High School Basketball (B) Scores for Thursday, January 20, 2022

Time: 5:15 PM
@Legacy Christian
CHOF 73
Legacy Christian 86
Final
Time: 6:00 PM
@Math and Science Academy
St. Charles 49
Math and Science Academy 55
Final
Time: 6:00 PM
@Central
Twin Cities Academy/Great River 69
St. Paul Central 56
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Cook County 35
Silver Bay 73
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Jordan 61
Delano 58
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Bloomington Jefferson 50
Bloomington Kennedy 46
Final
Time: 7:00 PM
@Liberty Classical Academy
St. Paul Washington 71
Liberty Classical Academy 104
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Duluth East 62
Duluth Denfeld 41
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Cleveland 51
Nicollet 58
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Atwater-Cosmos-Grove City 57
Eden Valley-Watkins 80
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
South St. Paul 69
Simley 59
Final
Time: 7:00 PM
@Hiawatha Collegiate
Avail Academy 83
Hiawatha Collegiate 105
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
Rush City 74
Hope Academy 60
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Royalton 69
Kimball Area 73
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis North 80
Minneapolis Roosevelt 18
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Belgrade-Brooten-Elrosa 81
Paynesville Area 50
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
PACT Charter 33
Eagle Ridge Academy 63
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Edison 74
Minneapolis Henry 76
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Annandale 70
Howard Lake-Waverly-Winsted 32
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Robbinsdale Cooper 62
St. Louis Park 70
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Washburn 58
Minneapolis South 65
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
St. Paul Academy 59
Breck 79
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Minneapolis Southwest 62
Buffalo 74
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Maple Lake 31
Holdingford 44
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Martin County West 59
T/ML/GHEC 34
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Madelia 50
St. Clair 83
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Lake Crystal-Wellcome Memorial 42
Mankato Loyola 58
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Kingsland 62
Mabel-Canton 42
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Goodhue 44
Lake City 56
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Chisago Lakes Area 62
North Branch 73
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Alden-Conger 30
Lanesboro 65
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Pine City 85
Hinckley-Finlayson 46
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Mesabi East 77
International Falls 53
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Rothsay 46
Parkers Prairie 54
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Medford 60
Waterville-Elysian-Morristown 92
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Grand Meadow 61
Blooming Prairie 49
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Central MN Christian 75
Canby 43
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Belle Plaine 51
Lester Prairie 49
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Duluth Marshall 68
Proctor 48
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Hillcrest Lutheran Academy 62
Battle Lake 39
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Carlton 35
Northland 82
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Ogilvie 38
East Central 52
Final
Time: 7:15 PM
Glenville-Emmons 46
Immanuel Lutheran 48
Final
Time: 7:15 PM
@Nevis
Northome/Kelliher 45
Nevis 101
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Tri-City United 51
Mayer Lutheran 77
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Melrose 43
St. Cloud Cathedral 49
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
LeSueur-Henderson 65
Norwood-Young America 59
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Greenway 63
Hill City 43
Final
Time: 7:30 PM
@Schaeffer Academy
Fillmore Central 61
Schaeffer Academy 68
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 76
Minneota 43
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Win-E-Mac 60
Fertile-Beltrami 93
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Dawson-Boyd 70
Yellow Medicine East 62
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Sleepy Eye 56
Springfield 71
Final
Time: 7:30 PM
@Adrian
Luverne 68
Adrian/Ellsworth 39
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Stewartville 67
Dover-Eyota 37
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
La Crescent-Hokah 71
Lewiston-Altura 52
Final
Time: 7:30 PM
@Waubun
NCE/U-H 61
Mahnomen/Waubun 80
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Rapids
Hermantown 92
Sauk Rapids-Rice 87
F/OT
Time: 7:30 PM
@Hills
Southwest MN Christian 76
Hills-Beaver Creek 43
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Thief River Falls 64
Roseau 29
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Park Christian 49
Ada-Borup-West 62
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Mountain Lake Area/Comfrey 63
Westbrook-Walnut Grove 55
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Red Rock Central 48
Heron Lake-Okabena/Fulda 79
Final
Time: 7:30 PM
Lyle/Austin Pacelli 52
St. Ansgar 33
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
MACCRAY 46
Tracy-Milroy-Balaton 66
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Dilworth-Glyndon-Felton 85
Hawley 79
Final
Time: 7:30 PM
@Underwood
Sebeka 49
Underwood 62
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Renville County West 61
Lakeview 74
Final
Time: 7:30 PM
@Arlington
Gibbon-Fairfax-Winthrop 59
Sibley East 69
F/OT
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Cedar Mountain 51
New Ulm Cathedral 66
Final
Time: 7:30 PM
@Glencoe
New London-Spicer 34
Glencoe-Silver Lake 70
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Warren-Alvarado-Oslo 88
Lake of the Woods 44
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasha
Southland 68
Wabasha-Kellogg 38
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Pillager 77
Bertha-Hewitt 61
Final
Time: 7:30 PM
@Stephen
Warroad 78
Stephen-Argyle 56
Final
Time: 7:30 PM
@Ashby
Brandon/Evansville 40
Ashby 57
Final
Time: 7:30 PM
@Edgerton
Murray County Central 72
Edgerton 29
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Verndale 58
Wadena-Deer Creek 56
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Lac qui Parle Valley 52
Russell-Tyler-Ruthton 55
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Pelican Rapids 55
Breckenridge 43
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Wheaton/Herman-Norcross 53
West Central Area 58
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Menahga 37
Henning 49
Final