Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wrestling Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Wrestling Scores for Thursday, January 19, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Croix Lutheran52
Minneapolis North12
at TBAFINAL
Trinity School65
Minneapolis North6
at  Trinity SchoolFINAL
Norwood-Young America59
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area18
at  Lake CrystalFINAL
St. James Area45
Norwood-Young America31
at  Lake CrystalFINAL
Norwood-Young America26
New Richland-H-E-G25
at  Lake CrystalFINAL
Eden Prairie52
Minneapolis Southwest6
at  Eden PrairieFINAL
Minnetonka55
Minneapolis Southwest6
at  Eden PrairieFINAL
Mora45
Albany30
at  MoraFINAL
Mora51
Rush City/Braham25
at  MoraFINAL
Bertha-Hewitt/Verndale/Prairie Valley36
Staples-Motley35
at  Pelican RapidsFINAL
Bertha-Hewitt/Verndale/Prairie Valley44
Pelican Rapids22
at  Pelican RapidsFINAL
Staples-Motley48
Pelican Rapids9
at  Pelican RapidsFINAL
Brooklyn Center/Concordia Acad51
Howard Lake-Waverly-Winsted24
at  SpectrumFINAL
Brooklyn Center/Concordia Acad45
Spectrum24
at  SpectrumFINAL
Spectrum37
Howard Lake-Waverly-Winsted24
at  SpectrumFINAL
Cloquet/Esko49
Virginia Area13
at  Grand RapidsFINAL
Grand Rapids65
Cloquet/Esko6
at  Grand RapidsFINAL
Grand Rapids69
Virginia Area3
at  Grand RapidsFINAL
East Ridge42
Park of Cottage Grove31
at  WoodburyFINAL
Woodbury46
East Ridge29
at  WoodburyFINAL
Woodbury63
Park of Cottage Grove18
at  WoodburyFINAL
Edina43
Minneapolis Washburn21
at  HopkinsFINAL
Hopkins39
Edina37
at  HopkinsFINAL
Hopkins45
Minneapolis Washburn33
at  HopkinsFINAL
Worthington31
Fairmont/Martin County West27
at  FuldaFINAL
Fairmont/Martin County West57
Fulda/Murray County Central3
at  FuldaFINAL
Worthington58
Fulda/Murray County Central9
at  FuldaFINAL
Medford42
Madelia/Truman/Martin Luther24
at  WellsFINAL
United South Central60
Madelia/Truman/Martin Luther17
at  WellsFINAL
United South Central51
Medford29
at  WellsFINAL
Maple River36
Tri-City / Cleveland29
at  Blooming PrairieFINAL
Maple River39
Westfield21
at  Blooming PrairieFINAL
Westfield47
Tri-City / Cleveland24
at  Blooming PrairieFINAL
Minneapolis South57
Minneapolis Roosevelt14
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minneapolis Roosevelt54
Minneapolis Edison29
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minneapolis South63
Minneapolis Edison10
at  Minneapolis EdisonFINAL
St. James Area67
New Richland-H-E-G12
at  Lake CrystalFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area51
New Richland-H-E-G28
at  Lake CrystalFINAL
St. James Area45
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area33
at  Lake CrystalFINAL
Wayzata45
Spring Lake Park19
at  Maple GroveFINAL
Maple Grove37
Spring Lake Park26
at  Maple GroveFINAL
Maple Grove37
Wayzata26
at  Maple GroveFINAL
Goodhue70
Triton12
at  GoodhueFINAL
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville63
Wadena-Deer Creek13
at  BreckenridgeFINAL
Wadena-Deer Creek49
Breckenridge15
at  BreckenridgeFINAL
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville69
Breckenridge6
at  BreckenridgeFINAL
Stewartville56
Triton21
at  GoodhueFINAL
Goodhue37
Stewartville29
at  GoodhueFINAL
Monticello54
Eden Valley-Watkins18
at  Eden ValleyFINAL
Alexandria65
Fergus Falls9
at  Fergus FallsFINAL
Anoka77
Andover3
at  AnokaFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City40
Benson24
at  BensonFINAL
Austin57
Rochester Century18
at  Rochester CenturyFINAL
Becker38
Big Lake18
at  Big LakeFINAL
Watertown Mayer/ Mayer Luth.58
Mound Westonka9
at  WatertownFINAL
Minnewaska Area40
BOLD39
at  GlenwoodFINAL
Barnesville62
Border West18
at  BarnesvilleFINAL
St. Michael-Albertville62
Buffalo13
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Lakeville North63
Burnsville12
at  Lakeville NorthFINAL
Byron57
Cannon Falls19
at  Cannon FallsFINAL
St. Francis46
Cambridge-Isanti25
at  St. FrancisFINAL
Centennial41
Stillwater Area35
at  StillwaterFINAL
Chaska/Chanhassen66
Robbinsdale Cooper6
at  Robbinsdale CooperFINAL
Princeton73
Chisago Lakes Area0
at  PrincetonFINAL
Coon Rapids42
Blaine21
at  BlaineFINAL
Cretin-Derham Hall49
St. Paul Central27
at  CentralFINAL
Crookston63
Fertile-Beltrami6
at  FertileFINAL
MAHACA42
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo36
at  MorrisFINAL
Eagan42
Lakeville South24
at  Lakeville SouthFINAL
Elk River60
Champlin Park8
at  Champlin ParkFINAL
Farmington58
Rosemount23
at  RosemountFINAL
Fridley57
Columbia Heights18
at  Columbia HeightsFINAL
Holdingford42
Kimball Area39
at  KimballFINAL
Hutchinson41
Delano25
at  DelanoFINAL
Litchfield50
Paynesville Area15
at  PaynesvilleFINAL
LP-GE/Browerville34
Sauk Centre/Melrose23
at  Sauk CentreFINAL
Marshall/Lakeview45
Windom/Mountain Lake18
at  WindomFINAL
Royalton/Upsala50
Mille Lacs27
at  RoyaltonFINAL
Orono39
Minneapolis Henry38
at  OronoFINAL
St. Agnes57
Minnehaha/DeLaSalle24
at  St. AgnesFINAL
Eden Prairie39
Minnetonka34
at  Eden PrairieFINAL
White Bear Lake52
Mounds View19
at  White Bear LakeFINAL
New London-Spicer39
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie36
at  GlencoeFINAL
Albert Lea Area55
Northfield11
at  Albert LeaFINAL
Ottertail Central58
New York Mills20
at  New York MillsFINAL
Perham53
Detroit Lakes24
at  Detroit LakesFINAL
Pierz68
Eden Valley-Watkins3
at  Eden ValleyFINAL
Kasson-Mantorville66
Pine Island3
at  KassonFINAL
Owatonna52
Rochester John Marshall22
at  OwatonnaFINAL
Winona/Winona Cotter43
Rochester Mayo36
at  WinonaFINAL
Brainerd/Pillager70
St. Cloud Apollo4
at  BrainerdFINAL
Trinity School54
St. Croix Lutheran21
at  Trinity SchoolFINAL
St. Paul Harding45
St. Paul Highland Park28
at  HardingFINAL
St. Paul Como Park39
St. Paul Humboldt36
at  Como ParkFINAL
St. Paul Washington54
St. Paul Johnson21
at  WashingtonFINAL
Blue Earth Area43
St. Peter15
at  Blue EarthFINAL
Sartell-St. Stephen49
Rocori30
at  Cold SpringFINAL
Little Falls47
Sauk Rapids-Rice27
at  Little FallsFINAL
Scott West50
LeSueur-Henderson18
at  LeSueurFINAL
Shakopee52
Prior Lake17
at  Prior LakeFINAL
Simley65
Mahtomedi12
at  MahtomediFINAL
South St. Paul72
St. Thomas Academy6
at  St. Thomas AcademyFINAL
Totino-Grace42
Park Center12
at  Brooklyn ParkFINAL
Minneota45
Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove18
at  MinneotaFINAL
Waconia45
New Prague14
at  New PragueFINAL
United North Central60
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis21
at  MenahgaFINAL
Mankato West39
Waseca26
at  Mankato WestFINAL
Zumbrota-Mazeppa52
Lake City16
at  Lake CityFINAL
Pierz62
Monticello9
at  Eden ValleyFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2017 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |