Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wrestling Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Wrestling Scores for Saturday, January 26, 2013
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Kimball Area50
Thief River Falls19
at TBAFINAL
Little Falls57
Wahpeton (ND)18
at TBAFINAL
St. Michael-Albertville68
LeSueur-Henderson3
at TBAFINAL
St. Michael-Albertville44
Foley12
at TBAFINAL
Forest Lake42
LeSueur-Henderson33
at Forest LakeFINAL
Forest Lake24
at Forest LakeFINAL
Foley45
Stillwater Area16
at Forest LakeFINAL
Foley32
Ellsworth WI27
at Forest LakeFINAL
Stillwater Area63
LeSueur-Henderson13
at Forest LakeFINAL
Stillwater Area25
at Forest LakeFINAL
Adrian Area36
Sioux City North IA30
at Woodbury Central IAFINAL
Adrian Area60
Friend NE12
at Woodbury Central IAFINAL
Adrian Area48
Archbishop Bergan NE18
at Woodbury Central IAFINAL
Rosemount56
Hopkins18
at  RosemountFINAL
Rosemount43
Henry Sibley24
at  RosemountFINAL
Hopkins66
Roseville17
at  RosemountFINAL
Henry Sibley62
Roseville18
at  RosemountFINAL
Henry Sibley48
Hopkins25
at  RosemountFINAL
Centennial40
Sparta WI31
at  RosemountFINAL
Simley66
Byron6
at  RosemountFINAL
Kasson-Mantorville58
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson11
at  KassonFINAL
Hastings40
Bloomington Kennedy21
at  Bloomington KennedyFINAL
Jackson County Central43
Byron28
at  Bloomington KennedyFINAL
St. Paul Washington42
Columbia Heights28
at  FridleyFINAL
Centennial42
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson34
at  Bloomington KennedyFINAL
Fridley55
Columbia Heights24
at  FridleyFINAL
Kasson-Mantorville58
Sparta WI9
at  KassonFINAL
Fridley43
St. Paul Washington26
at  FridleyFINAL
Simley53
Jackson County Central14
at  FridleyFINAL
Robbinsdale Cooper70
Minneapolis Southwest3
at  Robbinsdale CooperFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson39
Sparta WI31
at  Robbinsdale CooperFINAL
Moorhead45
Little Falls27
at  Robbinsdale CooperFINAL
Kasson-Mantorville53
Centennial12
at  KassonFINAL
St. Michael-Albertville51
Forest Lake3
at  Forest LakeFINAL
Jackson County Central44
Centennial24
at  Forest LakeFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson39
Byron30
at  Forest LakeFINAL
Heart O' Lakes Championships
Frazee242.5
Perham195.5
Barnesville161
Dilworth-Glyndon-Felton96
Breckenridge88
Pelican Rapids82
United Clay-Becker79
at  HawleyFINAL
Prior Lake67
Woodbury6
at  HawleyFINAL
Bloomington Kennedy39
Woodbury31
at  Bloomington KennedyFINAL
Kasson-Mantorville37
Simley22
at  KassonFINAL
Prior Lake58
Hastings14
at  KassonFINAL
Chatfield227.5
Rochester Mayo202.5
Caledonia160.5
Plainview-Elgin-Millville140.5
Wabasha-Kellogg121
Lake City119.5
St. Charles114.5
Medford101.5
Hayfield67.5
Westfield39
at  Lake CityFINAL
Irondale42
Minnetonka18
at  Lake CityFINAL
Badger/Greenbush-Middle River283
Grand Forks Red River (ND)177
Grand Forks Central (ND)176.5
Pembina County North ND168
Crookston146
Larimore ND100
Devils Lake (ND)72
Grafton ND48
May-Port-C-G (ND)34
New Town ND12
at TBAFINAL
Champlin Park59
St. Paul Highland Park18
at TBAFINAL
Annandale-Maple Lake66
Minneapolis Southwest3
at TBAFINAL
FCLMC42
Mille Lacs34
at TBAFINAL
Owatonna34
Albert Lea Area21
at  Albert LeaFINAL
Rogers54
St. Paul Washington21
at  FridleyFINAL
Goodhue49
Minneapolis Henry23
at  Albert LeaFINAL
Marshall/Lakeview197
McCook NE141
Luverne124
Deuel SD112
Dakota Valley SD94
MVPC SD86
Kinsbury SD85
Tea SD64
Scotland SD48
Mitchell JV SD34
Parker SD16
at TBAFINAL
Rogers48
Fridley27
at  FridleyFINAL
Goodhue72
Minneapolis Southwest0
at  FridleyFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area272
Stewartville202.5
Lakeville South195.5
WEM/JWP193
Cannon Falls162
Northfield137
Triton130.5
Rochester Century71
St. Clair/Mankato Loyola66
Rochester Mayo JV41
La Crescent-Hokah37
St. Agnes26
Winona/Winona Cotter19
Southland7
at  Rochester CenturyFINAL
Annandale-Maple Lake41
Goodhue23
at  Rochester CenturyFINAL
Rosemount62
Roseville12
at  RosemountFINAL
Robbinsdale Cooper54
Mille Lacs22
at  Robbinsdale CooperFINAL
Waconia37
St. James Area29
at  CanbyFINAL
Robbinsdale Cooper41
Mankato West30
at  Robbinsdale CooperFINAL
Canby33
St. James Area27
at  CanbyFINAL
Annandale-Maple Lake36
FCLMC15
at  CanbyFINAL
Waconia37
Canby27
at  CanbyFINAL
Minneapolis Henry37
Mankato West33
at  CanbyFINAL
Mankato West45
Mille Lacs37
at  CanbyFINAL
Minneapolis Henry43
FCLMC28
at  CanbyFINAL
Lakeville North186
Pierz185.5
Monticello167
South St. Paul153.5
Benilde-St. Margaret's134
Mound Westonka112
Blaine98
Eagan97
Andover92
Austin76
Mankato East70.5
Cretin-Derham Hall41
St. Paul Central35
St. Paul Harding30
North St. Paul16
St. Paul Como Park12
at  South St. PaulFINAL
Totino-Grace175.5
Eden Prairie173.5
Pine Island135.5
Litchfield131.5
Chaska128
Maple Grove124.5
Osseo88
Buffalo40.5
Rockford23
at  Totino-GraceFINAL
La Crosse Aquinas (WI)178
GMLOS174.5
Wisconsin Dells WI147
Omro WI136.5
Watertown WI111
Belleville WI93
Berlin WI90
Homestead WI86
Waunkee WI84
Darlington WI56
North Crawford WI50
at TBAFINAL
Adrian Area38
Woodbury Central IA25
at TBAFINAL
Irondale36
St. Paul Highland Park16
at TBAFINAL
Minnetonka39
Champlin Park30
at TBAFINAL
Prior Lake66
St. Paul Highland Park10
at TBAFINAL
Woodbury44
Irondale26
at TBAFINAL
Hastings59
Champlin Park9
at TBAFINAL
Bloomington Kennedy66
Minnetonka6
at  Bloomington Kennedy/F
Apple Valley53
Wahpeton (ND)18
at Bloomington KennedyFINAL
Apple Valley56
Kimball Area9
at Bloomington KennedyFINAL
Apple Valley53
Moorhead6
at Bloomington KennedyFINAL
Thief River Falls42
Fergus Falls32
at Fergus FallsFINAL
Kimball Area54
Fergus Falls22
at Fergus FallsFINAL
Wahpeton (ND)33
Fergus Falls30
at Fergus FallsFINAL
Little Falls48
Fergus Falls26
at Fergus FallsFINAL
Moorhead46
Thief River Falls29
at Fergus FallsFINAL
West Central Conference Tournament
Atwater-Cosmos-Grove City235
BOLD158
Quad County124
MAHACA117.5
Paynesville Area105
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo104.5
Montevideo101
Minnewaska Area99
Sauk Centre/Melrose74
Benson54
at  GlenwoodFINAL
Grand Rapids Invitational
Grand Rapids241
North Branch201.5
Aitkin195.5
Mahnomen/Waubun121.5
Hibbing117.5
Rush City/Braham92
Nashwauk-Keewatin/Greenway76
Deer River70
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis61.5
Virginia Area27
Ogilvie13
Proctor/Hermantown0
at  Grand RapidsFINAL
Adrian Area49
Bennington NE18
at  Grand RapidsFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2019 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |