Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Friday, December 17, 2021

Time: 4:00 PM
@Benson
Hancock 72
MACCRAY 56
Final
Time: 5:30 PM
@Cottonwood
Westbrook-Walnut Grove 63
Minneota 55
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
Breck 64
Mounds Park Academy 24
Final
Time: 6:00 PM
@Kimball
Mora 57
Brandon/Evansville 52
Final
Time: 6:00 PM
@Virginia
International Falls 73
Virginia 102
Final
Time: 6:00 PM
@Morgan
Buffalo Lake-Hector-Stewart 61
Cedar Mountain 60
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Buffalo 73
Moorhead 53
Final
Time: 6:00 PM
@Frazee
Frazee 26
Perham 85
Final
Time: 6:00 PM
@Benson
Clinton-Graceville-Beardsley 84
Benson 71
Final
Time: 6:00 PM
@Community of Peace
St. Paul Washington 82
Community of Peace Academy 73
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Wrenshall 97
Silver Bay 66
Final
Time: 6:30 PM
@Moose Lake
Cook County 17
Moose Lake-Willow River 71
Final
Time: 7:00 PM
@Sanford Pentagon
Corona Centennial 66
Totino-Grace 35
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Lester Prairie 65
Howard Lake-Waverly-Winsted 55
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
St. Paul Highland Park 57
Two Rivers 86
Final
Time: 7:00 PM
@Sanford Pentagon
Chicago Simeon 48
Minneapolis North 47
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Blake 71
Jordan 59
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Providence Academy 62
St. Paul Academy 50
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Martin County West 73
Cleveland 28
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
New Prague 28
Farmington 61
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Heron Lake-Okabena/Fulda 55
Lakeview 75
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Pine City 77
Spectrum 78
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Foley 27
Annandale 69
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Forest Lake 65
Mounds View 57
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Edison
St. Anthony Village 86
Minneapolis Edison 96
Final
Time: 7:00 PM
@Central
Simley 61
St. Paul Central 58
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Roseville 63
Woodbury 64
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Litchfield 36
Hutchinson 53
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
East Ridge 83
Irondale 45
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Maple Grove 75
Elk River 58
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Ogilvie 72
Lakes International Language Academy 58
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Bloomington Jefferson 65
Duluth East 58
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Apple Valley 54
Bloomington Kennedy 63
Final
Time: 7:00 PM
@Truman
Nicollet 63
T/ML/GHEC 78
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Fergus Falls 61
Rocori 63
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Spring Grove 59
Southland 37
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Sibley East 52
Tri-City United 65
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Janesville-Waldorf-Pemberton 43
Hayfield 69
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Aitkin 50
Hinckley-Finlayson 52
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Cloquet 60
Hibbing 82
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Bigfork 59
Nashwauk-Keewatin 83
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Medford 81
Blooming Prairie 85
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Proctor 53
Grand Rapids 77
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Cromwell-Wright 77
Floodwood 51
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
East Central 40
Chisholm 77
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Lake of the Woods 38
Littlefork-Big Falls 52
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
McGregor 56
Carlton 50
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Marshall 79
Worthington 56
Final
Time: 7:15 PM
@Slayton
Canby 66
Murray County Central 76
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Hill City 32
Deer River 103
Final
Time: 7:15 PM
@Eveleth
Greenway 66
Eveleth-Gilbert 62
F/OT
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Mabel-Canton 42
LeRoy-Ostrander 48
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Hill-Murray 63
North Branch 88
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Apollo
Detroit Lakes 57
St. Cloud Apollo 69
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Houston 39
Grand Meadow 61
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Pierz 60
Crosby-Ironton 83
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
North Woods 103
Northland 78
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
St. Cloud Tech 63
Alexandria 90
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Browerville-Eagle Valley 46
Parkers Prairie 57
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Stewartville 66
Pine Island 50
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Kasson-Mantorville 60
Lake City 69
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
South Ridge 41
Barnum 47
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Lakeview Christian 61
Mesabi East 55
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Waterville-Elysian-Morristown 50
Randolph 70
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Superior 74
Esko 78
Final
Time: 7:15 PM
@Fairmont
St. James Area 68
Fairmont 58
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Kingsland 58
Lanesboro 53
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Norwood-Young America 50
Mayer Lutheran 70
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
United South Central 54
Kenyon-Wanamingo 86
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Kittson County Central 30
Sacred Heart 50
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Redwood Valley 81
Luverne 49
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Rochester John Marshall 61
Faribault 59
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Fosston 85
Climax/Fisher 34
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Sleepy Eye 44
Wabasso 50
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Gibbon-Fairfax-Winthrop 50
New Ulm Cathedral 57
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
Twin Cities Academy/Great River 65
Maranatha Christian 83
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Stephen-Argyle 45
Red Lake County 64
Final
Time: 7:30 PM
@Rockford
Minneapolis Washburn 61
Rockford 67
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Walker-Hackensack-Akeley 60
Clearbrook-Gonvick 68
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Chatfield 50
Plainview-Elgin-Millville 71
Final
Time: 7:30 PM
Hills-Beaver Creek 51
Alcester-Hudson 36
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Lewiston-Altura 82
Dover-Eyota 49
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
Cristo Rey Jesuit 53
New Life Academy 93
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Minnewaska Area 61
Montevideo 72
Final
Time: 7:30 PM
@Avail Academy
Kaleidoscope Charter 75
Avail Academy 98
Final
Time: 7:30 PM
@Minnetonka
Hope Academy 79
Eagle Ridge Academy 73
Final
Time: 7:30 PM
@St. Agnes
Trinity School 49
St. Agnes 75
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
West Lutheran 61
Legacy Christian 53
Final
Time: 7:30 PM
@Northome
Pine River-Backus 60
Northome/Kelliher 52
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
BOLD 63
Melrose 54
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Mankato West 67
Rochester Mayo 54
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
St. Cloud Cathedral 63
Roseau 45
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Menahga 62
Verndale 44
Final
Time: 7:30 PM
@Jackson
Windom Area 76
Jackson County Central 78
Final
Time: 7:30 PM
@Ely
Cherry 58
Ely 31
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
West Central Area 44
Morris Area/Chokio-Alberta 72
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Wabasha-Kellogg 70
St. Charles 46
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Mahnomen/Waubun 93
Ada-Borup-West 87
Final
Time: 7:30 PM
@La Crescent
Rushford-Peterson 45
La Crescent-Hokah 47
F/OT
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Bertha-Hewitt 60
Sebeka 39
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Nevis 78
Laporte 34
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Rochester Century 62
Albert Lea 25
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
St. Peter 57
Waseca 66
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Owatonna 62
Austin 52
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Blue Earth Area 64
New Ulm 74
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Minnesota Valley Lutheran 50
Springfield 66
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Fillmore Central 48
Caledonia 86
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Badger/Greenbush-Middle River 56
Goodridge/Grygla 68
Final
Time: 7:45 PM
@Holdingford
Staples-Motley 71
Holdingford 54
Final
Time: 7:45 PM
@Kimball
PACT Charter 52
Kimball Area 93
Final
Time: 8:00 PM
@Sartell
Willmar 63
Sartell-St. Stephen 77
Final