Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wrestling Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Wrestling Scores for Saturday, January 14, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Wabasso/Red Rock Central72
Adrian Area6
at  WabassoFINAL
Stillwater Area40
Little Falls25
at  StillwaterFINAL
St. Paul Washington248
North Branch150
Park Center133.5
St. Croix Lutheran131
Minnehaha/DeLaSalle128
Fridley108
Brooklyn Center/Concordia Acad88
Benilde-St. Margaret's85
St. Paul Como Park75
St. Paul Humboldt55
Minneapolis North21
at  St. Croix LutheranFINAL
St. Cloud Tech76
Champlin Park6
at  St. Cloud TechFINAL
Plainview-Elgin-Millville196
Goodhue195.5
Winona/Winona Cotter151.5
Byron131
Austin121
Lakeville North113.5
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson113
Eau Claire North WI101
Wabasha-Kellogg92
Richfield63.5
La Crescent60
FCLMC37
Cochrane-Fountain City WI14.5
at  PlainviewFINAL
Kasson-Mantorville75
Osage IA3
at Osage IAFINAL
Mounds View48
Blaine31
at  Mounds ViewFINAL
Moorhead40
Pequot Lakes/Pine River-Backus26
at  MoorheadFINAL
Annandale-Maple Lake55
Monticello18
at  MonticelloFINAL
Hutchinson194.5
Rocori173
Wadena-Deer Creek94.5
Minnewaska Area85
Border West38
Milbank 17
at  GlenwoodFINAL
Northfield40
Henry Sibley32
at  Henry SibleyFINAL
Fulda/Murray County Central36.5
at Harrisburg SDFINAL
Westfield238.5
Maple River217
United South Central132.5
Medford102
WEM/JWP100
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area85.5
St. Clair/Mankato Loyola72
New Richland-H-E-G69
Madelia/Truman/Martin Luther55
at  MedfordFINAL
Elk River188
Princeton151.5
Rogers147
Fridley127.5
Osseo117
Minnetonka102.5
Sauk Centre/Melrose92
Zimmerman88.5
New Richmond WI62
Chaska/Chanhassen46
Robbinsdale Armstrong37
at  Elk RiverFINAL
St. Francis45
Centennial25
at  CentennialFINAL
St. Charles36
at Decorah IAFINAL
Virginia Area91
Lakeland WI74
Proctor/Hermantown50.5
Bayfield WI48
at Ashland WIFINAL
Bemidji27
Big Lake25
at  Sanford CenterFINAL
Pipestone Area171
Blue Earth Area157
Fairmont/Martin County West133.5
Marshall/Lakeview123.5
St. Peter123
Worthington116
Windom/Mountain Lake96
Luverne87.5
Waseca87.5
St. James Area87
New Ulm78.5
Jackson County Central58.5
Redwood-River Valley31
at  Redwood FallsFINAL
Moorhead53
Grand Forks Central (ND)15
at  MoorheadFINAL
Moorhead70
Jamestown (ND)3
at  MoorheadFINAL
Fargo Davies (ND)55
Dilworth-Glyndon-Felton20
at  MoorheadFINAL
Pequot Lakes/Pine River-Backus60
Fargo South (ND)12
at  MoorheadFINAL
Moorhead75
Fargo South (ND)0
at  MoorheadFINAL
Grand Forks Central (ND)36
Dilworth-Glyndon-Felton33
at  MoorheadFINAL
Fargo Davies (ND)43
Pequot Lakes/Pine River-Backus34
at  MoorheadFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton47
Fargo South (ND)23
at  MoorheadFINAL
Pequot Lakes/Pine River-Backus39
Grand Forks Central (ND)30
at  MoorheadFINAL
Kasson-Mantorville70
Clear Lake IA3
at Osage IAFINAL
Kasson-Mantorville77
Dike-New Hartford IA6
at Osage IAFINAL
Kasson-Mantorville77
Humboldt IA0
at Osage IAFINAL
Kasson-Mantorville77
Independence IA0
at Osage IAFINAL
Minneota47
Wabasso/Red Rock Central21
at  WabassoFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City51
Adrian Area12
at  WabassoFINAL
Sibley East30
Adrian Area12
at  WabassoFINAL
Zumbrota-Mazeppa40
Sibley East20
at  WabassoFINAL
Sibley East37
Minneota31
at  WabassoFINAL
Minneota37
Zumbrota-Mazeppa26
at  WabassoFINAL
Zumbrota-Mazeppa37
Atwater-Cosmos-Grove City27
at  WabassoFINAL
Wabasso/Red Rock Central39
Atwater-Cosmos-Grove City19
at  WabassoFINAL
Cambridge-Isanti56
Coon Rapids9
at  StillwaterFINAL
Eagan33
Mahtomedi30
at  StillwaterFINAL
Coon Rapids44
Mahtomedi22
at  StillwaterFINAL
Little Falls69
Osceola (WI)10
at  StillwaterFINAL
Eagan33
Cambridge-Isanti31
at  StillwaterFINAL
Hudson (WI)33
Stillwater Area24
at  StillwaterFINAL
Mahtomedi62
Osceola (WI)13
at  StillwaterFINAL
Coon Rapids39
Little Falls29
at  StillwaterFINAL
Cambridge-Isanti36
Stillwater Area27
at  StillwaterFINAL
Albert Lea Area81
Minneapolis Roosevelt0
at  St. Cloud TechFINAL
Foley47
Sauk Rapids-Rice21
at  St. Cloud TechFINAL
Hastings75
Spring Lake Park3
at  St. Cloud TechFINAL
Champlin Park51
Minneapolis Roosevelt21
at  St. Cloud TechFINAL
Sauk Rapids-Rice64
Spring Lake Park9
at  St. Cloud TechFINAL
Albert Lea Area48
St. Cloud Tech26
at  St. Cloud TechFINAL
Foley31
Hastings17
at  St. Cloud TechFINAL
Minneapolis Roosevelt45
Spring Lake Park28
at  St. Cloud TechFINAL
Sauk Rapids-Rice78
Champlin Park5
at  St. Cloud TechFINAL
Hastings47
St. Cloud Tech20
at  St. Cloud TechFINAL
Foley30
Albert Lea Area23
at  St. Cloud TechFINAL
Anoka63
Milaca/Faith Christian12
at  Mounds ViewFINAL
Eastview60
Maple Grove7
at  Mounds ViewFINAL
Owatonna54
Tartan14
at  Mounds ViewFINAL
Anoka54
Maple Grove15
at  Mounds ViewFINAL
Eastview56
Milaca/Faith Christian11
at  Mounds ViewFINAL
Mounds View60
Tartan17
at  Mounds ViewFINAL
Owatonna43
Blaine16
at  Mounds ViewFINAL
Anoka46
Eastview23
at  Mounds ViewFINAL
Blaine37
Tartan30
at  Mounds ViewFINAL
Maple Grove33
Milaca/Faith Christian27
at  Mounds ViewFINAL
Owatonna38
Mounds View27
at  Mounds ViewFINAL
Milaca/Faith Christian47
Tartan22
at  Mounds ViewFINAL
Blaine35
Maple Grove29
at  Mounds ViewFINAL
Eastview42
Mounds View30
at  Mounds ViewFINAL
Anoka58
Owatonna7
at  Mounds ViewFINAL
Shakopee57
Annandale-Maple Lake12
at  MonticelloFINAL
Wayzata50
Buffalo25
at  MonticelloFINAL
Willmar51
Totino-Grace20
at  MonticelloFINAL
Totino-Grace37
Wayzata25
at  MonticelloFINAL
Willmar18
Buffalo15
at  MonticelloFINAL
Shakopee58
Monticello4
at  MonticelloFINAL
Totino-Grace50
Buffalo17
at  MonticelloFINAL
Willmar48
Wayzata21
at  MonticelloFINAL
Wayzata66
