High School Basketball (B) Scores for Thursday, January 13, 2022

Time: 6:00 PM
@Groves Academy
Hmong Academy 43
Groves Academy 41
Final
Time: 6:30 PM
@Forest Lake
Avail Academy 75
Lakes International Language Academy 31
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
White Bear Lake 61
Cretin-Derham Hall 68
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Chanhassen 60
Bloomington Kennedy 59
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Robbinsdale Armstrong 60
Park Center 73
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Totino-Grace 64
Rogers 46
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Anoka 57
Maple Grove 86
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Apple Valley 45
Lakeville North 94
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
T/ML/GHEC 45
St. Clair 65
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Jordan 65
Providence Academy 59
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Holy Family Catholic 49
Mound Westonka 57
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Centennial 52
Andover 68
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
East Grand Forks 61
Warroad 80
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Rockford 92
Southwest Christian 77
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Coon Rapids 83
Champlin Park 74
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Blaine 61
Elk River 64
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Kimball Area 61
Milaca 72
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
East Central 30
Mora 66
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Postville 43
Mabel-Canton 73
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Battle Lake 66
Underwood 32
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Crystal
Alden-Conger 39
Lake Crystal-Wellcome Memorial 85
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Bethlehem Academy 45
Janesville-Waldorf-Pemberton 55
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Cannon Falls 46
Stewartville 55
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Fergus Falls 40
Alexandria 69
Final
Time: 7:15 PM
@Cotton
Wrenshall 58
Lakeview Christian 78
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Rocori 59
St. Cloud Tech 67
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
St. James Area 65
Blue Earth Area 69
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
St. Cloud Apollo 57
Willmar 67
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Esko 88
Superior 77
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Hayfield 58
Randolph 45
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Cambridge-Isanti 67
Becker 69
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Holdingford 31
Foley 61
Final
Time: 7:15 PM
@Henderson
Medford 69
LeSueur-Henderson 87
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Byron 54
Zumbrota-Mazeppa 48
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Goodhue 61
Rochester Lourdes 52
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Brainerd 67
Sartell-St. Stephen 62
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Pillager 46
Pequot Lakes 70
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
New Richland-H-E-G 64
Tri-City United 46
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Kingsland 56
Southland 79
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Ashby 45
Parkers Prairie 40
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Cloquet 80
Hermantown 96
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Osakis 84
Swanville 51
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Pine City 72
Ogilvie 27
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Greenway 49
Crosby-Ironton 73
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
New Ulm Cathedral 57
Sleepy Eye 35
Final
Time: 7:30 PM
@Spectrum
Eagle Ridge Academy 58
Spectrum 63
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Thief River Falls 64
Detroit Lakes 95
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Sauk Centre 65
Melrose 72
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Ortonville 61
Canby 81
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Hills-Beaver Creek 73
Heron Lake-Okabena/Fulda 60
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Dilworth-Glyndon-Felton 54
Perham 58
F/OT
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Redwood Valley 56
Pipestone Area 60
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Hawley 60
Pelican Rapids 79
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Henning 84
Bertha-Hewitt 39
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Northern Freeze 44
Sacred Heart 66
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
St. Peter 68
New Ulm 77
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato Loyola
Sleepy Eye Saint Mary's 67
Mankato Loyola 84
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Mountain Lake Area/Comfrey 51
Southwest MN Christian 57
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Marshall 50
Mankato West 58
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Buffalo Lake-Hector-Stewart 84
Minnesota Valley Lutheran 67
Final
Time: 7:30 PM
@Long Prairie
Upsala 69
Long Prairie-Grey Eagle 38
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Aitkin 57
Wadena-Deer Creek 52
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasha
Schaeffer Academy 32
Wabasha-Kellogg 54
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Frazee 62
Breckenridge 61
F/OT
Time: 7:30 PM
@Fosston
NCE/U-H 43
Fosston 61
Final
Time: 7:30 PM
@West Lutheran
United Christian Academy 45
West Lutheran 77
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
St. John's Prep 47
Browerville-Eagle Valley 60
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Rushford-Peterson 69
Chatfield 55
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Morris Area/Chokio-Alberta 63
Montevideo 52
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Walker-Hackensack-Akeley 33
Pine River-Backus 68
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
BOLD 72
Benson 56
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Win-E-Mac 54
Lake Park-Audubon 64
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Menahga 64
Staples-Motley 55
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Albert Lea 40
Mankato East 106
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Worthington 77
Windom Area 90
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Fillmore Central 68
Plainview-Elgin-Millville 77
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Triton 69
Dover-Eyota 52
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Hill City 72
Laporte 61
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Wheaton/Herman-Norcross 83
Clinton-Graceville-Beardsley 43
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Bagley 50
Park Christian 75
Final
Time: 7:30 PM
@PACT Charter
Heritage Christian 55
PACT Charter 63
Final
Time: 7:30 PM
@Nova Classical
Math and Science Academy 62
Nova Classical Academy 64
Final
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Fertile-Beltrami 65
Mahnomen/Waubun 60
Final