Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Basketball (B) Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Basketball (B) Scores for Thursday, March 9, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Atwater-Cosmos-Grove City (N4)66
Morris Area/Chokio-Alberta (N1)68
at  WillmarF/OT
  > Game Recap
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Minneota (S4)75
Jackson County Central (S1)89
at  WindomFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 3 Boys Basketball
Southwest MN Christian (S4)59
Red Rock Central (S1)75
at  WorthingtonFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 3 Boys Basketball
MACCRAY (N5)34
Central MN Christian (N1)60
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 2 Boys Basketball
BOLD (N5)83
Cedar Mountain/Comfrey (N1)85
at  St. PeterF/OT
  > Game Recap
Class A - Section 2 Boys Basketball
T/ML/GHEC (S5)40
Springfield (S1)92
at  Lake CrystalFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 2 Boys Basketball
Belle Plaine (N5)56
Jordan (N1)72
at  New PragueFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 2 Boys Basketball
Fairmont (S4)81
Waterville-Elysian-Morristown (S1)65
at  Mankato EastFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Stephen-Argyle (W2)62
Warren-Alvarado-Oslo (W10)26
at  Northland CTCFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Fertile-Beltrami (W8)43
Ada-Borup (W1)64
at  UM-CrookstonFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Clearbrook-Gonvick (E7)72
Cass Lake-Bena (E2)100
at  BemidjiFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Mahnomen (E9)49
Red Lake (E1)85
at  Bemidji StateFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Bagley (11)48
Hawley (6)70
at  HawleyFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Park Rapids Area (14)34
Crookston (3)46
at  CrookstonFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
East Grand Forks (10)84
Wadena-Deer Creek (7)90
at  WadenaFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Badger/Greenbush-Middle River (15)35
Breckenridge (2)94
at  BreckenridgeFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Warroad (12)63
Roseau (5)61
at  RoseauFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Pelican Rapids (13)69
Staples-Motley (4)58
at  StaplesFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Barnesville (9)64
Dilworth-Glyndon-Felton (8)50
at  GlyndonFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 8 Boys Basketball
Frazee (16)27
Perham (1)92
at  PerhamFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Cromwell-Wright (N6)57
Verndale (N3)86
at  VerndaleFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Pine River-Backus (N7)73
McGregor (N2)75
at  McGregorFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Walker-Hackensack-Akeley (N5)76
Sebeka (N4)70
at  SebekaF/OT
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Menahga (N8)31
Nevis (N1)60
at  NevisFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Upsala (S6)65
Swanville (S3)84
at  SwanvilleFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Isle (S7)38
Kimball Area (S2)102
at  KimballFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Bertha-Hewitt (S5)49
East Central (S4)34
at  FinlaysonFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 5 Boys Basketball
Onamia (S8)51
Browerville/Eagle Valley (S1)86
at  BrowervilleFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
Belgrade-Brooten-Elrosa (S6)53
Parkers Prairie (S3)70
at  Parkers PrairieFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
West Central Area (S7)44
Battle Lake (S2)62
at  Battle LakeFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
Brandon/Evansville (S5)58
Hancock (S4)71
at  HancockFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
Clinton-Graceville-Beardsley (S8)56
Ortonville (S1)75
at  OrtonvilleFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
New York Mills (N6)56
Waubun (N3)91
at  WaubunFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
Rothsay (N7)53
Lake Park-Audubon (N2)65
at  Lake ParkFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
Park Christian (N5)81
Hillcrest Lutheran Academy (N4)71
at  Fergus FallsFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 6 Boys Basketball
Henning (N9)30
NCE/U-H (N1)51
at  Twin ValleyFINAL
  > Game Recap
Class AAAA - Section 7 Boys Basketball
Anoka (6)52
Coon Rapids (3)54
at  Coon RapidsFINAL
  > Game Recap
Class AAAA - Section 7 Boys Basketball
Andover (7)59
Blaine (2)57
at  BlaineF/OT
  > Game Recap
Class AAAA - Section 7 Boys Basketball
St. Francis (5)53
Duluth East (4)60
at  Duluth EastFINAL
  > Game Recap
Class AAAA - Section 7 Boys Basketball
Cambridge-Isanti (8)61
Forest Lake (1)78
at  Forest LakeFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Nova Classical Academy (11)54
Legacy Christian (6)72
at  Legacy ChristianFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Learning for Leadership (14)58
Prairie Seeds Academy (3)125
at  Prairie SeedsFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Liberty Classical Academy (10)46
CHOF (7)95
at  Salvation ArmyFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Calvin Christian (15)26
Heritage Christian (2)88
at  Heritage ChristianFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Community of Peace Academy (12)66
Maranatha Christian (5)86
at  Maranatha ChristianFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
West Lutheran (13)75
Cristo Rey Jesuit (4)81
at  Cristo Rey JesuitF/OT
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Bethany Academy (9)62
Hope Academy (8)98
at  Hope AcademyFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 4 Boys Basketball
Chesterton Academy (16)22
Minneapolis North (1)141
at  Minneapolis NorthFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 4 Boys Basketball
Math and Science Academy (11)24
St. Agnes (6)54
at  St. AgnesFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 4 Boys Basketball
Charter Stars (14)22
New Life Academy (3)83
at  New Life AcademyFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 4 Boys Basketball
St. Paul Humboldt (12)77
St. Paul Prep (5)62
at  St. Paul PrepFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 4 Boys Basketball
Concordia Academy (13)33
St. Croix Lutheran (4)64
at  St. Croix LutheranFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 4 Boys Basketball
St. Paul Academy (9)44
St. Croix Prep (8)65
at  St. Croix PrepFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Barnum (1-6)54
Hinckley-Finlayson (1-3)57
at  HinckleyFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Pillager (1-7)51
Crosby-Ironton (1-2)61
at  CrosbyFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Two Harbors (2-5)62
International Falls (2-4)68
at  International FallsFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Duluth Marshall (2-8)37
Virginia (2-1)74
at  VirginiaFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Mesabi East (2-6)51
Greenway (2-3)71
at  ColeraineFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Eveleth-Gilbert (2-7)47
Proctor (2-2)69
at  ProctorFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Moose Lake-Willow River (1-5)39
Pequot Lakes (1-4)65
at  Pequot LakesFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 7 Boys Basketball
Aitkin (1-8)37
Esko (1-1)69
at  EskoFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Howard Lake-Waverly-Winsted (11)53
Southwest Christian (6)49
at  Southwest ChristianFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
FAIR School (14)53
Annandale (3)86
at  AnnandaleFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Spectrum (10)33
Litchfield (7)67
at  LitchfieldFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Minneapolis Edison (15)52
Watertown-Mayer (2)99
at  WatertownFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Maple Lake (12)50
Breck (5)72
at  BreckFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Providence Academy (13)56
Eden Valley-Watkins (4)67
at  Eden ValleyFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Rockford (9)69
Holy Family Catholic (8)86
at  VictoriaFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 5 Boys Basketball
Paynesville Area (17)45
Brooklyn Center (1)83
at  Brooklyn CenterFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Mora (E6)57
Pine City (E3)70
at  Pine CityFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Rush City (E7)63
Milaca (E2)78
at  MilacaFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Braham (E5)64
Foley (E4)65
at  FoleyFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Pierz (E8)35
St. Cloud Cathedral (E1)102
at  St. Cloud CathedralFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
St. John's Prep (W6)50
Holdingford (W3)73
at  HoldingfordFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Royalton (W7)34
Sauk Centre (W2)65
at  Sauk CentreFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Albany (W5)58
Osakis (W4)69
at  OsakisFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 6 Boys Basketball
Long Prairie-Grey Eagle (W8)51
Melrose (W1)88
at  MelroseFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 3 Boys Basketball
New London-Spicer (N3)49
Montevideo (N2)47
at  WillmarFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 3 Boys Basketball
Pipestone Area (S3)62
Redwood Valley (S2)58
at  WindomFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 3 Boys Basketball
Adrian (S3)56
Westbrook-Walnut Grove (S2)65
at  WorthingtonFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 3 Boys Basketball
Dawson-Boyd (N3)52
Russell-Tyler-Ruthton (N2)58
at  Southwest MN StateFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 2 Boys Basketball
Mayer Lutheran (N3)65
Cleveland (N2)73
at  St. PeterFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 2 Boys Basketball
Janesville-Waldorf-Pemberton (S3)54
Mountain Lake Area (S2)57
at  Lake CrystalFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 2 Boys Basketball
Tri-City United (N7)43
Glencoe-Silver Lake (N3)64
at  New PragueFINAL
  > Game Recap
Class AA - Section 2 Boys Basketball
Maple River (S3)44
New Richland-H-E-G (S2)48
at  Mankato EastFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Sacred Heart (W6)55
Goodridge/Grygla (W3)62
at  Northland CTCFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Kittson County Central (W5)53
Northern Freeze (W4)46
at  UM-CrookstonFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Blackduck (E6)39
Win-E-Mac (E3)74
at  BemidjiFINAL
  > Game Recap
Class A - Section 8 Boys Basketball
Northome/Kelliher (E5)51
Fosston (E4)71
at  Bemidji StateFINAL
  > Game Recap
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2017 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |