Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Wednesday, December 29, 2021

Time: 10:00 AM
@Concordia-St. Paul
St. Thomas Academy 57
Waconia 54
Final
Time: 11:00 AM
@St. John's University
Orono 76
St. Francis 58
Final
Time: 11:00 AM
@St. Cloud State
Monticello 76
Blaine 69
Final
Time: 11:15 AM
@Rochester Civic Center
St. Croix Central 65
St. Croix Prep 48
Final
Time: 11:30 AM
@Concordia-St. Paul
Mound Westonka 64
St. Paul Central 50
Final
Time: 11:45 AM
@Perham
Paynesville Area 70
Wheaton/Herman-Norcross 68
F/OT
Time: 12:00 PM
@Legacy Christian
Hillcrest Lutheran Academy 72
Frazee 54
Final
Time: 12:00 PM
@Winona State
Lewiston-Altura 74
Waseca 66
Final
Time: 12:00 PM
@Aitkin
Foley 76
Greenway 67
Final
Time: 12:00 PM
@Hayfield
Wabasha-Kellogg 69
Bethlehem Academy 54
Final
Time: 12:30 PM
@St. Cloud State
Robbinsdale Cooper 77
Farmington 73
Final
Time: 12:30 PM
@Rushford
Spring Grove 44
Dover-Eyota 34
Final
Time: 1:00 PM
@Augsburg
Minneapolis Washburn 78
St. Paul Johnson 75
Final
Time: 1:00 PM
@Walker
Cherry 83
St. John's Prep 54
Final
Time: 1:00 PM
@Cloquet
Proctor 65
Cromwell-Wright 50
Final
Time: 1:15 PM
@Concordia-St. Paul
Robbinsdale Armstrong 63
Owatonna 61
Final
Time: 1:30 PM
@Legacy Christian
Park Christian 68
Legacy Christian 95
Final
Time: 1:30 PM
@Hayfield
Lyle/Austin Pacelli 41
Hayfield 66
Final
Time: 2:00 PM
@St. Cloud Cathedral
Litchfield 40
Melrose 38
Final
Time: 2:00 PM
@Rushford
Randolph 45
Rushford-Peterson 73
Final
Time: 2:00 PM
@Willmar
Dassel-Cokato 74
MACCRAY 70
Final
Time: 2:00 PM
@Aitkin
Pierz 60
Aitkin 62
F/2OT
Time: 2:15 PM
@St. Cloud State
Cass Lake-Bena 64
Ashby 49
Final
Time: 2:15 PM
@St. John's University
Minnetonka 81
Maple Grove 74
Final
Time: 2:15 PM
@St. Cloud Tech
Albany 79
Southwest Christian 52
Final
Time: 2:15 PM
@Winona State
Chatfield 63
Zumbrota-Mazeppa 52
Final
Time: 2:30 PM
@Tyler
Hancock 72
Benson 35
Final
Time: 2:30 PM
@East Ridge
Rosemount 66
North St. Paul 38
Final
Time: 2:30 PM
@Hibbing
Warroad 51
Grand Rapids 50
Final
Time: 2:30 PM
@Cloquet
Pine City 72
Cloquet 78
Final
Time: 2:30 PM
@Crosby
Deer River 86
Fond du Lac Ojibwe 72
Final
Time: 2:45 PM
@Concordia-St. Paul
Holy Angels 54
Benilde-St. Margaret's 50
Final
Time: 2:45 PM
@Tartan
Park of Cottage Grove 66
Andover 56
Final
Time: 2:45 PM
@Rochester Civic Center
Rochester Mayo 70
Lake City 63
Final
Time: 2:45 PM
@Rochester Civic Center
Rochester John Marshall 50
Byron 48
Final
Time: 3:00 PM
@Augsburg
Duluth East 63
Cambridge-Isanti 45
Final
Time: 3:00 PM
@Pequot Lakes
Mora 74
Virginia 51
Final
Time: 3:00 PM
@Walker
New York Mills 65
Lake Park-Audubon 40
Final
Time: 3:00 PM
@Mounds Park Academy
Kaleidoscope Charter 66
Mounds Park Academy 62
Final
Time: 3:15 PM
@Perham
Sauk Centre 49
Perham 52
Final
Time: 3:30 PM
@St. Anthony Village
Minneapolis Edison 94
St. Paul Highland Park 72
Final
Time: 3:45 PM
@Willmar
Barnesville 57
Central MN Christian 46
F/OT
Time: 3:45 PM
@St. Cloud Cathedral
Royalton 76
Concordia Academy 75
Final
Time: 4:00 PM
@Sacred Heart
Clearbrook-Gonvick 59
Stephen-Argyle 56
Final
Time: 4:00 PM
@Crosby
Breck 72
Crosby-Ironton 78
Final
Time: 4:00 PM
@Howard Lake
Plainview-Elgin-Millville 88
East Central 45
Final
Time: 4:00 PM
@Cottonwood
Brandon/Evansville 66
Cedar Mountain 57
Final
Time: 4:00 PM
@St. John's University
North Woods 69
Nevis 67
Final
Time: 4:00 PM
@Pelican Rapids
West Central Area 77
Underwood 25
Final
Time: 4:00 PM
@St. Cloud State
North Branch 70
Delano 69
Final
Time: 4:00 PM
@Sartell
Buffalo 61
Elk River 57
Final
Time: 4:00 PM
@St. Cloud Tech
Stillwater Area 85
Champlin Park 70
Final
Time: 4:15 PM
@Hibbing
Badger/Greenbush-Middle River 67
Red Lake 58
Final
Time: 4:15 PM
@Concordia-St. Paul
Wayzata 80
Osseo 53
Final
Time: 4:15 PM
@St. Cloud Apollo
Becker 61
Hutchinson 59
Final
Time: 4:15 PM
@East Ridge
Eastview 72
Woodbury 65
Final
Time: 4:45 PM
@Moorhead
Zimmerman 58
Breckenridge 55
Final
Time: 5:00 PM
@Ely
Cook County 43
Mille Lacs 41
Final
Time: 5:00 PM
@St. Anthony Village
Hill-Murray 59
St. Anthony Village 81
Final
Time: 5:00 PM
@St. Agnes
St. Paul Humboldt 73
Community of Peace Academy 54
Final
Time: 5:00 PM
@Walker
Warren-Alvarado-Oslo 70
Staples-Motley 56
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Civic Center
Rochester Lourdes 49
New Richmond 44
Final
Time: 5:00 PM
@Windom
Tracy-Milroy-Balaton 43
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 67
Final
Time: 5:00 PM
@Augsburg
Hopkins 78
Forest Lake 58
Final
Time: 5:30 PM
@St. John's University
Annandale 72
Providence Academy 44
Final
Time: 5:30 PM
@Willmar
New London-Spicer 75
Lac qui Parle Valley 64
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud Tech
Belgrade-Brooten-Elrosa 67
Mountain Iron-Buhl 58
Final
Time: 5:30 PM
@Howard Lake
Hope Academy 73
Howard Lake-Waverly-Winsted 72
Final
Time: 5:30 PM
@Hastings
Irondale 80
Prescott 76
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud State
Prior Lake 65
Rogers 61
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud Cathedral
Spectrum 70
Milaca 67
Final
Time: 5:45 PM
@Sartell
St. Michael-Albertville 51
Sauk Rapids-Rice 40
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
East Grand Forks 70
Pine River-Backus 55
Final
Time: 6:00 PM
@Concordia-St. Paul
South St. Paul 88
Richfield 53
Final
Time: 6:00 PM
@Hibbing
Columbia Heights 88
Superior 72
Final
Time: 6:00 PM
@Esko
Nashwauk-Keewatin 68
Hinckley-Finlayson 48
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Prairie
Shakopee 84
Chaska 58
Final
Time: 6:00 PM
@Bethany Lutheran
Maple River 71
St. Croix Lutheran 36
Final
Time: 6:00 PM
@Blue Earth
Jackson County Central 68
United South Central 64
Final
Time: 6:00 PM
@Lakeville North
New Prague 62
Lakeville North 79
Final
Time: 6:00 PM
@Sacred Heart
Climax/Fisher 41
Sacred Heart 76
Final
Time: 6:00 PM
@East Ridge
Cretin-Derham Hall 65
Lakeville South 61
Final
Time: 6:00 PM
@Grand Meadow
Medford 85
Alden-Conger 44
Final
Time: 6:15 PM
@St. Charles
La Crescent-Hokah 58
Pine Island 54
Final
Time: 6:15 PM
@Tartan
Mankato West 48
White Bear Lake 44
Final
Time: 6:30 PM
@Windom
St. James Area 70
Windom Area 60
Final
Time: 6:30 PM
@Bethany Lutheran
New Richland-H-E-G 60
Minnesota Valley Lutheran 52
Final
Time: 6:30 PM
@Cotton
Braham 51
Lakeview Christian 57
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Two Rivers 56
Kasson-Mantorville 53
Final
Time: 7:00 PM
@St. John's University
Rockford 75
Osakis 60
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Hill City 59
Walker-Hackensack-Akeley 60
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
St. Cloud Apollo 52
St. Cloud Tech 92
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
St. Louis Park 70
Hastings 51
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud State
Princeton 75
Alexandria 65
Final
Time: 7:00 PM
@Augsburg
Minneapolis Southwest 72
Big Lake 57
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
West Lutheran 61
St. Agnes 99
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Ortonville 39
Lakeview 77
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Bigfork 37
Ely 63
Final
Time: 7:00 PM
@North Central University
Park Center 67
Minneapolis North 55
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Redwood Valley 76
Willmar 68
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Battle Lake 45
Pelican Rapids 74
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Martin County West 52
Russell-Tyler-Ruthton 36
Final
Time: 7:30 PM
@Sartell
Spring Lake Park 54
Sartell-St. Stephen 57
Final
Time: 7:30 PM
@Norwood
BOLD 71
Norwood-Young America 68
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Roseville 53
Moorhead 75
Final
Time: 7:30 PM
@St. Cloud Apollo
Holy Family Catholic 73
Rocori 64
Final
Time: 7:30 PM
@St. Cloud Cathedral
Moose Lake-Willow River 59
St. Cloud Cathedral 54
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
T/ML/GHEC 64
Blue Earth Area 77
Final
Time: 7:30 PM
@Fergus Falls
Morris Area/Chokio-Alberta 75
Fergus Falls 35
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Albert Lea 77
St. Charles 46
Final
Time: 7:45 PM
@East Ridge
Minnehaha Academy 51
East Ridge 74
Final
Time: 7:45 PM
@Hibbing
Duluth Denfeld 77
Hibbing 79
Final
Time: 7:45 PM
@Esko
Duluth Marshall 44
Esko 73
Final
Time: 7:45 PM
@Eden Prairie
Edina 65
Eden Prairie 83
Final
Time: 7:45 PM
@Grand Meadow
Cannon Falls 73
Grand Meadow 40
Final
Time: 8:00 PM
@Bethany Lutheran
Lake Crystal-Wellcome Memorial 60
Fairmont 47
Final
Time: 8:30 PM
@Bethany Lutheran
St. Clair 57
Mankato Loyola 46
Final
Time: 8:30 PM
@Rochester Civic Center
Rochester Century 47
Stewartville 45
Final
Time: 7:00 PM
@North Central University
Minneapolis North 0
Park Center 0