Monticello6
at  MonticelloFINAL
Annandale-Maple Lake39
Totino-Grace35
at  MonticelloFINAL
Shakopee48
Willmar18
at  MonticelloFINAL
St. Charles60
Postville IA21
at Decorah IAFINAL
St. Charles63
Turkey Valley IA6
at Decorah IAFINAL
St. Charles22
at Decorah IAFINAL
St. Charles38
South Winneshiek IA33
at Decorah IAFINAL
St. Francis64
Rosemount4
at  CentennialFINAL
St. Francis64
East Ridge15
at  CentennialFINAL
Centennial52
Park of Cottage Grove27
at  CentennialFINAL
Centennial58
Roseville15
at  CentennialFINAL
East Ridge49
Rosemount18
at  CentennialFINAL
East Ridge45
Roseville31
at  CentennialFINAL
Park of Cottage Grove45
Rosemount24
at  CentennialFINAL
Roseville33
Park of Cottage Grove32
at  CentennialFINAL
Henry Sibley63
St. Paul Johnson16
at  Henry SibleyFINAL
Henry Sibley56
Irondale23
at  Henry SibleyFINAL
Northfield64
St. Paul Johnson12
at  Henry SibleyFINAL
Northfield52
Irondale21
at  Henry SibleyFINAL
St. Paul Johnson36
Irondale34
at  Henry SibleyFINAL
Perham38
Kenyon-Wanamingo21
at  Sanford CenterFINAL
Blackduck/Cass Lake-Bena45
Brainerd/Pillager27
at  Sanford CenterFINAL
Detroit Lakes34
Ottertail Central33
at  Sanford CenterFINAL
Frazee32
Litchfield19
at  Sanford CenterFINAL
Grand Rapids38
Thief River Falls37
at  Sanford CenterFINAL
Farmington33
Bloomington Kennedy32
at  Sanford CenterFINAL
Deer River36
Badger/Greenbush-Middle River35
at  Sanford CenterFINAL
Frazee31
Kenyon-Wanamingo28
at  Sanford CenterFINAL
Grand Rapids37
Big Lake29
at  Sanford CenterFINAL
Bloomington Kennedy36
Blackduck/Cass Lake-Bena34
at  Sanford CenterFINAL
Detroit Lakes44
Badger/Greenbush-Middle River27
at  Sanford CenterFINAL
Perham40
Litchfield16
at  Sanford CenterFINAL
Bemidji45
Thief River Falls21
at  Sanford CenterFINAL
Brainerd/Pillager54
Farmington17
at  Sanford CenterFINAL
Ottertail Central39
Deer River38
at  Sanford CenterFINAL
Kenyon-Wanamingo32
Litchfield24
at  Sanford CenterFINAL
Thief River Falls35
Big Lake33
at  Sanford CenterFINAL
Blackduck/Cass Lake-Bena43
Farmington22
at  Sanford CenterFINAL
Detroit Lakes45
Deer River27
at  Sanford CenterFINAL
Perham45
Frazee22
at  Sanford CenterFINAL
Bemidji27
Grand Rapids6
at  Sanford CenterFINAL
Brainerd/Pillager36
Bloomington Kennedy30
at  Sanford CenterFINAL
Badger/Greenbush-Middle River42
Ottertail Central29
at  Sanford CenterFINAL
Park Rapids Area208.5
Bertha-Hewitt/Verndale/Prairie Valley175.5
Alexandria165.5
LP-GE/Browerville145
Staples-Motley143
Benson122
Crosby-Ironton67
Ortonville63
Breckenridge52.5
Pelican Rapids49
at  BerthaFINAL
LeSueur-Henderson167
Prior Lake162.5
Stewartville146
GMLOKS142.5
Rochester Mayo132
Caledonia111
Rochester John Marshall104
Columbia Heights30.5
at  StewartvilleFINAL
Eagan34
Hudson (WI)28
at  StillwaterFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2017 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland