Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wrestling Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Wrestling Scores for Saturday, January 19, 2013
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Forest Lake45
North Branch21
at TBAFINAL
North Branch36
Monticello26
at TBAFINAL
Cambridge-Isanti48
North Branch21
at  CambridgeFINAL
Cambridge-Isanti49
Forest Lake14
at  CambridgeFINAL
Cambridge-Isanti47
Monticello24
at  CambridgeFINAL
St. Francis32
Eagan23
at  CambridgeFINAL
St. Francis39
White Bear Lake27
at  CambridgeFINAL
Albert Lea Area62
Hibbing12
at  CambridgeFINAL
Albert Lea Area70
Maple Grove6
at  CambridgeFINAL
Albert Lea Area49
St. Francis21
at  CambridgeFINAL
Eagan51
Hibbing9
at  CambridgeFINAL
Hibbing40
Champlin Park38
at  Champlin ParkFINAL
White Bear Lake55
New Ulm18
at  Champlin ParkFINAL
Champlin Park37
Maple Grove36
at  Champlin ParkFINAL
Eagan54
New Ulm12
at  Champlin ParkFINAL
White Bear Lake59
Maple Grove9
at  Champlin ParkFINAL
Apple Valley50
Hudson (WI)21
at Ellsworth WIFINAL
Apple Valley43
Wausau West WI19
at Ellsworth WIFINAL
Wabasso/Red Rock Central50
Brandon Valley (SD)16
at  Champlin ParkFINAL
Wabasso/Red Rock Central61
Sioux Falls Lincoln (SD)15
at  Champlin ParkFINAL
Wabasso/Red Rock Central56
Luverne16
at  LuverneFINAL
Pipestone Area61
Sheldon IA15
at  LuverneFINAL
Wabasso/Red Rock Central66
Sheldon IA12
at  LuverneFINAL
Worthington51
Sheldon IA23
at  LuverneFINAL
Blue Earth Area35
Pipestone Area34
at  LuverneFINAL
Brandon Valley (SD)35
Worthington31
at  LuverneFINAL
Blue Earth Area54
Sioux Falls Lincoln (SD)16
at  LuverneFINAL
Brandon Valley (SD)39
Pipestone Area33
at  LuverneFINAL
Luverne34
Worthington31
at  LuverneFINAL
Blue Earth Area47
Brandon Valley (SD)20
at  LuverneFINAL
Pipestone Area53
Sioux Falls Lincoln (SD)23
at  LuverneFINAL
Champlin Park48
New Ulm20
at  Champlin ParkFINAL
Blue Earth Area54
Worthington15
at  Champlin ParkFINAL
Luverne54
Sioux Falls Lincoln (SD)26
at  LuverneFINAL
Shakopee189
Faribault168
Eastview147
Rosemount144.5
Coon Rapids143.5
Scott West123
Stillwater Area99
Chisago Lakes Area86
Wayzata75
Minneapolis South58
Farmington42
Winona/Winona Cotter5
at  EastviewFINAL
Becker70
Roseville12
at  EastviewFINAL
St. Michael-Albertville238.5
Owatonna161
Annandale-Maple Lake135.5
Sibley East117.5
Eden Prairie117
Anoka114
Somerset (WI)64
New Richmond WI48
Spectrum18
at  Eden PrairieFINAL
Grand Rapids37
Hopkins33
at  Eden PrairieFINAL
Elk River Tournament
Elk River201
Brainerd/Pillager178
Osseo156.5
Dassel-Cokato153
Royalton/Upsala150
Zimmerman108
St. Paul Harding90
at  Elk RiverFINAL
New Prague48
Nashwauk-Keewatin/Greenway30
at  Elk RiverFINAL
Apple Valley55
Ellsworth WI12
at TBAFINAL
Becker51
Grand Rapids17
at TBAFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson198
Estherville IA127
Medford120.5
Hayfield117
Waseca104
GMLOS73
at  HayfieldFINAL
Hopkins66
Roseville18
at  HayfieldFINAL
Cannon Falls256.5
Waconia206
Henry Sibley170.5
Burnsville137
Spring Lake Park109
St. Paul Highland Park59
St. Paul Johnson57
St. Paul Humboldt19
at  Henry SibleyFINAL
Nashwauk-Keewatin/Greenway52
Tartan24
at  TartanFINAL
Jackson County Central201.5
Prior Lake199
Atwater-Cosmos-Grove City162
Hutchinson159
Watertown Mayer/ Mayer Luth.152.5
Totino-Grace140
Willmar58
New Richland-H-E-G55
at  HutchinsonFINAL
New Prague54
Blaine24
at  HutchinsonFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area214.5
Windom/Mountain Lake201
Chaska199
Montevideo127.5
Benilde-St. Margaret's113.5
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie111.5
Madelia/Truman/Martin Luther96.5
LeSueur-Henderson75
Northwood IA58
at  Lake CrystalFINAL
Tartan57
Roseville24
at  TartanFINAL
Hopkins48
Nashwauk-Keewatin/Greenway25
at  TartanFINAL
Blaine39
Grand Rapids28
at  TartanFINAL
Central Cass (ND)130
Border West124.5
Wahpeton (ND)115
Jamestown (ND)114.5
Napoleon ND97
Linton ND83.5
Bismarck St. Mary's (ND)70.5
Hillsboro (ND)68
Valley City (ND)60
Breckenridge44
New Salem ND43
Sisseton (SD)41
LaMoure ND37
Grafton ND32
Ellendale-Edgely ND24
Kindred ND14
Harvey ND10
at TBAFINAL
New Prague37
Becker30
at TBAFINAL
Luverne42
Sheldon IA25
at  LuverneFINAL
Minneota58
Marshall/Lakeview9
at  LuverneFINAL
Kenyon-Wanamingo241
Tri-City / Cleveland186
East Ridge144.5
Trinity School109.5
Orono102
Cretin-Derham Hall87
St. Croix Lutheran69
St. Thomas Academy40
Minnehaha/DeLaSalle36
at  Minnehaha AcademyFINAL
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo49
Fulda/Murray County Central22
at  Minnehaha AcademyFINAL
Minneota42
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo33
at  Minnehaha AcademyFINAL
Foley52
St. Cloud Tech9
at  St. Cloud TechFINAL
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo51
Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove25
at  TracyFINAL
Minneota58
Fulda/Murray County Central18
at  TracyFINAL
Blaine42
Tartan30
at  TartanFINAL
Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove48
Fulda/Murray County Central28
at  TracyFINAL
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo40
Marshall/Lakeview39
at  TracyFINAL
Marshall/Lakeview48
Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove30
at  TracyFINAL
Marshall/Lakeview66
Fulda/Murray County Central12
at  TracyFINAL
Barnesville36
Zumbrota-Mazeppa27
at  ZumbrotaFINAL
Minneota71
Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove9
at  TracyFINAL
Barnesville48
Rochester John Marshall15
at  TracyFINAL
United South Central42
Dover-Eyota32
at  TracyFINAL
Wabasha-Kellogg61
St. Agnes12
at  TracyFINAL
Zumbrota-Mazeppa55
Glenwood City WI15
at  ZumbrotaFINAL
Dover-Eyota46
Rochester John Marshall32
at  ZumbrotaFINAL
St. Agnes12
at  ZumbrotaFINAL
Barnesville48
United South Central18
at  ZumbrotaFINAL
Zumbrota-Mazeppa44
Wabasha-Kellogg21
at  ZumbrotaFINAL
Rochester John Marshall64
St. Agnes15
at  ZumbrotaFINAL
Dover-Eyota32
at  ZumbrotaFINAL
United South Central31
Wabasha-Kellogg30
at  ZumbrotaFINAL
Forest Lake47
Monticello31
at  ZumbrotaFINAL
C-I Duals
Perham43
North Branch12
at  CambridgeFINAL
Thief River Falls Invitational
Badger/Greenbush-Middle River225
Bemidji191
Thief River Falls171.5
New York Mills153.5
Fargo Davies ND145.5
Blackduck/Cass Lake-Bena107.5
Norwood-Young America84
Park Rapids Area83
Roseau69
Fertile-Beltrami61
East Grand Forks/Sacred Heart58.5
Prairie Valley53.5
Red Lake County Central53
Ottertail Central44
Deer River42
West Marshall37.5
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis37
at  Thief River FallsFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
LP-GE/Browerville45
Staples-Motley27
at  StaplesFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Sartell-St. Stephen66
Browerville6
at  StaplesFINAL
C-I Duals
Cambridge-Isanti47
Perham13
at  CambridgeFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Kimball Area49
LP-GE/Browerville24
at  StaplesFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Quad County64
Browerville14
at  StaplesFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Sartell-St. Stephen31
Quad County28
at  StaplesFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Kimball Area40
Staples-Motley21
at  StaplesFINAL
C-I Duals
Perham42
Forest Lake31
at  CambridgeFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Staples-Motley49
Browerville16
at  StaplesFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Quad County55
LP-GE/Browerville16
at  StaplesFINAL
C-I Duals
Perham39
Monticello35
at  CambridgeFINAL
Staples-Motley "Don Dravis Duals"
Sartell-St. Stephen39
Kimball Area26
at  StaplesFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2019 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |