PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report a Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Wrestling Scoreboard
School Year:
Click here to see what games are online or on the radio!

 

Wrestling Scores for Saturday, December 10, 2011
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Canby68
Sioux Falls O'Gorman SD9
at Watertown SDFINAL
Canby51
Milbank SD19
at Watertown SDFINAL
Canby33
at Watertown SDFINAL
Stewartville58
Waseca14
at WasecaFINAL
Centennial217
Chippewa Falls WI214
Princeton166
Andover124.5
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie83
North St. Paul69
Fridley69
Austin62
Orono58
Spring Lake Park56
Robbinsdale Armstrong50
Totino Grace JV30
St. Paul Como Park9
at AndoverFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City39
New London-Spicer32
at LitchfieldFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City43
Litchfield18
at LitchfieldFINAL
New London-Spicer65
Litchfield12
at LitchfieldFINAL
Owatonna52
Byron16
at ByronFINAL
Byron45
Dover-Eyota28
at ByronFINAL
WEM/JWP36
Byron32
at ByronFINAL
Owatonna38
Dover-Eyota21
at ByronFINAL
WEM/JWP58
Dover-Eyota7
at ByronFINAL
Owatonna34
WEM/JWP33
at ByronFINAL
New Prague209.5
Chaska197.5
Hopkins185
Champlin Park160.5
Minnetonka128
Buffalo125.5
Mankato West107
Robbinsdale Cooper47.5
at ChanhassenFINAL
Coon Rapids36
Ellsworth WI23
at Coon RapidsFINAL
Apple Valley279
Kimball Area168.5
Watertown Mayer/ Mayer Luth.129
Waconia106
Foley JV102.5
St. Peter98
Delano81
Zimmerman17
at DelanoFINAL
Osseo345.5
Eau Claire North WI278
at Eau Claire North WIFINAL
Thief River Falls40
Grand Forks Red River (ND)36
at Grand Forks NDFINAL
Jackson County Central209.5
Wabasso/Red Rock Central191
Spirit Lake IA156.5
Adrian Area149
Windom/Mountain Lake116
Eagan102
Sioux City East IA85.5
Wabasha-Kellogg85
Worthington/RL-B84
Fairmont/Martin County West72.5
Fulda/Murray County Central52.5
Hayfield27
New Ulm20
Luverne19
at Jackson County CentralFINAL
St. Croix Central (WI)204
St. Charles181
La Crosse Logan (WI)163
Brookwood WI89
Onalaska (WI)79
Fillmore C/Lanesboro/M-C71
Arcadia (WI)67
Independence/Gilmanton WI58
Onalaska Lutheran WI30
at LaCrosse Logan WIFINAL
Holdingford33
Milaca/Faith Christian31
at MilacaFINAL
St. Paul Harding205
St. Paul Central181
Minneapolis Henry136
Cretin-Derham Hall102
Minneapolis Southwest90
Minneapolis Washburn78
St. Paul Highland Park74.5
Minneapolis Edison58
at Minneapolis EdisonFINAL
Park of Cottage Grove45
St. Francis18
at Park of Cottage GroveFINAL
Farmington26
Tri-City / Cleveland22
at Prior LakeFINAL
Prior Lake57
Farmington17
at Prior LakeFINAL
Simley53
Farmington6
at Prior LakeFINAL
Prior Lake39
Tri-City / Cleveland24
at Prior LakeFINAL
Simley59
Tri-City / Cleveland3
at Prior LakeFINAL
Simley52
Prior Lake10
at Prior LakeFINAL
Minneota179.5
Lake Crystal-Wellcome Memorial161
St. James Area159
New Richland-H-E-G134.5
LeSueur-Henderson120.5
Minnehaha/DeLaSalle38
at St. JamesFINAL
Shakopee210
Rosemount184.5
Rochester Mayo145.5
Bloomington Jefferson137
Lakeville South137
Prescott WI134
Blaine97
Rocori83
Blooming Prairie38
at ShakopeeFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson58
St. Clair/Mankato Loyola6
at SouthlandFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson72
Southland12
at SouthlandFINAL
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson39
Triton33
at SouthlandFINAL
St. Clair/Mankato Loyola27
Southland22
at SouthlandFINAL
Triton52
St. Clair/Mankato Loyola16
at SouthlandFINAL
Triton57
Southland11
at SouthlandFINAL
Pine Island212
Eden Prairie204.5
Trinity School180
East Ridge176
St. Croix Lutheran131.5
St. Thomas Academy112.5
Ogilvie75
St. Agnes59
Minneapolis Roosevelt29
Granite City Baptist25
at Trinity SchoolFINAL
Sisseton (SD)35
Canby34
at Watertown SDFINAL
Benilde-St. Margaret's41
Wisconsin Dells WI25
at Wisconsin Dells WIFINAL
Caledonia419
Lodi WI407
Lancaster WI389
Neillsville WI371
Tomah WI283
at Tomah WIFINAL
White Bear Lake49
Minneapolis South25
at Coon RapidsFINAL
White Bear Lake57
Zumbrota-Mazeppa25
at Coon RapidsFINAL
White Bear Lake29
at Coon RapidsFINAL
St. Michael-Albertville42
Ellsworth WI13
at Coon RapidsFINAL
St. Michael-Albertville70
Minneapolis South4
at Coon RapidsFINAL
St. Michael-Albertville40
Cambridge-Isanti28
at Coon RapidsFINAL
Valley City (ND)47
Thief River Falls26
at Grand Forks NDFINAL
Jamestown (ND)49
Fertile-Beltrami27
at Grand Forks NDFINAL
Fertile-Beltrami42
Bismarck St. Mary's (ND)32
at Grand Forks NDFINAL
Bismarck Century (ND)40
Thief River Falls28
at Grand Forks NDFINAL
Holdingford40
St. Cloud Tech27
at MilacaFINAL
Milaca/Faith Christian45
Sauk Rapids-Rice21
at MilacaFINAL
Milaca/Faith Christian44
Aitkin20
at MilacaFINAL
Stillwater Area34
Elk River33
at MilacaFINAL
Aitkin35
Sauk Rapids-Rice34
at MilacaFINAL
Holdingford36
Stillwater Area32
at MilacaFINAL
St. Cloud Tech43
Elk River29
at MilacaFINAL
Sauk Rapids-Rice34
Elk River32
at MilacaFINAL
Aitkin36
Stillwater Area33
at MilacaFINAL
Cannon Falls40
Paynesville Area30
at Park of Cottage GroveFINAL
Tartan42
Goodhue32
at Park of Cottage GroveFINAL
Tartan39
Cannon Falls36
at Park of Cottage GroveFINAL
Chatfield40
Goodhue32
at Park of Cottage GroveFINAL
Chatfield36
St. Francis27
at Park of Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area41
Chatfield33
at Park of Cottage GroveFINAL
Chatfield45
Paynesville Area33
at Park of Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area42
Cannon Falls30
at Park of Cottage GroveFINAL
Park of Cottage Grove42
Tartan36
at Park of Cottage GroveFINAL
St. Francis33
Paynesville Area31
at Park of Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area44
Tartan22
at Park of Cottage GroveFINAL
Park of Cottage Grove40
Cannon Falls28
at Park of Cottage GroveFINAL
Paynesville Area39
Goodhue33
at Park of Cottage GroveFINAL
Blue Earth Area36
Park of Cottage Grove33
at Park of Cottage GroveFINAL
St. Francis57
Goodhue12
at Park of Cottage GroveFINAL
Benilde-St. Margaret's49
River Falls (WI)27
at Wisconsin Dells WIFINAL
Benilde-St. Margaret's46
Brookfield Central WI33
at Wisconsin Dells WIFINAL
Benilde-St. Margaret's36
at Wisconsin Dells WIFINAL
Benilde-St. Margaret's42
Plymouth WI39
at Wisconsin Dells WIFINAL
Mounds View48
Minneapolis South31
at Coon RapidsFINAL
Cambridge-Isanti48
Mounds View22
at Coon RapidsFINAL
Zumbrota-Mazeppa43
Mounds View25
at Coon RapidsFINAL
Coon Rapids58
Zumbrota-Mazeppa14
at Coon RapidsFINAL
Cambridge-Isanti31
Coon Rapids30
at Coon RapidsFINAL
Hibbing40
Park Rapids Area30
at Park Rapids FINAL
Hibbing55
Deer River18
at Park RapidsFINAL
Hibbing17
at Park RapidsFINAL
Blackduck/Cass Lake-Bena/Indus24
at Park RapidsFINAL
Park Rapids Area61
Deer River15
at Park Rapids FINAL
Barnesville Tournament
Barnesville190
Fargo South (ND)182
Dilworth-Glyndon-Felton149
Bertha-Hewitt/Verndale135
Breckenridge/Cambell-Tintah129
Pelican Rapids75
Moorhead JV 60
Prairie Valley56
at BarnesvilleFINAL
Crookston Tournament
United North Central172.5
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis137
Roseau137
Crookston133.5
United Clay-Becker125
Hillsboro (ND)121
Mahnomen/Waubun109
East Grand Forks/Sacred Heart78
Larimore ND72
Red Lake County Central56
West Marshall41
at CrookstonFINAL
Maple Grove Tournament
Mora201
Maple Grove171.5
Annandale-Maple Lake153.5
Belgrade-Brooten-Elrosa152.5
Woodbury136.5
Rockford130.5
Roseville118.5
Irondale117
Rogers98
Mahtomedi75
La Crescent60
Park Center26
Columbia Heights1
at Maple GroveFINAL
Park Rapids Area Invitational
Blackduck/Cass Lake-Bena/Indus43
Park Rapids Area31
at Park RapidsFINAL
Grant County Invitational
Badger/Greenbush-Middle River212.5
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo195
MAHACA133
Border West127
New York Mills122.5
Fergus Falls114.5
Browerville/Eagle Valley102.5
Ottertail Central92
Mille Lacs91
Alexandria76
West Central Area55
Long Prairie-Grey Eagle53.5
at BarrettFINAL
Park Rapids Area Invitational
Wadena-Deer Creek16
at Park RapidsFINAL
Brainerd "Paul Bunyan" Tournament
Foley270.5
Frazee165
Pierz123
Becker119.5
Chisago Lakes Area110.5
Grand Rapids102
Brainerd/Pillager101.5
Little Falls101
Moorhead99
Pequot Lakes/Pine River-Backus99
Royalton/Upsala87
Burnsville74.5
Bemidji68.5
Osakis35
Virginia Area4
at BrainerdFINAL
Park Rapids Area Invitational
Blackduck/Cass Lake-Bena/Indus48
Wadena-Deer Creek28
at Park RapidsFINAL
Park Rapids Area Invitational
Wadena-Deer Creek51
Deer River24
at Park RapidsFINAL
Perham30
Bismarck Century (ND)29
at Grand Forks NDFINAL
West Fargo (ND)52
Perham19
at Grand Forks NDFINAL
Click here to see what games are online or on the radio!
1998-2014 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com