Minnesota-Scores.net

MN Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base Lax Girls: VB Soc BB Hock SB Lax

Twitter Facebook G+

ND Scores >> Boys: FB Soc BB Hock WR Base          Girls: VB Soc BB Hock SB

Twitter Facebook G+

Submit a Score | Radio | FAQ | Tiebreaker Margin | Advertising | NFL QRF | Contact | About | Message Boards

Minnesota Class AA Baseball Leaders
School Year:
Choose Class:
Top 20 Records
1. Maple Lake (25-2)
2. Luverne (24-3)
3. Caledonia (23-3)
4. Dilworth-Glyndon-Felton (23-4)
5. Rochester Lourdes (22-4)
6. Duluth Marshall (23-5)
7. Esko (21-5)
8. East Grand Forks (16-4)
9. Albany (19-5)
10. Pierz (20-6)
11. Wadena-Deer Creek (20-6)
12. Pequot Lakes (16-5)
13. Foley (19-6)
14. Paynesville Area (19-6)
15. Perham (19-6)
16. Minnehaha Academy (18-6)
17. Glencoe-Silver Lake (19-7)
18. Pipestone Area (19-7)
19. New Life Academy (16-6)
20. Southwest Christian (15-6)
 
Top 20 Runs Scored
1. East Grand Forks (10.1)
2. St. Paul Johnson (9.8)
3. Luverne (9.7)
4. New Life Academy (9.3)
5. Eveleth-Gilbert (8.6)
6. Pequot Lakes (8.5)
7. Maple Lake (8.4)
8. Minneapolis Edison (8.3)
9. Rochester Lourdes (8.3)
10. Nova Classical Academy (8.3)
11. Esko (8.2)
12. Providence Academy (7.9)
13. Roseau (7.8)
14. Warroad (7.6)
15. Dilworth-Glyndon-Felton (7.6)
16. Holy Family Catholic (7.6)
17. Medford (7.5)
18. Mora (7.5)
19. Barnum (7.5)
20. Minnehaha Academy (7.4)
 
Top 20 Runs Allowed
1. Maple Lake (1.7)
2. Duluth Marshall (1.9)
3. Rochester Lourdes (2.1)
4. Perham (2.4)
5. Albany (2.5)
6. Minnehaha Academy (2.5)
7. Caledonia (2.5)
8. Luverne (2.6)
9. Foley (2.7)
10. Pierz (2.7)
11. Paynesville Area (2.8)
12. Glencoe-Silver Lake (2.9)
13. Pipestone Area (3.0)
14. Dilworth-Glyndon-Felton (3.0)
15. Minnewaska Area (3.0)
16. Annandale (3.0)
17. La Crescent (3.1)
18. Wadena-Deer Creek (3.2)
19. Jordan (3.5)
20. Royalton (3.6)
 
Top 20 Runs Differential
1. Luverne (7.1)
2. Maple Lake (6.7)
3. Rochester Lourdes (6.2)
4. East Grand Forks (5.6)
5. New Life Academy (5.5)
6. Duluth Marshall (5.4)
7. St. Paul Johnson (5.3)
8. Perham (4.9)
9. Minnehaha Academy (4.9)
10. Dilworth-Glyndon-Felton (4.6)
11. Caledonia (4.5)
12. Albany (4.5)
13. Esko (4.3)
14. Providence Academy (4.2)
15. Glencoe-Silver Lake (4.2)
16. Nova Classical Academy (4.1)
17. Pierz (4.0)
18. Pipestone Area (3.8)
19. Foley (3.6)
20. Pequot Lakes (3.5)

1998-2018 Eleven Seven Corp - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |