Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Soccer (B) Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Soccer (B) Scores for Thursday, October 13, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class A - Section 4 Boys Soccer
Community of Peace Academy (14)0
St. Croix Prep (3)8
at  St. Croix PrepFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Mound Westonka (6)1
Monticello (3)0
at  MonticelloFINAL
Hiawatha Collegiate0
St. Paul Academy7
at  St. Paul AcademyFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
St. Paul Johnson (9)3
St. Paul Harding (8)4
at  HardingFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
St. Paul Humboldt (10)2
New Life Academy (7)1
at  BielenbergFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
Lincoln International (12)4
Liberty Classical Academy (5)1
at  Liberty Classical AcademyFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Brooklyn Center (12)1
Minnehaha Academy (5)0
at  Minnehaha AcademyFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Columbia Heights (9)3
Hope Academy (8)1
at  FridleyFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Chaska (6)0
Bloomington Jefferson (3)3
at  Bloomington StadiumFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Chanhassen (7)0
Minnetonka (2)3
at  MinnetonkaFINAL
Class A - Section 7 Boys Soccer
North Branch (11)1
Hibbing/Chisholm (6)6
at  HibbingFINAL
Class A - Section 7 Boys Soccer
Mesabi East Area (14)0
Hermantown (3)13
at  HermantownFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Heritage Christian (12)0
Southwest Christian (4)1
at  Southwest ChristianFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Little Falls (S5)4
Rocori (S4)5
at  Cold SpringF/OT
Class A - Section 8 Boys Soccer
Walker-Hackensack-Akeley/CL-B (N7)1
Hillcrest Academy (N2)6
at  Fergus FallsFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Sauk Rapids-Rice (S7)1
St. Cloud Apollo (S2)2
at  St. Cloud ApolloF/OT
Class A - Section 7 Boys Soccer
Legacy Christian (9)1
Proctor (8)2
at  ProctorFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Delano (7)0
Willmar (2)5
at  WillmarFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Pelican Rapids (N6)4
Detroit Lakes (N3)5
at  Detroit LakesF/SO
Class A - Section 8 Boys Soccer
Fergus Falls (N8)0
Bemidji (N1)8
at  BemidjiFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Winona (5)1
Byron (4)0
at  ByronF/SO
Class A - Section 1 Boys Soccer
Red Wing (6)0
Northfield (3)1
at  NorthfieldFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Winona Cotter (7)1
Rochester Lourdes (2)4
at  RCTCFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
St. Croix Lutheran (14)0
St. Paul Highland Park (3)1
at  Highland ParkFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Simley (13)0
Holy Angels (4)5
at  Holy AngelsFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Trinity School (9)3
Nova Classical Academy (8)1
at  Nova ClassicalFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
Mounds Park Academy (11)1
Hill-Murray (6)5
at  Hill-MurrayFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Learning for Leadership (13)0
Blake (4)17
at  BlakeFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Minneapolis Henry/North (17)0
Totino-Grace (1)9
at  Totino-GraceFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Minneapolis Edison (14)1
DeLaSalle (3)3
at  DeLaSalleFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Wellstone International (15)0
Breck (2)6
at  BreckFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
St. Louis Park (6)0
Hopkins (3)2
at  HopkinsFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
Robbinsdale Cooper (7)2
Minneapolis Washburn (2)4
at  Minneapolis WashburnFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
Robbinsdale Armstrong (8)0
Wayzata (1)5
at  WayzataFINAL
Class AA - Section 1 Boys Soccer
Lakeville South (3)0
Farmington (2)1
at  FarmingtonF/OT
Class AA - Section 8 Boys Soccer
St. Michael-Albertville (6)3
Maple Grove (3)6
at  Maple GroveFINAL
Class AA - Section 8 Boys Soccer
Elk River/Zimmerman (7)0
Moorhead (2)1
at  MoorheadFINAL
Class AA - Section 7 Boys Soccer
Anoka (3)0
Blaine (2)1
at  BlaineFINAL
Class AA - Section 7 Boys Soccer
Duluth East (4)0
Andover (1)3
at  AndoverFINAL
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Cretin-Derham Hall (5)1
St. Paul Central (1)2
at  GriffinF/OT
Class AA - Section 4 Boys Soccer
White Bear Lake (4)1
Stillwater Area (1)3
at  StillwaterFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Eden Prairie (5)0
Prior Lake (4)2
at  Prior LakeFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Shakopee (8)0
Edina (1)2
at  EdinaFINAL
Class AA - Section 5 Boys Soccer
Osseo (9)0
Mounds View (8)1
at  Mounds ViewFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Waconia (9)1
Orono (1)3
at  OronoFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Alexandria (S6)2
Sartell-St. Stephen (S3)5
at  SartellFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Cristo Rey Jesuit (10)0
Fridley (7)1
at  FridleyF/OT
Class A - Section 7 Boys Soccer
Spectrum (10)0
Duluth Marshall (7)7
at  Duluth MarshallFINAL
Class A - Section 7 Boys Soccer
PACT (13)2
C-E-C (4)10
at  CloquetFINAL
Class A - Section 1 Boys Soccer
Pine Island/Zumbrota-Mazeppa (8)1
Austin (1)13
at  AustinFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
South St. Paul (11)1
Richfield (6)2
at  RichfieldFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Minneapolis Roosevelt (12)1
Bloomington Kennedy (5)7
at  Bloomington StadiumFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
Hmong Academy (10)0
Concordia Academy (7)3
at  Concordia AcademyFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
St. Agnes (13)1
Mahtomedi (4)8
at  MahtomediFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Maranatha Christian/West Lutheran (11)0
Benilde-St. Margaret's (6)10
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
Minneapolis Southwest (5)0
Minneapolis South (4)1
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Class AA - Section 1 Boys Soccer
Owatonna (4)2
Lakeville North (1)0
at  Lakeville NorthFINAL
Class AA - Section 8 Boys Soccer
Brainerd (5)2
Buffalo (4)3
at  BuffaloF/SO
Class AA - Section 8 Boys Soccer
Rogers (8)0
St. Cloud Tech (1)7
at  St. Cloud StateFINAL
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Rosemount (6)2
Burnsville (2)4
at  BurnsvilleFINAL
Class AA - Section 4 Boys Soccer
North St. Paul (3)4
East Ridge (2)3
at  East RidgeF/SO
Class A - Section 7 Boys Soccer
Princeton (12)1
Grand Rapids (5)5
at  Grand RapidsFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Melrose (S9)2
St. Cloud Cathedral (S1)4
at  St. Cloud CathedralFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Crookston (N5)0
East Grand Forks (N4)3
at  East Grand ForksFINAL
Class A - Section 7 Boys Soccer
North Lakes Academy (15)0
Duluth Denfeld (2)8
at  Duluth DenfeldFINAL
***STATE BOYS SOCCER***
Minot (ND) (W4)0
Fargo Shanley/OG/PC (ND) (E1)0
at  Fargo ShanleyF
  > Report Score
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2017 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland