High School Basketball (B) Scores for Tuesday, December 7, 2021

Time: 5:30 PM
@Warroad
Warren-Alvarado-Oslo 65
Warroad 70
Final
Time: 5:45 PM
@St. Michael-Albertville
Rogers 56
St. Michael-Albertville 42
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Mahtomedi 76
St. Anthony Village 49
Final
Time: 6:30 PM
@Hmong Academy
Chesterton Academy 79
Hmong Academy 30
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
St. Paul Harding 41
Coon Rapids 114
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
St. Paul Highland Park 44
Minneapolis South 94
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Waconia 60
Jordan 78
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Watertown-Mayer 60
Holy Family Catholic 75
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Wayzata 81
Prior Lake 57
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
White Bear Lake 46
Eagan 59
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
DeLaSalle 82
St. Thomas Academy 50
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Rockford 76
Breck 55
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Minneapolis Henry 23
Orono 68
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Eden Prairie 100
Burnsville 74
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Minnewaska Area 50
Litchfield 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. John's University
Math and Science Academy 65
St. John's Prep 63
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Edison
CHOF 50
Minneapolis Edison 72
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Roseville 76
North St. Paul 82
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Morris Area/Chokio-Alberta 76
New London-Spicer 37
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Mound Westonka 65
Benilde-St. Margaret's 77
Final
Time: 7:00 PM
@Trimont
St. Clair 27
Martin County West 48
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Park of Cottage Grove 61
Hastings 59
Final
Time: 7:00 PM
@Community of Peace
PACT Charter 61
Community of Peace Academy 55
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Hopkins 68
Maple Grove 56
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Apple Valley 67
Stillwater Area 53
Final
Time: 7:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
Blake 82
Cristo Rey Jesuit 35
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Chaska 59
Minnetonka 75
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Fridley 71
South St. Paul 86
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Lakeville North 63
East Ridge 78
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Madelia 49
Lake Crystal-Wellcome Memorial 75
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
T/ML/GHEC 87
Alden-Conger 69
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Park Center 66
Edina 61
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Mankato Loyola 78
Cleveland 39
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
Minneapolis Washburn 87
St. Paul Humboldt 33
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Dassel-Cokato 64
Hutchinson 79
Final
Time: 7:00 PM
@Liberty Classical Academy
Nova Classical Academy 34
Liberty Classical Academy 73
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Rocori 53
St. Francis 56
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Spectrum 66
Milaca 76
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
St. Agnes 76
Hill-Murray 57
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
St. Croix Prep 43
St. Paul Academy 51
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Parkers Prairie 74
Swanville 78
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
East Central 50
Mille Lacs 45
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
Duluth Marshall 55
Wrenshall 59
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville
LeRoy-Ostrander 70
Glenville-Emmons 51
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Kimball Area 64
Upsala 54
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Eveleth-Gilbert 45
Hibbing 92
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Marshall 48
Willmar 41
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Two Harbors 42
Esko 92
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Braham 46
Hinckley-Finlayson 55
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Moose Lake-Willow River 98
Virginia 67
Final
Time: 7:15 PM
@Bertha
Long Prairie-Grey Eagle 67
Bertha-Hewitt 65
F/OT
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Houston 22
Spring Grove 71
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Two Rivers 66
North Branch 51
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Blooming Prairie 53
New Richland-H-E-G 62
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Bemidji 62
Sartell-St. Stephen 69
Final
Time: 7:15 PM
@Baudette
Littlefork-Big Falls 45
Lake of the Woods 46
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
St. Peter 67
Blue Earth Area 59
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
St. Cloud Tech 74
Princeton 84
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Mora 57
Maple Lake 14
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Mabel-Canton 41
Lanesboro 52
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Kingsland 54
Lyle/Austin Pacelli 64
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Kenyon-Wanamingo 47
Goodhue 59
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Delano 81
Monticello 78
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Buffalo 97
Cambridge-Isanti 74
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Schaeffer Academy 50
Hayfield 82
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Duluth East 83
Cloquet 60
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Albany 85
Eden Valley-Watkins 45
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Northome/Kelliher 60
Northland 100
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Osakis 81
Paynesville Area 70
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Cromwell-Wright 39
Barnum 56
Final
Time: 7:15 PM
@Grove City
MACCRAY 83
Atwater-Cosmos-Grove City 68
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Rochester Lourdes 55
Byron 59
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Brandon/Evansville 46
Hillcrest Lutheran Academy 54
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Deer River 102
Mesabi East 72
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
North Woods 105
Bigfork 30
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Grand Meadow 51
Southland 60
Final
Time: 7:15 PM
@Nicollet
Buffalo Lake-Hector-Stewart 64
Nicollet 67
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Rothsay 77
Underwood 50
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Rush City 72
Ogilvie 33
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Chisholm 72
International Falls 34
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Duluth Denfeld 44
Hermantown 79
Final
Time: 7:15 PM
@Mounds View
Centennial 54
Mounds View 78
Final
Time: 7:15 PM
@Henderson
St. James Area 71
LeSueur-Henderson 35
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Zimmerman 56
Becker 80
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Onalaska 56
Caledonia 67
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Sleepy Eye Saint Mary's 78
Gibbon-Fairfax-Winthrop 50
Final
Time: 7:30 PM
@Redwood Falls
Pipestone Area 64
Redwood Valley 68
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Minnesota Valley Lutheran 53
Wabasso 69
Final
Time: 7:30 PM
@Waterville
Lester Prairie 48
Waterville-Elysian-Morristown 69
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Jackson County Central 48
Luverne 40
Final
Time: 7:30 PM
@Royalton
Foley 64
Royalton 55
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
East Grand Forks 67
Sacred Heart 77
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
Mounds Park Academy 35
Legacy Christian 84
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Staples-Motley 42
West Central Area 69
Final
Time: 7:30 PM
@Belle Plaine
Eagle Ridge Academy 68
Belle Plaine 84
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Lakeview 61
Murray County Central 45
Final
Time: 7:30 PM
@MN Academy for the Deaf
Ubah Medical Academy 71
MN Academy for the Deaf 33
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Roseau 55
Thief River Falls 85
Final
Time: 7:30 PM
@La Crescent
Winona Cotter/Hope Lutheran 36
La Crescent-Hokah 73
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
New Ulm Cathedral 56
Cedar Mountain 63
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
Hope Academy 77
New Life Academy 88
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Lake Park-Audubon 48
Climax/Fisher 30
Final
Time: 7:30 PM
@Trinity School
North Lakes Academy 48
Trinity School 59
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Springfield 74
Sleepy Eye 56
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Norwood-Young America 58
New Ulm 65
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Crosby-Ironton 61
Pine River-Backus 50
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Windom Area 60
Worthington 67
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Stewartville 82
Waseca 43
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Fertile-Beltrami 74
Win-E-Mac 46
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Red Wing 43
Northfield 46
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Hawley 80
Frazee 44
Final
Time: 7:30 PM
@Montgomery
Fairmont 47
Tri-City United 44
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
West Fargo 56
Moorhead 49
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
Henning 61
Browerville-Eagle Valley 52
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Fillmore Central 44
Rushford-Peterson 61
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Holdingford 35
Melrose 66
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest Christian
Howard Lake-Waverly-Winsted 52
Southwest Christian 87
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Kittson County Central 43
Northern Freeze 60
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Lac qui Parle Valley 62
Ortonville 33
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasha
Lewiston-Altura 72
Wabasha-Kellogg 40
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Mankato East 43
Austin 62
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Park Rapids Area 47
Pelican Rapids 63
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Wadena-Deer Creek 60
Barnesville 82
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Alexandria 93
Detroit Lakes 53
Final
Time: 7:30 PM
@Southwest MN Christian
Russell-Tyler-Ruthton 72
Southwest MN Christian 83
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Sebeka 56
Walker-Hackensack-Akeley 67
Final
Time: 7:45 PM
@Minneapolis Southwest
Holy Angels 37
Minneapolis Southwest 62
Final
Time: 8:00 PM
@Sauk Rapids
Big Lake 70
Sauk Rapids-Rice 76
F/OT