Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Thursday, January 6, 2022

Time: 6:00 PM
@Hmong Academy
Avail Academy 62
Hmong Academy 26
Final
Time: 6:30 PM
@McGregor
Silver Bay 57
McGregor 65
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Holdingford 46
Royalton 72
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Lake Crystal-Wellcome Memorial 60
T/ML/GHEC 40
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Shakopee 84
Burnsville 48
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville South 66
Prior Lake 61
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Farmington 58
Rosemount 66
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Madelia 42
Mankato Loyola 60
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Martin County West 70
Nicollet 40
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Breck 52
Jordan 77
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Delano 72
New Prague 69
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Wayzata 68
Lakeville North 52
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Eden Valley-Watkins 60
Maple Lake 19
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Cleveland 55
Alden-Conger 65
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Grand Rapids 73
Duluth Denfeld 55
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
New Life Academy 84
St. Paul Humboldt 50
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
St. Paul Como Park 85
St. Paul Harding 47
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Robbinsdale Cooper 77
Bloomington Jefferson 82
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Champlin Park 52
Edina 71
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork
South Ridge 78
Littlefork-Big Falls 43
Final
Time: 7:00 PM
@Washington
St. Paul Highland Park 47
St. Paul Washington 35
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Waconia 69
Bloomington Kennedy 52
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Paynesville Area 66
Kimball Area 39
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Becker 75
Chisago Lakes Area 58
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Buffalo 75
Brainerd 58
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Edison 54
Minneapolis Washburn 75
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Apple Valley 48
Eastview 81
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Superior 58
Duluth East 50
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Robbinsdale Armstrong 62
Andover 77
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Crosby-Ironton 80
Hinckley-Finlayson 54
Final
Time: 7:15 PM
@North Lakes Academy
St. John's Prep 46
North Lakes Academy 60
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Underwood 31
Ashby 74
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
LeSueur-Henderson 58
Tri-City United 43
Final
Time: 7:15 PM
@Granite Falls
Canby 65
Yellow Medicine East 68
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Proctor 74
Duluth Marshall 81
Final
Time: 7:15 PM
@Fairmont
St. Peter 69
Fairmont 61
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
St. Francis 75
Sartell-St. Stephen 90
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Pine City 68
Rush City 52
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Kenyon-Wanamingo 83
Bethlehem Academy 43
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Blooming Prairie 68
Medford 67
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Albany 61
Pequot Lakes 69
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Parkers Prairie 94
Hillcrest Lutheran Academy 98
F/3OT
Time: 7:15 PM
@Cherry
Wrenshall 38
Cherry 80
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Lanesboro 69
LeRoy-Ostrander 71
F/OT
Time: 7:15 PM
@Norwood
Lester Prairie 66
Norwood-Young America 59
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
North Branch 66
Big Lake 55
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Watertown-Mayer 74
Belle Plaine 60
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Little Falls 45
Mora 49
Final
Time: 7:15 PM
@Northome
Cass Lake-Bena 116
Northome/Kelliher 50
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Ogilvie 64
Braham 66
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Zumbrota-Mazeppa 45
Stewartville 78
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Lake City 75
Pine Island 42
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Cloquet 73
Aitkin 55
Final
Time: 7:30 PM
@Hutchinson
Glencoe-Silver Lake 62
Hutchinson 72
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
New Ulm Cathedral 58
Springfield 53
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Verndale 41
Henning 65
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Winona 64
Rochester Century 56
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Northfield 61
Austin 59
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Benson 36
Morris Area/Chokio-Alberta 79
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Kasson-Mantorville 76
New Ulm 73
F/OT
Time: 7:30 PM
@Nevis
Blackduck 38
Nevis 64
Final
Time: 7:30 PM
@Battle Lake
Brandon/Evansville 48
Battle Lake 55
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Wadena-Deer Creek 53
Menahga 28
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Redwood Valley 69
Worthington 55
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Mahnomen/Waubun 71
Park Christian 45
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Faribault 52
Red Wing 55
Final
Time: 7:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Holy Family Catholic 68
Cristo Rey Jesuit 45
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 59
Dawson-Boyd 70
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest Christian
Dassel-Cokato 35
Southwest Christian 72
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Pillager 68
Sebeka 29
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Climax/Fisher 33
Fertile-Beltrami 81
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Renville County West 39
Lac qui Parle Valley 67
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Gibbon-Fairfax-Winthrop 65
Sleepy Eye 59
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Lakeview 55
Russell-Tyler-Ruthton 57
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Minneota 51
Tracy-Milroy-Balaton 72
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Laporte 37
Pine River-Backus 85
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Kittson County Central 44
Goodridge/Grygla 55
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Bertha-Hewitt 69
New York Mills 84
Final
Time: 7:30 PM
@Dodge Center
Plainview-Elgin-Millville 81
Triton 73
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Albert Lea 49
Mankato West 80
Final
Time: 7:30 PM
@Arlington
Howard Lake-Waverly-Winsted 70
Sibley East 59
Final
Time: 7:30 PM
@West Lutheran
PACT Charter 60
West Lutheran 87
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Ortonville 47
Hancock 79
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Northern Freeze 65
Red Lake County 76
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Red Lake 88
Walker-Hackensack-Akeley 82
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
MACCRAY 42
Central MN Christian 87
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Osakis 46
West Central Area 30
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Rothsay 47
NCE/U-H 54
Final
Time: 7:30 PM
@Bird Island
Minnewaska Area 57
BOLD 66
Final