Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (B) Scores for Tuesday, December 14, 2021

Time: 4:45 PM
@Prinsburg
BOLD 57
Central MN Christian 85
Final
Time: 5:45 PM
@Braham
St. John's Prep 48
Braham 52
Final
Time: 5:45 PM
@Pequot Lakes
Nevis 66
Pequot Lakes 65
F/OT
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
St. Croix Lutheran 49
St. Anthony Village 81
Final
Time: 6:00 PM
@Pine River
Upsala 58
Pine River-Backus 61
Final
Time: 6:00 PM
@Eveleth
International Falls 54
Eveleth-Gilbert 67
Final
Time: 6:00 PM
@Fergus Falls
Sartell-St. Stephen 74
Fergus Falls 42
Final
Time: 6:00 PM
@Wadena
Bertha-Hewitt 44
Wadena-Deer Creek 78
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Ely 62
Silver Bay 56
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
T/ML/GHEC 47
Mankato Loyola 79
Final
Time: 7:00 PM
@St. Bernard's
Randolph 85
CHOF 61
Final
Time: 7:00 PM
@Henning
Sebeka 24
Henning 67
Final
Time: 7:00 PM
@Washington
Math and Science Academy 72
St. Paul Washington 66
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Pine City 60
St. Francis 77
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
River Falls 69
St. Paul Highland Park 37
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
North St. Paul 46
Northfield 63
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Robbinsdale Cooper 68
DeLaSalle 84
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Dassel-Cokato 69
Atwater-Cosmos-Grove City 55
Final
Time: 7:00 PM
@Brooten
Holdingford 29
Belgrade-Brooten-Elrosa 83
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
St. Paul Harding 44
Minneapolis Henry 79
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
Waconia 74
St. Paul Como Park 55
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
Kaleidoscope Charter 78
Brooklyn Center 91
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Two Rivers 74
Holy Angels 69
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Totino-Grace 91
Anoka 53
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Bloomington Jefferson 79
Burnsville 46
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Eagan 56
St. Thomas Academy 54
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Eastview 64
Minnehaha Academy 47
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Farmington 60
Hopkins 64
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Prior Lake 64
Eden Prairie 80
Final
Time: 7:00 PM
@Johnson
Twin Cities Academy/Great River 55
St. Paul Johnson 66
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Eden Valley-Watkins 36
Litchfield 50
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Elk River 59
Andover 61
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Glencoe-Silver Lake 76
Holy Family Catholic 66
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Jordan 59
New Prague 65
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Maple Grove 62
Rogers 56
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Milaca 60
Annandale 63
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Minneapolis Southwest 47
Simley 58
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Minneapolis Washburn 62
Tartan 71
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Mounds View 49
Irondale 37
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Orono 76
Mound Westonka 64
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Park of Cottage Grove 56
Roseville 44
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Osseo 76
Centennial 36
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Providence Academy 32
Rockford 71
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Robbinsdale Armstrong 75
Champlin Park 68
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Shakopee 90
Wayzata 87
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Spring Lake Park 76
Blaine 54
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
St. Paul Central 56
Buffalo 80
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
White Bear Lake 68
Forest Lake 54
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Coon Rapids 61
Park Center 83
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Stillwater Area 50
Woodbury 69
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Ogilvie 76
Floodwood 37
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Tri-City United 35
Belle Plaine 61
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Kingsland 35
Grand Meadow 60
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Virginia 74
Mesabi East 75
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Barnum 86
East Central 43
Final
Time: 7:15 PM
@Lindstrom
Hill-Murray 79
Chisago Lakes Area 72
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Southland 83
LeRoy-Ostrander 38
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Triton 57
Waterville-Elysian-Morristown 37
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Norwood-Young America 79
Sibley East 49
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Grand Rapids 60
Esko 77
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Little Falls 46
Bemidji 70
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Long Prairie-Grey Eagle 30
Pierz 57
Final
Time: 7:15 PM
@Climax
Park Christian 63
Climax/Fisher 45
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Hinckley-Finlayson 71
Carlton 49
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Stewartville 75
Rochester Lourdes 40
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
St. Cloud Apollo 39
Brainerd 76
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
South Ridge 60
McGregor 19
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Schaeffer Academy 59
