Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Tuesday, January 25, 2022

Time: 2:30 PM
@Becker
Sauk Rapids-Rice 70
Becker 68
Final
Time: 5:00 PM
@Minnesota Transitions
CHOF 70
Minnesota Transitions Charter 27
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Richfield 82
Fridley 55
Final
Time: 6:00 PM
@Nashwauk
Silver Bay 54
Nashwauk-Keewatin 77
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Hermantown 90
Duluth Denfeld 54
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
Providence Academy 86
Hope Academy 42
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Edina 66
Minnetonka 82
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Farmington 68
Eastview 71
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Hill-Murray 60
Hastings 62
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
New London-Spicer 56
Litchfield 51
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Prior Lake 68
Burnsville 71
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Rosemount 67
Lakeville North 64
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
St. Clair 78
Cleveland 28
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
St. Paul Harding 65
St. Paul Highland Park 74
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Coon Rapids 68
Centennial 62
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Twin Cities Academy/Great River 59
St. Paul Academy 69
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Tartan 80
Two Rivers 58
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Rockford 76
Glencoe-Silver Lake 68
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Park Center 77
Spring Lake Park 54
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Delano 52
Mound Westonka 58
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Holy Family Catholic 86
Jordan 71
Final
Time: 7:00 PM
@Trimont
Madelia 43
Martin County West 50
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Mahtomedi 57
Simley 51
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Maple Grove 72
Champlin Park 76
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Atwater-Cosmos-Grove City 58
Maple Lake 37
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Edison
Minneapolis South 87
Minneapolis Edison 50
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Shakopee 78
Apple Valley 45
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Robbinsdale Armstrong 64
Elk River 56
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
South St. Paul 81
North St. Paul 59
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Belgrade-Brooten-Elrosa 63
Kimball Area 50
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Mankato Loyola 85
Alden-Conger 35
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Henry 58
Minneapolis Southwest 74
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Lakeville South 70
Eagan 57
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
T/ML/GHEC 57
Nicollet 64
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
West Lutheran 72
Spectrum 66
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Osseo 60
Totino-Grace 66
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Holdingford 35
Paynesville Area 61
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Holy Angels 63
Columbia Heights 75
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
St. Francis 67
Chisago Lakes Area 77
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Anoka 93
Rogers 90
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Buffalo 59
St. Michael-Albertville 65
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Blaine 76
Andover 89
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Cloquet 48
Duluth East 84
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Watertown-Mayer 56
Annandale 69
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Eden Prairie 60
Wayzata 53
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
New Richland-H-E-G 43
Janesville-Waldorf-Pemberton 57
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Mille Lacs 65
Floodwood 47
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Long Prairie-Grey Eagle 53
Parkers Prairie 67
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Chisholm 80
Littlefork-Big Falls 36
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Virginia 84
International Falls 58
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Wrenshall 51
Ely 73
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Ogilvie 45
Hinckley-Finlayson 63
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Pequot Lakes 57
St. Cloud Cathedral 51
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Triton 54
Randolph 59
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Eveleth-Gilbert 42
Mountain Iron-Buhl 76
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Lester Prairie 72
Tri-City United 63
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Marshall 67
Redwood Valley 55
Final
Time: 7:15 PM
@Henderson
Mayer Lutheran 49
LeSueur-Henderson 53
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Lanesboro 62
Lyle/Austin Pacelli 59
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Barnum 77
Carlton 47
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Brainerd 53
Bemidji 64
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Stewartville 53
Lake City 46
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Sibley East 42
Belle Plaine 58
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Princeton 96
Cambridge-Isanti 81
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Northland 72
Cromwell-Wright 53
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
North Branch 60
Monticello 72
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Moose Lake-Willow River 53
Grand Rapids 36
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Medford 20
Maple River 95
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Kasson-Mantorville 61
Rochester Lourdes 50
Final
Time: 7:15 PM
@Mahnomen
Hillcrest Lutheran Academy 69
