milroy-Balaton 52
Final
Time: 7:30 PM
@Cass Lake
Blackduck 58
Cass Lake-Bena 68
Final
Time: 7:30 PM
@Mayer Lutheran
Blake 71
Mayer Lutheran 57
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Sacred Heart 65
Warren-Alvarado-Oslo 68
Final