High School Basketball (B) Scores for Tuesday, December 21, 2021

Time: 1:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Henry 53
Minneapolis North 82
Final
Time: 2:30 PM
@North Lakes Academy
PACT Charter 61
North Lakes Academy 59
Final
Time: 5:30 PM
@Jordan
Belle Plaine 74
Jordan 96
Final
Time: 5:30 PM
@Harding
St. Paul Academy 93
St. Paul Washington 33
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Osseo 71
Moorhead 58
Final
Time: 6:00 PM
@Sebeka
Fond du Lac Ojibwe 85
Sebeka 64
Final
Time: 6:00 PM
@Pillager
Verndale 62
Pine River-Backus 45
Final
Time: 6:15 PM
@Hamline
Milwaukee Carmen 95
Fridley 77
Final
Time: 6:30 PM
@Legacy Christian
Lakes International Language Academy 61
Legacy Christian 90
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Ely 58
Cook County 35
Final
Time: 6:30 PM
@Two Harbors
Silver Bay 32
Two Harbors 79
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
South St. Paul 68
Park of Cottage Grove 52
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Southwest Christian 53
Watertown-Mayer 69
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
St. Cloud Apollo 44
Princeton 83
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Stillwater Area 62
Mahtomedi 71
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Tartan 54
Hopkins 71
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis Southwest 62
Columbia Heights 81
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Apple Valley 48
Prior Lake 68
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Mounds View 75
North St. Paul 48
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Cleveland 50
T/ML/GHEC 91
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley
Upsala 48
Hinckley-Finlayson 47
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Cloquet 70
Duluth Denfeld 57
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Cambridge-Isanti 73
Anoka 80
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Centennial 67
Irondale 79
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Chanhassen 44
Buffalo 78
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
St. Anthony Village 67
Two Rivers 78
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Chaska 70
Edina 74
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Delano 60
Orono 78
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Eagan 51
Eastview 77
Final
Time: 7:00 PM
@Roseau
East Grand Forks 49
Roseau 45
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Providence Academy 59
Dassel-Cokato 44
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Coon Rapids 70
St. Francis 60
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
Simley 90
St. Paul Highland Park 61
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Wayzata 58
Champlin Park 39
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Hill-Murray 61
Blake 77
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Burnsville 56
Farmington 85
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
St. Clair 62
Lake Crystal-Wellcome Memorial 48
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Hutchinson 48
Waconia 40
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
East Ridge 63
Eden Prairie 53
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Hastings 47
Woodbury 67
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Melrose 48
Litchfield 54
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Minneapolis Roosevelt 27
Rockford 76
Final
Time: 7:00 PM
@Central
Minneapolis South 78
St. Paul Central 62
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
St. Paul Humboldt 36
St. Croix Prep 68
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Rosemount 39
Shakopee 80
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Minnewaska Area 57
Osakis 68
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Randolph 55
Triton 64
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Mille Lacs 36
Barnum 72
Final
Time: 7:15 PM
@Nicollet
Sleepy Eye 48
Nicollet 50
F/OT
Time: 7:15 PM
@Albany
Holdingford 30
Albany 64
Final
Time: 7:15 PM
@Alden
Mabel-Canton 63
Alden-Conger 47
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Hayfield 80
Blooming Prairie 49
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
East Central 58
Carlton 57
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Little Falls 49
St. Cloud Tech 85
Final
Time: 7:15 PM
@Prinsburg
Dawson-Boyd 47
Central MN Christian 68
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Hibbing 77
Esko 68
Final
Time: 7:15 PM
@Montevideo
Atwater-Cosmos-Grove City 60
Montevideo 74
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
Southland 98
Glenville-Emmons 32
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
North Branch 69
Pine City 51
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
St. Michael-Albertville 57
Monticello 65
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Blackduck 74
Hill City 37
Final
Time: 7:15 PM
@New London
Redwood Valley 54
New London-Spicer 70
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
St. James Area 53
St. Peter 64
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Northome/Kelliher 66
Littlefork-Big Falls 46
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Pine Island 74
Cannon Falls 55
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Mountain Iron-Buhl 90
Virginia 66
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
McGregor 50
Nashwauk-Keewatin 68
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
Marshall 84
Windom Area 73
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Maple River 96
Medford 44
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Long Prairie-Grey Eagle 36
Paynesville Area 74
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Lanesboro 34
Spring Grove 70
Final
Time: 7:15 PM
@Lakeville South
Lakeville North 93
Lakeville South 80
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Lake City 66
Zumbrota-Mazeppa 42
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Houston 45
Schaeffer Academy 69
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Grand Meadow 41
Lyle/Austin Pacelli 57
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Goodhue 58
Kasson-Mantorville 61
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Centre
Foley 38
Sauk Centre 56
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
Fairmont 59
Blue Earth Area 63
F/OT
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Duluth East 61
Grand Rapids 36
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Deer River 84
Greenway 58
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Crosby-Ironton 68
Proctor 55
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Concordia Academy 66
Mayer Lutheran 69
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Brainerd 75
Fergus Falls 45
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Alexandria 65
Rocori 62
Final
Time: 7:15 PM
@Harding
Hope Academy 83
St. Paul Harding 54
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Clinton-Graceville-Beardsley 68
Underwood 48
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Pequot Lakes 76
Pierz 46
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Bigfork 53
International Falls 60
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Kimball Area 67
Swanville 79
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Nevis 63
Pillager 53
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Royalton 58
Staples-Motley 53
F/OT
Time: 7:30 PM
@Springfield
Sleepy Eye Saint Mary's 63
Springfield 58
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
St. Paul Como Park 66
Maranatha Christian 79
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Thief River Falls 72
Park Rapids Area 68
Final
Time: 7:30 PM
@Glencoe
Tri-City United 36
Glencoe-Silver Lake 79
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Winona 41
Red Wing 27
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Cass Lake-Bena 88
Red Lake County 56
Final
Time: 7:30 PM
@Lester Prairie
Cedar Mountain 76
Lester Prairie 89
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Laporte 32
Climax/Fisher 65
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Jackson County Central 51
Pipestone Area 84
Final
Time: 7:30 PM
@Norwood
New Ulm Cathedral 54
Norwood-Young America 66
Final
Time: 7:30 PM
@St. Louis Park
Minnehaha Academy 53
St. Louis Park 61
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Fosston 70
Crookston 49
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Northern Freeze 73
Fertile-Beltrami 85
Final
Time: 7:30 PM
@Adrian
Red Rock Central 45
Adrian/Ellsworth 66
Final
Time: 7:30 PM
@Fergus Falls
West Central Area 55
Hillcrest Lutheran Academy 39
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Browerville-Eagle Valley 69
Bertha-Hewitt 44
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Renville County West 35
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 74
Final
Time: 7:30 PM
@Bird Island
Morris Area/Chokio-Alberta 87
BOLD 60
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Austin 65
Rochester Century 68
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Lac qui Parle Valley 71
MACCRAY 55
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Bemidji 85
Detroit Lakes 54
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
New York Mills 89
Ogilvie 62
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Rochester Mayo 71
Mankato East 78
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Murray County Central 59
Hills-Beaver Creek 45
Final
Time: 7:30 PM
@Westbrook
Edgerton 41
Westbrook-Walnut Grove 66
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Chatfield 66
Dover-Eyota 53
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Albert Lea 44
Rochester John Marshall 56
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Tracy-Milroy-Balaton 76
Yellow Medicine East 55
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Canby 72
Lakeview 84
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Stephen-Argyle 37
Goodridge/Grygla 64
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Minneota 38
Russell-Tyler-Ruthton 67
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Faribault 23
Mankato West 64
Final
Time: 7:30 PM
@Parkers Prairie
Henning 71
Parkers Prairie 65
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Win-E-Mac 57
Sacred Heart 76
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Heron Lake-Okabena/Fulda 54
Mountain Lake Area/Comfrey 61
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Battle Lake 66
Breckenridge 67
F/2OT
Time: 7:45 PM
@Benilde-St. Margaret's
DeLaSalle 69
Benilde-St. Margaret's 57
Final
Time: 7:45 PM
@Willmar
Becker 67
Willmar 55
Final
Time: 8:00 PM
@Barnesville
Frazee 25
Barnesville 69
Final
Time: 8:00 PM
@Sartell
Sauk Rapids-Rice 47
Sartell-St. Stephen 64
Final
Time: 8:00 PM
@Ortonville
Ashby 82
Ortonville 47
Final