Mahnomen/Waubun 92
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Esko 90
Aitkin 61
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Detroit Lakes 52
Alexandria 85
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Cannon Falls 31
Goodhue 66
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Hibbing 55
Superior 83
Final
Time: 7:15 PM
@DeLaSalle
St. Anthony Village 47
DeLaSalle 85
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Osakis 57
Little Falls 42
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Mabel-Canton 38
Southland 77
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Braham 40
Pine City 107
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Houston 64
Glenville-Emmons 49
Final
Time: 7:15 PM
@Laporte
Cass Lake-Bena 90
Laporte 48
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Cook County 40
Mesabi East 75
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Bethlehem Academy 38
Kenyon-Wanamingo 58
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Royalton 59
Upsala 50
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
East Central 39
Rush City 91
Final
Time: 7:15 PM
@Dawson
Canby 56
Dawson-Boyd 78
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
United South Central 50
Waterville-Elysian-Morristown 53
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Spring Grove 63
Kingsland 38
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Schaeffer Academy 50
Grand Meadow 61
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Win-E-Mac 64
Park Christian 57
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Northfield 53
Rochester John Marshall 48
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Heron Lake-Okabena/Fulda 74
Cedar Mountain 52
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Northome/Kelliher 27
Blackduck 66
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Nevis 80
Walker-Hackensack-Akeley 46
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Lake of the Woods 30
Goodridge/Grygla 84
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Badger/Greenbush-Middle River 82
Clearbrook-Gonvick 77
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Grand Forks Red River 71
Moorhead 78
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Melrose 50
Morris Area/Chokio-Alberta 96
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Stephen-Argyle 44
Sacred Heart 79
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Henning 67
Pillager 54
Final
Time: 7:30 PM
@Battle Lake
Hancock 65
Battle Lake 50
Final
Time: 7:30 PM
@Comfrey
Red Rock Central 40
Mountain Lake Area/Comfrey 56
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
Concordia Academy 71
Maranatha Christian 78
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
East Grand Forks 53
Thief River Falls 77
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Pine River-Backus 78
Red Lake 54
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Ada-Borup-West 76
Fertile-Beltrami 91
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Fosston 58
Lake Park-Audubon 38
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Winona 70
Faribault 37
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Lutheran
St. Agnes 74
St. Croix Lutheran 63
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Plainview-Elgin-Millville 43
Caledonia 71
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
Trinity School 56
New Life Academy 69
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Buffalo Lake-Hector-Stewart 74
Sleepy Eye 46
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Minnesota Valley Lutheran 70
Sleepy Eye Saint Mary's 62
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Albert Lea 44
Rochester Mayo 91
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Barnesville 80
Crookston 51
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Wheaton/Herman-Norcross 52
Breckenridge 49
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Tracy-Milroy-Balaton 73
Renville County West 56
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Sauk Centre 56
Benson 27
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Wadena-Deer Creek 68
New York Mills 74
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Bertha-Hewitt 32
Menahga 50
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Jackson County Central 72
Worthington 78
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Yellow Medicine East 47
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 77
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Wabasha-Kellogg 55
Fillmore Central 93
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Wabasso 53
New Ulm Cathedral 64
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Minneota 57
Lac qui Parle Valley 75
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Climax/Fisher 72
NCE/U-H 85
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Austin 76
Mankato West 51
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Lakeview 65
Central MN Christian 57
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Owatonna 79
Red Wing 45
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Pipestone Area 80
Windom Area 48
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
St. Charles 31
Rushford-Peterson 84
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Verndale 75
Sebeka 38
Final
Time: 7:30 PM
@Cook
Cherry 84
North Woods 59
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Zumbrota-Mazeppa 59
Lewiston-Altura 77
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Dilworth-Glyndon-Felton 71
Pelican Rapids 63
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Springfield 85
Gibbon-Fairfax-Winthrop 58
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Russell-Tyler-Ruthton 78
MACCRAY 62
Final
Time: 7:30 PM
@Lancaster
Red Lake County 53
Kittson County Central 47
Final
Time: 7:30 PM
@Bird Island
Montevideo 72
BOLD 59
Final
Time: 7:30 PM
@PACT Charter
North Lakes Academy 66
PACT Charter 59
Final