Lanesboro 55
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Sauk Rapids-Rice 54
St. Cloud Tech 55
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Rush City 66
Mora 54
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Redwood Valley 70
Marshall 59
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Proctor 54
Two Harbors 81
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Littlefork-Big Falls 27
Mountain Iron-Buhl 92
Final
Time: 7:15 PM
@Henderson
Lester Prairie 65
LeSueur-Henderson 47
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Fridley 66
Monticello 78
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Foley 43
Kimball Area 63
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Duluth East 94
Cambridge-Isanti 52
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Delano 68
Becker 81
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Cannon Falls 65
Lake City 69
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Blooming Prairie 26
Maple River 69
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Sauk Centre 65
Albany 59
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Nashwauk-Keewatin 50
North Woods 83
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Waseca 74
Janesville-Waldorf-Pemberton 49
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Rocori 56
Big Lake 77
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Duluth Marshall 69
Moose Lake-Willow River 68
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Alexandria 71
Willmar 26
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
New Richland-H-E-G 71
St. James Area 68
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Hermantown 87
Cloquet 88
Final
Time: 7:15 PM
@Cotton
Fond du Lac Ojibwe 75
Lakeview Christian 66
Final
Time: 7:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Maranatha Christian 89
Cristo Rey Jesuit 56
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
Concordia Academy 71
New Life Academy 81
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
New York Mills 66
Menahga 52
Final
Time: 7:30 PM
@Mounds Park Academy
PACT Charter 39
Mounds Park Academy 52
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Paynesville Area 66
Melrose 70
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Rochester Century 59
Owatonna 68
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
St. Agnes 54
St. Croix Prep 62
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
La Crescent-Hokah 83
Fillmore Central 58
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest Christian
Mayer Lutheran 61
Southwest Christian 71
Final
Time: 7:30 PM
@Chisholm
Greenway 58
Chisholm 89
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Warroad 68
Badger/Greenbush-Middle River 50
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Albert Lea 46
Faribault 58
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Ortonville 36
Benson 77
Final
Time: 7:30 PM
@Ashby
Frazee 36
Ashby 64
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
New Ulm Cathedral 54
Sleepy Eye Saint Mary's 69
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Dawson-Boyd 67
Montevideo 64
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Luverne 48
Hills-Beaver Creek 32
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Crookston 58
Bagley 44
Final
Time: 7:30 PM
@Twin Valley
Underwood 41
NCE/U-H 77
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Yellow Medicine East 50
Red Rock Central 44
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Ada-Borup-West 71
Win-E-Mac 53
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Staples-Motley 62
Pillager 70
Final
Time: 7:30 PM
@Wells
Blue Earth Area 52
United South Central 47
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Wabasha-Kellogg 30
Chatfield 77
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Minnewaska Area 39
West Central Area 58
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Minneota 36
Lakeview 72
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Barnesville 66
Breckenridge 47
Final
Time: 7:30 PM
@Jackson
St. Peter 75
Jackson County Central 70
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Parkers Prairie 41
Hancock 57
Final
Time: 7:30 PM
@Adrian
Mountain Lake Area/Comfrey 78
Adrian/Ellsworth 48
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Windom Area 37
Pipestone Area 49
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Dover-Eyota 45
Plainview-Elgin-Millville 71
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
St. Charles 38
Lewiston-Altura 91
Final
Time: 7:30 PM
@Rothsay
Park Rapids Area 76
Rothsay 63
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Northome/Kelliher 95
Lake of the Woods 78
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Sleepy Eye 43
Cedar Mountain 46
Final
Time: 7:30 PM
@Stephen
Sacred Heart 66
Stephen-Argyle 37
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Battle Lake 59
Lake Park-Audubon 46
Final
Time: 7:30 PM
@Cass Lake
Fertile-Beltrami 77
Cass Lake-Bena 87
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Austin 46
Red Wing 41
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Blackduck 53
Goodridge/Grygla 51
F/OT
Time: 7:30 PM
@Winona
Caledonia 84
Winona Cotter/Hope Lutheran 39
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
Howard Lake-Waverly-Winsted 60
Legacy Christian 81
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Kittson County Central 53
Roseau 51
Final
Time: 8:00 PM
@Heritage Christian
North Lakes Academy 44
Heritage Christian 47
Final
Time: 8:00 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Mayo 66
Rochester John Marshall 55
Final