Minnesota-Scores.Net LOADING
Season:
Choose Class:

Section 1A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Blooming Prairie 3-0 5-0 42.4 16.8 46.8 3 Won 5
2 Goodhue 2-1 4-3 18.3 18.1 27.0 19 Lost 1
3 Randolph 3-2 4-4 14.8 27.8 23.1 24 Lost 1
Rushford-Peterson 1-3 2-3 31.0 25.4 19.7 31 Won 1
Fillmore Central 1-2 2-4 18.8 25.8 15.4 37 Lost 1
Hayfield 0-2 1-4 15.2 21.8 11.6 48 Lost 4

Section 2A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
Gibbon-Fairfax-Winthrop 2-0 4-3 38.0 25.4 26.0 23 Won 2
New Ulm Cathedral 2-0 4-3 19.3 19.7 21.0 25 Won 2
Minnesota Valley Lutheran 1-1 4-4 27.6 21.4 18.8 32 Lost 1
United South Central 2-1 2-4 12.7 12.0 17.3 34 Won 1
Cleveland 1-2 2-5 8.0 21.7 16.9 36 Lost 3
Bethlehem Academy 0-1 2-5 14.6 22.1 14.6 42 Lost 1
Alden-Conger/G-E 1-1 1-6 4.3 26.3 14.2 43 Lost 5
Waterville-Elysian-Morristown 0-3 0-5 4.8 38.8 6.5 55 Lost 5

Section 3A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Murray County Central 4-1 6-1 27.7 12.7 43.6 5 Lost 1
2 Wabasso 5-1 7-1 33.5 8.4 39.6 9 Won 5
3 Springfield 3-2 6-2 28.8 17.0 34.7 11 Won 3
4 Russell-Tyler-Ruthton 1-1 3-5 17.8 18.1 20.8 27 Lost 1
5 Adrian-Ellsworth 1-4 1-6 8.4 24.0 13.1 45 Lost 2
6 Sleepy Eye 0-4 1-6 14.3 34.9 15.3 38 Lost 5
7 Martin County West 0-1 0-5 8.0 27.0 11.6 48 Lost 5

Section 4A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Mayer Lutheran 2-0 7-0 39.7 3.7 48.7 2 Won 7
2 Browerville-Eagle Valley 5-2 6-2 38.8 23.9 26.2 22 Lost 1
3 Lester Prairie 2-1 7-1 26.4 12.4 41.0 8 Won 2
4 Benson 3-1 4-3 27.7 20.0 28.1 16 Lost 2
5 Upsala/Swanville Area 3-4 4-4 24.0 26.8 21.0 25 Lost 1
6 Parkers Prairie 1-3 1-4 20.0 33.4 11.5 50 Lost 3
7 Belgrade-Brooten-Elrosa 0-6 0-7 8.3 35.3 6.7 54 Lost 7
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2-1 3-2 16.8 15.2 27.9 17 Won 2

Section 5A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Minneota 7-0 8-0 27.0 6.6 41.7 7 Won 8
2 BOLD 1-1 6-2 27.8 14.2 39.2 10 Lost 1
3 Dawson-Boyd 4-2 5-2 21.6 13.9 33.6 12 Lost 2
4 Lakeview 3-3 4-3 20.9 11.6 27.5 18 Lost 1
5 Lac qui Parle Valley 4-2 5-3 20.0 21.2 27.0 19 Won 3
6 Canby 2-5 3-5 16.2 18.9 18.5 33 Lost 1
7 Yellow Medicine East 1-5 1-6 11.0 36.7 12.0 47 Lost 2
8 MACCRAY 0-4 0-4 6.5 41.5 9.8 51 Lost 4

Section 6A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Breckenridge 2-0 6-1 41.0 16.0 45.2 4 Won 2
2 New York Mills 1-0 4-0 20.5 6.2 48.8 1 Won 4
3 Otter Tail Central 0-2 4-3 29.3 23.0 32.4 13 Lost 1
4 Walker-Hackensack-Akeley 2-1 3-3 20.7 15.8 14.9 39 Lost 1
5 Underwood 1-1 2-4 15.7 19.8 14.8 40 Lost 4
6 Pine River-Backus 1-1 2-1 33.0 10.3 20.1 30 Won 2
Lake Park-Audubon 0-2 0-4 1.5 41.0 4.3 56 Lost 4

Section 7A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Deer River 6-1 6-1 42.9 22.3 26.5 21 Won 5
2 North Woods 4-1 4-1 35.6 14.4 28.7 15 Won 4
3 Hinckley-Finlayson 3-1 3-2 27.2 15.2 20.6 28 Lost 1
4 Braham 3-2 3-3 22.3 24.2 20.3 29 Lost 1
5 Barnum 2-3 2-4 10.3 19.7 12.1 46 Lost 1
6 Carlton/Wrenshall 0-0 3-2 28.4 12.6 13.7 44 Won 1
7 East Central 0-4 0-4 2.0 23.8 7.2 52 Lost 4
8 Chisholm 0-6 0-6 9.7 42.7 7.0 53 Lost 6

Section 8A Standings

Seed Team Section Overall For Agst QRF Value QRF Rank Streak
1 Mahnomen/Waubun 1-0 5-0 30.0 9.8 41.8 6 Won 5
2 Polk County West 2-0 3-1 14.0 17.2 31.6 14 Won 3
3 Red Lake County 1-1 2-1 38.7 10.7 14.8 40 Won 2
4 Ada-Borup-West 0-2 1-3 20.5 30.5 17.0 35 Won 1
Red Lake 0-1 0-5 8.4 48.4 3.4 57 Lost 5