Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Tuesday, January 11, 2022

Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Mound Westonka 64
St. Anthony Village 62
Final
Time: 6:30 PM
@Cherry
Cook County 28
Cherry 103
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Belgrade-Brooten-Elrosa 71
Maple Lake 14
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Prior Lake 87
Farmington 95
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
St. Paul Humboldt 38
St. Paul Johnson 84
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Eden Valley-Watkins 84
Paynesville Area 90
F/2OT
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Roseau 80
Clearbrook-Gonvick 63
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Glencoe-Silver Lake 56
Dassel-Cokato 36
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Mahtomedi 70
St. Thomas Academy 72
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
New London-Spicer 64
Howard Lake-Waverly-Winsted 57
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Spring Lake Park 67
Coon Rapids 76
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
New Prague 33
Waconia 58
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Bloomington Kennedy 54
Robbinsdale Cooper 76
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Hill-Murray 40
Two Rivers 72
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Champlin Park 81
Anoka 60
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Monticello 100
Chisago Lakes Area 76
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Elk River 66
Park Center 84
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Washburn 58
Minneapolis Southwest 65
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Kimball Area 66
Holdingford 47
Final
Time: 7:00 PM
@Trimont
Alden-Conger 52
Martin County West 81
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Chaska 58
Benilde-St. Margaret's 64
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Eagan 51
Apple Valley 42
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Richfield 76
Holy Angels 95
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Royalton 84
Atwater-Cosmos-Grove City 66
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Andover 73
Maple Grove 62
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Blaine 60
Centennial 70
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Eastview 80
Rosemount 40
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Holy Family Catholic 70
Breck 64
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Lakeville North 87
Burnsville 57
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Lakeville South 70
Shakopee 80
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
New Ulm 74
Hutchinson 78
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Rocori 73
Zimmerman 61
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Totino-Grace 66
Robbinsdale Armstrong 54
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
Trinity School 46
Twin Cities Academy/Great River 75
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
St. Croix Prep 53
Concordia Academy 72
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Hastings 50
North St. Paul 79
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Hopkins 71
Buffalo 63
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Mankato Loyola 59
St. Clair 52
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Nicollet 47
Lake Crystal-Wellcome Memorial 87
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Osseo 69
Rogers 53
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Rockford 74
Watertown-Mayer 39
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Jefferson 62
Chanhassen 45
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Simley 61
Tartan 69
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Orono 61
St. Louis Park 62
F/OT
Time: 7:15 PM
@Eveleth
Hermantown 77
Eveleth-Gilbert 40
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Detroit Lakes 66
Fergus Falls 84
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Lakeview Christian 63
Hill City 60
F/OT
Time: 7:15 PM
@Fargo South
Moorhead 85
Fargo South 78
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Becker 53
North Branch 75
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Grand Meadow 40
Spring Grove 44
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
St. Michael-Albertville 55
Sartell-St. Stephen 71
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Jackson County Central 39
Marshall 80
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Chisholm 95
Nashwauk-Keewatin 67
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Rochester Lourdes 54
Lake City 74
Final
Time: 7:15 PM
@Red Lake
Nevis 69
Red Lake 42
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Zumbrota-Mazeppa 47
Goodhue 67
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Medford 58
New Richland-H-E-G 84
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Virginia 70
Two Harbors 63
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Superior 92
Duluth Marshall 69
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
LeRoy-Ostrander 59
Schaeffer Academy 41
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Pine City 66
Foley 42
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Cambridge-Isanti 79
Big Lake 82
F/OT
Time: 7:15 PM
@Byron
Kasson-Mantorville 56
Byron 52
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Cromwell-Wright 51
McGregor 40
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Milaca 69
Hinckley-Finlayson 55
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Lyle/Austin Pacelli 75
Mabel-Canton 36
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Proctor 61
Mesabi East 64
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
St. Cloud Cathedral 46
St. Cloud Tech 75
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Triton 85
Bethlehem Academy 49
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Lanesboro 89
Glenville-Emmons 46
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 65
Sibley East 50
Final
Time: 7:15 PM
@Glenwood
Albany 70
Minnewaska Area 62
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Southland 89
Houston 25
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Randolph 77
Blooming Prairie 41
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Upsala 72
Pierz 70
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Greenway 63
Ely 40
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
St. John's Prep 79
Mille Lacs 47
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Delano 47
Sauk Rapids-Rice 59
Final
Time: 7:15 PM
@Columbia Heights
DeLaSalle 60
Columbia Heights 75
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Floodwood 35
North Woods 97
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Pequot Lakes 71
Little Falls 41
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Long Prairie-Grey Eagle 25
Melrose 59
Final
Time: 7:30 PM
@Litchfield
Annandale 52
Litchfield 28
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Renville County West 77
Yellow Medicine East 67
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Win-E-Mac 80
Red Lake County 50
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Browerville-Eagle Valley 58
Staples-Motley 52
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Thief River Falls 95
Bagley 38
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Lac qui Parle Valley 41
Lakeview 37
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Tracy-Milroy-Balaton 59
Westbrook-Walnut Grove 49
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Luverne 45
Pipestone Area 65
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Northfield 95
Albert Lea 52
Final
Time: 7:30 PM
@Northome
Walker-Hackensack-Akeley 50
Northome/Kelliher 59
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Brandon/Evansville 43
West Central Area 58
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Heron Lake-Okabena/Fulda 58
Murray County Central 71
Final
Time: 7:30 PM
@Hayfield
Kenyon-Wanamingo 40
Hayfield 44
Final
Time: 7:30 PM
@PACT Charter
Spectrum 89
PACT Charter 37
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
MACCRAY 59
Canby 61
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Central MN Christian 51
Minneota 33
Final
Time: 7:30 PM
@Adrian
Southwest MN Christian 83
Adrian/Ellsworth 71
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Pillager 52
Wadena-Deer Creek 47
Final
Time: 7:30 PM
@Math and Science Academy
Liberty Classical Academy 69
Math and Science Academy 72
F/OT
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Lake Park-Audubon 49
Mahnomen/Waubun 79
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Cannon Falls 87
St. Charles 42
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
Legacy Christian 87
Heritage Christian 61
Final
Time: 7:30 PM
@St. Agnes
Maranatha Christian 71
St. Agnes 53
Final
Time: 7:30 PM
@Minnetonka
West Lutheran 79
Eagle Ridge Academy 57
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Cedar Mountain 67
Sleepy Eye Saint Mary's 80
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Faribault 46
Owatonna 101
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
New York Mills 58
Henning 56
F/OT
Time: 7:30 PM
@Mountain Iron
Fond du Lac Ojibwe 52
Mountain Iron-Buhl 113
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Warren-Alvarado-Oslo 65
Sacred Heart 72
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Sleepy Eye 54
Minnesota Valley Lutheran 60
Final
Time: 7:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Croix Lutheran 65
Cristo Rey Jesuit 56
Final
Time: 7:30 PM
@Edgerton
Mountain Lake Area/Comfrey 70
Edgerton 40
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Verndale 67
Bertha-Hewitt 44
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
Kittson County Central 24
Warroad 56
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Hillcrest Lutheran Academy 70
NCE/U-H 64
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Hills-Beaver Creek 67
Red Rock Central 42
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Austin 55
Winona 48
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasha
Caledonia 84
Wabasha-Kellogg 41
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Dawson-Boyd 61
Russell-Tyler-Ruthton 63
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Benson 54
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 76
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
CHOF 69
New Life Academy 90
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Barnesville 76
Park Rapids Area 51
Final
Time: 7:30 PM
@Stephen
Badger/Greenbush-Middle River 77
Stephen-Argyle 59
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
BOLD 53
Springfield 67
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Sebeka 17
Menahga 61
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Blackduck 77
Laporte 17
Final
Time: 7:45 PM
@MSU-Mankato
Mankato East 62
Mankato West 51
Final
Time: 8:00 PM
@Rochester Mayo
Rochester Century 62
Rochester Mayo 61
F/OT