Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Nov 11 | 5:00 PM | 6AA | vs Wayzata | W 5-2 F | Moorhead | ||
Fri - Nov 17 | 7:00 PM | 7AA | at Andover | T 1-1 F | Andover | ||
Sat - Nov 18 | 2:45 PM | 6AA | at Benilde-St. Margaret's | L 8-3 F | St. Louis Park Rec Center | ||
Tue - Nov 28 | 6:00 PM | 8AA | at Sartell/Sauk Rapids | W 9-0 F | Sartell | ||
Fri - Dec 01 | 7:15 PM | 8AA | at Alexandria | W 8-1 F | Alexandria | ||
Fri - Dec 08 | 7:00 PM | 2AA | at Holy Family Catholic | W 2-0 F | Victoria | ||
Sat - Dec 09 | 3:00 PM | 7AA | at Elk River/Zimmerman | W 3-1 F | Elk River | ||
Tue - Dec 12 | 6:00 PM | 8AA | at Roseau | W 5-1 F | Roseau | ||
Thu - Dec 14 | 7:30 PM | 8A | vs East Grand Forks | W 10-2 F | Moorhead | ||
Sat - Dec 16 | 7:00 PM | 8AA | vs St. Cloud | W 6-0 F | Moorhead | ||
Tue - Dec 19 | 6:00 PM | 8AA | vs Brainerd | W 3-0 F | Moorhead | ||
Thu - Dec 21 | 6:00 PM | 8A | vs Warroad | W 1-0 F | Moorhead | ||
Tournament |
|||||||
Tue - Dec 26 | 7:00 PM | 2AA |
vs
Minnetonka |
L 2-1 F | Edina | ||
Wed - Dec 27 | 7:00 PM | 2AA |
vs
Holy Family Catholic |
W 3-0 F | Edina | ||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | 5AA |
vs
Maple Grove |
W 2-1 F | Edina | ||
Thu - Jan 04 | 7:30 PM | East Region - A | at Fargo Davies | W 11-1 F | Fargo South | ||
Sat - Jan 06 | 5:00 PM | 5AA | vs Maple Grove | W 5-3 F | Moorhead | ||
Tue - Jan 09 | 6:30 PM | 8AA | at Buffalo | W 5-0 F | Buffalo | ||
Thu - Jan 11 | 6:00 PM | 8AA | at Bemidji | W 1-0 F | Bemidji | ||
Thu - Jan 18 | 6:00 PM | 8AA | vs Roseau | W 3-2 F | Moorhead | ||
Sat - Jan 20 | 2:00 PM | 8A | at Warroad | W 3-1 F | Warroad | ||
Tue - Jan 23 | 7:30 PM | 8AA | vs Alexandria | W 5-1 F | Moorhead | ||
Thu - Jan 25 | 6:00 PM | 5AA | vs North Wright County | W 5-2 F | Moorhead | ||
Tue - Jan 30 | 6:00 PM | 8AA | at Brainerd | W 6-0 F | Brainerd | ||
Sat - Feb 03 | 3:00 PM | 4AA | vs Gentry Academy | W 6-3 F | Moorhead |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Feb 06 | 6:00 PM | 8AA | vs Buffalo | W 10-0 F | Moorhead | ||
Sat - Feb 10 | 7:00 PM | 8AA | vs Bemidji | W 5-1 F | Moorhead | ||
Wed - Feb 14 | 7:00 PM | 8AA | Roseau | L 5-4 F | REA - Thief River Falls |