Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Tuesday, December 28, 2021

Time: 11:00 AM
@Winona State
Chatfield 67
Prairie du Chien 35
Final
Time: 11:15 AM
@Rochester Civic Center
Rochester Mayo 69
Byron 67
Final
Time: 11:30 AM
@Montgomery
Kenyon-Wanamingo 71
LeSueur-Henderson 57
Final
Time: 12:00 PM
@Hayfield
Lyle/Austin Pacelli 65
Wabasha-Kellogg 44
Final
Time: 12:00 PM
@Winona State
Goodhue 51
Winona Cotter/Hope Lutheran 37
Final
Time: 12:01 PM
@Winona State
Caledonia 77
Waseca 49
Final
Time: 1:00 PM
@Rochester Civic Center
Lake City 67
Rochester Century 51
Final
Time: 1:00 PM
@Cloquet
Pine City 99
Proctor 64
Final
Time: 1:00 PM
@Augsburg
Hopkins 86
Minneapolis Washburn 39
Final
Time: 1:30 PM
@Windom
St. James Area 120
Tracy-Milroy-Balaton 113
F/3OT
Time: 1:30 PM
@Hayfield
Bethlehem Academy 50
Hayfield 74
Final
Time: 2:00 PM
@Tyler
Martin County West 54
Hancock 38
Final
Time: 2:00 PM
@Sacred Heart
Stephen-Argyle 88
Climax/Fisher 66
Final
Time: 2:00 PM
@St. Cloud Cathedral
Spectrum 41
Melrose 31
Final
Time: 2:30 PM
@Roseau
Crookston 67
Roseau 47
Final
Time: 2:30 PM
@Hibbing
Superior 75
Warroad 54
Final
Time: 2:30 PM
@Cloquet
Cromwell-Wright 30
Cloquet 67
Final
Time: 2:30 PM
@Crosby
Deer River 76
Breck 74
F/OT
Time: 2:45 PM
@Rochester Civic Center
Stewartville 63
St. Croix Central 53
Final
Time: 3:00 PM
@Augsburg
Forest Lake 68
St. Paul Johnson 55
Final
Time: 3:30 PM
@Montgomery
Lester Prairie 72
Houston 40
Final
Time: 3:30 PM
@Rushford
Dover-Eyota 82
Randolph 64
Final
Time: 3:45 PM
@Perham
Sauk Centre 63
Wheaton/Herman-Norcross 47
Final
Time: 3:45 PM
@St. Cloud Cathedral
Litchfield 59
Milaca 60
Final
Time: 4:00 PM
@Crosby
Fond du Lac Ojibwe 52
Crosby-Ironton 76
Final
Time: 4:00 PM
@Sacred Heart
Clearbrook-Gonvick 34
Sacred Heart 82
Final
Time: 4:00 PM
@Aitkin
Pierz 74
Greenway 72
F/OT
Time: 4:00 PM
@Tyler
Benson 17
Russell-Tyler-Ruthton 70
Final
Time: 4:15 PM
@Hibbing
Columbia Heights 75
Grand Rapids 47
Final
Time: 4:30 PM
@Pequot Lakes
Virginia 41
Pequot Lakes 83
Final
Time: 4:45 PM
@Moorhead
Roseville 76
Zimmerman 57
Final
Time: 5:00 PM
@Augsburg
Minneapolis Southwest 83
Cambridge-Isanti 64
Final
Time: 5:00 PM
@Mounds Park Academy
Kaleidoscope Charter 87
Nova Classical Academy 52
Final
Time: 5:00 PM
@Ely
Bigfork 64
Cook County 28
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Civic Center
St. Croix Prep 65
Rochester Lourdes 61
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud Cathedral
Moose Lake-Willow River 86
Concordia Academy 76
Final
Time: 6:00 PM
@Corn Palace
Totino-Grace 71
Houston 41
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
East Grand Forks 51
Fergus Falls 64
Final
Time: 6:00 PM
@Bethany Lutheran
Lake Crystal-Wellcome Memorial 54
Maple River 48
Final
Time: 6:00 PM
@Hibbing
Duluth Denfeld 70
Red Lake 66
Final
Time: 6:00 PM
@Esko
Hinckley-Finlayson 47
Esko 82
Final
Time: 6:00 PM
@Lakeville North
Austin 63
New Prague 50
Final
Time: 6:00 PM
@Eden Prairie
Shakopee 89
Edina 52
Final
Time: 6:00 PM
@Aitkin
Foley 44
Aitkin 47
Final
Time: 6:30 PM
@Bethany Lutheran
St. Clair 68
New Richland-H-E-G 55
Final
Time: 6:30 PM
@New Ulm Cathedral
Cleveland 32
New Ulm Cathedral 69
Final
Time: 6:30 PM
@Westbrook
Wabasso 49
Westbrook-Walnut Grove 64
Final
Time: 6:30 PM
@Windom
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 62
Windom Area 65
Final
Time: 6:45 PM
@Rochester Civic Center
Rochester John Marshall 68
New Richmond 58
Final
Time: 7:00 PM
@North Central University
Minneapolis North 95
Houston Yates 49
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
Mille Lacs 32
Ely 75
Final
Time: 7:00 PM
@Augsburg
Big Lake 82
Duluth East 79
Final
Time: 7:00 PM
@Winona State
Kaukauna 92
Winona 69
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Barnum 65
Braham 26
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Royalton 46
St. Cloud Cathedral 68
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
International Falls 64
Mesabi East 41
Final
Time: 7:30 PM
@Montgomery
Janesville-Waldorf-Pemberton 65
Tri-City United 55
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Springfield 57
Mountain Lake Area/Comfrey 55
Final
Time: 7:30 PM
@Fergus Falls
Morris Area/Chokio-Alberta 82
Pine River-Backus 53
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Breckenridge 33
Moorhead 70
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Spring Grove 41
Rushford-Peterson 53
Final
Time: 7:30 PM
@North Central University
Park Center 77
Chicago Orr 36
Final
Time: 7:45 PM
@Perham
Paynesville Area 40
Perham 61
Final
Time: 7:45 PM
@Grand Meadow
Medford 47
Grand Meadow 65
Final
Time: 7:45 PM
@Hibbing
Badger/Greenbush-Middle River 56
Hibbing 94
Final
Time: 7:45 PM
@Eden Prairie
Chaska 58
Eden Prairie 75
Final
Time: 8:00 PM
@Bethany Lutheran
Fairmont 57
St. Croix Lutheran 49
Final
Time: 8:30 PM
@Bethany Lutheran
Mankato Loyola 74
Minnesota Valley Lutheran 54
Final
Time: 1:30 PM
@Hayfield
Bethlehem Academy 0
Hayfield 0