Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wrestling Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Wrestling Scores for Saturday, December 8, 2012
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Benilde-St. Margaret's41
St. Croix Falls WI36
at Wisconsin Dells WIFINAL
Benilde-St. Margaret's36
at Wisconsin Dells WIFINAL
Benilde-St. Margaret's39
at Wisconsin Dells WIFINAL
Canby56
Milbank SD18
at Watertown SDFINAL
Canby66
Sioux Falls O'Gorman SD6
at Watertown SDFINAL
Canby30
Sioux Falls Roosevelt SD29
at Watertown SDFINAL
Byron34
WEM/JWP33
at ByronFINAL
Byron45
Dover-Eyota27
at ByronFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson48
Dover-Eyota29
at  ByronFINAL
WEM/JWP45
Dover-Eyota25
at  ByronFINAL
WEM/JWP47
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson30
at  ByronFINAL
Milaca/Faith Christian44
Elk River30
at Milaca/Faith ChristianFINAL
Holdingford48
Milaca/Faith Christian18
at Milaca/Faith ChristianFINAL
Elk River48
Aitkin27
at  MilacaFINAL
Holdingford42
Aitkin21
at  MilacaFINAL
Holdingford39
Elk River25
at  MilacaFINAL
Cannon Falls39
Blue Earth Area30
at  Cottage GroveFINAL
Cannon Falls51
Tartan24
at  Cottage GroveFINAL
Kimball Area42
Cannon Falls36
at  Cottage GroveFINAL
Kimball Area46
Stillwater Area18
at  Cottage GroveFINAL
Kimball Area39
Goodhue31
at  Cottage GroveFINAL
Chatfield42
Kimball Area37
at  Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area37
Tartan34
at  Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area42
Park of Cottage Grove33
at Park of Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area49
Stillwater Area15
at  Cottage GroveFINAL
Chatfield51
Goodhue21
at  Cottage GroveFINAL
Chatfield66
Stillwater Area11
at  Cottage GroveFINAL
Chatfield41
Park of Cottage Grove25
at Park of Cottage GroveFINAL
Stillwater Area41
Goodhue31
at  Cottage GroveFINAL
Centennial225
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie188.5
Chippewa Falls WI155.5
Princeton134.5
Austin118.5
Andover87
Minneapolis South78
Spring Lake Park72
Orono70.5
Robbinsdale Armstrong46
North St. Paul45
Fridley32
St. Paul Como Park30
at  AndoverFINAL
Goodhue42
Tartan40
at  Cottage GroveFINAL
Park of Cottage Grove36
Tartan34
at  Cottage GroveFINAL
Brainerd "Paul Bunyan Invitational"
Frazee193.5
Foley171
Bemidji142
Moorhead140
Little Falls133.5
Pequot Lakes/Pine River-Backus119
Chisago Lakes Area107
Brainerd/Pillager106.5
Becker103
Mound Westonka102
Grand Rapids90
Pierz83.5
Royalton/Upsala40.5
Burnsville39
Virginia Area1
at  BrainerdFINAL
Cambridge-Isanti60
Mounds View15
at  Coon RapidsFINAL
Byron43
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson30
at  ByronFINAL
Cambridge-Isanti53
Lakeville North14
at  Coon RapidsFINAL
Owatonna265
Champlin Park158
Chaska/Chanhassen153
Minnetonka104
Buffalo103
Hopkins87
Mankato West79.5
Rochester Century55
Robbinsdale Cooper52
at  ChanhassenFINAL
St. Michael-Albertville53
Zumbrota-Mazeppa3
at  Coon RapidsFINAL
St. Michael-Albertville42
Cambridge-Isanti15
at  Coon RapidsFINAL
St. Michael-Albertville59
White Bear Lake3
at  Coon RapidsFINAL
Zumbrota-Mazeppa40
Mounds View26
at  Coon RapidsFINAL
Apple Valley260
Watertown Mayer/ Mayer Luth.201.5
Waconia150.5
St. Peter144
Dassel-Cokato/Litchfield88
Delano59
Foley JV40
at  DelanoFINAL
White Bear Lake34
Ellsworth WI27
at  Coon RapidsFINAL
Osseo384.5
Ladysmith WI348
Medford WI338
New Lisbon WI321
Mondovi WI304.5
Chetek WI301
Baldwin-Woodville WI255
Osseo-Fairchild WI240
Auburndale WI236
Eau Claire North WI225
Stanley-Boyd WI207
Eau Claire Memorial WI199.5
Superior WI170.5
Cadott WI168.5
Blair-Taylor WI167
LaCrosse Central WI136
Bloomer WI131.5
Whitehall WI117
Durand WI111.5
Bruce WI109
Phillips WI103
Cochrane-Fountain City (WI)25
at Eau Claire North FINAL
Coon Rapids47
Mounds View25
at Coon RapidsFINAL
Lakeville North36
Coon Rapids33
at Coon RapidsFINAL
Jackson County Central195
Wabasso/Red Rock Central192.5
Fargo Davies ND120.5
Adrian Area112
Wabasha-Kellogg110
Eagan105
Windom/Mountain Lake94
Worthington79.5
Luverne72
Spirit Lake IA70.5
Fargo North (ND)69
Sioux City East IA69
Hayfield63
Fulda/Murray County Central27
Harrisburg SD20
New Ulm14
at  JacksonFINAL
Arcadia (WI)149.5
FCLMC145.5
St. Charles136.5
Brookwood WI136
St. Croix Central (WI)132
La Crosse Logan (WI)99
Onalaska (WI)92
Independence/Gilmanton WI68
La Crosse Logan JV23
at  La Crosse LoganFINAL
Milaca/Faith Christian64
Aitkin10
at  MilacaFINAL
Badger/Greenbush-Middle River45
Grand Forks Red River (ND)21
at  Grand Forks CentralFINAL
St. Paul Central207
St. Paul Harding169.5
Columbia Heights152.5
Cretin-Derham Hall149
Minneapolis Southwest133
St. Paul Washington117
Minneapolis Washburn90.5
St. Paul Highland Park90
Minneapolis Roosevelt85
Minneapolis Edison32
St. Paul Humboldt27
Minneapolis Henry JV4
at  Minneapolis EdisonFINAL
Cannon Falls38
Park of Cottage Grove36
at  Cottage GroveFINAL
Badger/Greenbush-Middle River33
Central Cass (ND)27
at  Grand Forks CentralFINAL
Prior Lake48
Tri-City / Cleveland15
at  Prior LakeFINAL
Detroit Lakes57
Turtle Mountain ND14
at  Grand Forks CentralFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area187
Minneota184
St. James Area176
New Richland-H-E-G102
LeSueur-Henderson88.5
Minnehaha/DeLaSalle46
at  St. JamesFINAL
Detroit Lakes48
Minot (ND)18
at  Grand Forks CentralFINAL
Shakopee240.5
Rochester Mayo178.5
Bloomington Kennedy164
Rosemount158.5
Lakeville South120.5
Prescott WI96
Osakis86
Blaine66.5
Rocori42
Westfield27
at  ShakopeeFINAL
Detroit Lakes42
Jamestown (ND)25
at  Grand Forks CentralFINAL
Caledonia360
Neillsville WI342
Cashton WI291
Mauston WI289
Baraboo WI276.5
Reedsburg WI262
Mosinee WI251.5
Richland Center WI241.5
Tomah WI229
Royall WI226
Viroqua WI205
Westby WI201
Wautoma WI147
at Tomah WIFINAL
Valley City (ND)38
Fertile-Beltrami28
at  Grand Forks CentralFINAL
Pine Island185
Eden Prairie184
Triton182.5
Norwood-Young America122
Springfield116.5
East Ridge107.5
Trinity School104
Minneapolis Henry77
St. Croix Lutheran67
St. Agnes64.5
Ogilvie51
St. Thomas Academy29
at  Trinity SchoolFINAL
Wahpeton (ND)41
Fertile-Beltrami34
at  Grand Forks CentralFINAL
Canby54
Sisseton (SD)24
at Watertown SDFINAL
Hibbing27
at  Park RapidsFINAL
Hibbing42
Blackduck/Cass Lake-Bena36
at  Park RapidsFINAL
Deer River6
at  Park RapidsFINAL
Lakeville North41
White Bear Lake31
at  Coon RapidsFINAL
Coon Rapids24
at  Coon RapidsFINAL
Zumbrota-Mazeppa27
at  Coon RapidsFINAL
Simley54
Farmington15
at  Prior LakeFINAL
Simley68
Tri-City / Cleveland12
at  Prior LakeFINAL
Simley41
Prior Lake38
at  Prior LakeFINAL
Prior Lake39
Farmington15
at  Prior LakeFINAL
Farmington42
Tri-City / Cleveland30
at  Prior LakeFINAL
Barnesville Invitational
Barnesville217
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie135.5
Fargo South (ND)133.5
Dilworth-Glyndon-Felton118.5
Breckenridge98
Moorhead JV60.5
Prairie Valley44
at  BarnesvilleFINAL
Maple Grove Invitational
Annandale-Maple Lake203.5
Woodbury141.5
Irondale/Spring Lake Park136
Sauk Rapids-Rice131
Belgrade-Brooten-Elrosa122
Rogers114
Mahtomedi100
Roseville91
Mora90
Maple Grove84.5
Park Center77
Rockford62
at  Maple GroveFINAL
West Central Area Tournament
Fergus Falls206.5
New York Mills165
Alexandria152.5
MAHACA151
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo127
Border West119.5
Pelican Rapids107
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville75
Browerville73
Ottertail Central65
LP-GE/Browerville58
Mille Lacs55
at  BarrettFINAL
Crookston Invitational
United North Central185.5
Crookston169
Roseau146
Mahnomen/Waubun125.5
Hillsboro (ND)109.5
United Clay-Becker104
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis98
East Grand Forks/Sacred Heart92
Red Lake County Central74
West Marshall37
at  CrookstonFINAL
Park Rapids Area Duals
Hibbing60
Wadena-Deer Creek20
at  Park RapidsFINAL
Park Rapids Area Duals
Park Rapids Area51
Deer River18
at  Park RapidsFINAL
Grand Forks Sertoma Tournament
Perham42
Jamestown (ND)33
at  Grand Forks CentralFINAL
Park Rapids Area Duals
Blackduck/Cass Lake-Bena54
Wadena-Deer Creek19
at  Park RapidsFINAL
Park Rapids Area Duals
Park Rapids Area24
at  Park RapidsFINAL
Park Rapids Area Duals
Wadena-Deer Creek42
Deer River30
at  Park RapidsFINAL
Park Rapids Area Duals
Blackduck/Cass Lake-Bena44
Park Rapids Area30
at  Park RapidsFINAL
Grand Forks Sertoma Tournament
West Fargo (ND)52
Perham18
at  Grand Forks CentralFINAL
Benilde-St. Margaret's33
at Wisconsin Dells WIFINAL
Benilde-St. Margaret's48
Portage WI16
at Wisconsin Dells WIFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2019 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |